Skocz do zawartości

Skąd wyzwalany jest sygnał do obrotomierza w 316i M40 89r ?


Elkar

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

 

Przeszukałem forum pod hasłem obrotomierz i niestety nic dokładnego na mój temat nie znalazłem :D

 

Rzecz dotyczy modelu E30 316i M40 89r.

 

Problem polega na tym, że nie wiem dokładnie, skąd czerpie sygnał początkowy obrotomierz.

 

Przypuszczam, że jest to alternator, ponieważ cewka odpada w tej wersji silnika.

 

Może ktoś z Was forumowicze rozbierał, sprawdzał bądź rozwiązał problem niedziałającego obrotomierza.

 

Zaznaczam, że akumulatorki w liczniku są ok. Po skasowaniu inspekcji i oil service nie mam żadnych problemów z diodkami(świecą na zielono). Bezpieczniki ok(nr.21)

 

Licznik rozbierałem niejednokrotnie, podmieniałem zegary. Wszystko działa oprócz obrotomierza i ekonomizera. Sprawdziłem sam obrotomierz wyciągając go z płytki drukowanej i podając napięcia na 4 styki-działał.

 

Po pomiarach obrotomierza multimetrem na włączonym silniku, doszedłem do wniosku że nie dochodzi żadne napięcie.

 

Pytania:

 

1)skąd bierze sygnał początkowy obrotomierz?

2)gdzie może być przyczyna zaniku napięcia?

3)wasze sugestie i propozycje?

 

Pozdrawiam

Elkar

Na dobry początek E-30 stka 1.6 M40...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dolaczam sie do pytania bo mam problem z czasowym zanikiem dzialania wskaznika zuzycia.

 

mysle ze sygnal jest podawany bezposrednio z urzadzenia sterujacego wtryskiem - ale pewny nie jestem. pomoglby schemat elektryczny ukladu wtryskowego ale gdzie takiego szukac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Moze masz wtyczke od 6 -cio cylindrowego?z przodu zegarow/

Wymien na od 4 i bedzie w porzadku.

pozdrawiam

 

Belgus, to raczej odpada ponieważ założyłem zegary z Is-a i nadal to samo.

Na dobry początek E-30 stka 1.6 M40...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.