Skocz do zawartości

Problem z szybą bagażnika w Kombi


szogun21

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam problem z otwieraniem szyby w klapie bagażnika. Znalazłem problem bo na szybie jest taka taśma przyklejona żeby prąd dochodził i owa taśma jest przerwana przy końcu tam gdzie wychodzi masa i zasilanie czy jet możliwość dokupienia takiej taśmy lub jakoś jej naprawienia Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Wszystko da sie naprawic ja sie ma odpowiednie nazedzia i materialy :D

Niestety nie wiem jak ten produkt sie nazywa po polsku. Po niemiecku jest to Leitlack ( Lakier przewodzacy prad). To specjalny lak do poprawy polaczen lub ciagniecia połaczeń. musisz znalezc w którym miejscu przerwal sie kontakt u Ciebie i go połaczyc.

 

http://www.conrad.de/ce/de/product/241319/

Edytowane przez speed1211

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Polsce i po polsku nazywa się to "lakier przewodzący prąd" ;) i jest do dostania w każdym sklepie dla elektroników. Polecam marki Pulsar, bo działa, w przeciwieństwie do np. lakierów grafitowych nieznanych firm - nie działają - sprawdzone właśnie na tylnej szybie mojej Touring.

None of you seem to understand...

I'm not locked in here with you.

You're locked in here with me!


//Potrzebujesz podpiąć się pod kompa? Daj znać. Pomogę za free.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Przyklej koncówke kropelka albo super glue i polacz kontakt lakiem przewodzacym prad :wink: powinno zadzialac. Z lutowaniem nie ma szan wiec zostaje tylko takie wyjscie chyba ze jest klej przewodzacy prad :D

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

okI

A pomoże mi jak zgasić kontrolkę niedomkniętego bagażnika dawałem już masę na przewód odpowiedzialny za świecenie kontrolki i dalej się świeci sprawdzałem przewody w gumowych osłonach i są dobre nigdzie nie przetarte. A w module komfortu to które przewody są odpowiedzialne za tą kontrolkę w module są trzy wtyczki dodam że mam bmw e46 330 kombi. Bo czytałem że wystarczy dać stałą masę i powinna zgasnąć z góry dziękuje za pomoc pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Twoj problem lezy prawdopodobnie w mikroprzelaczniku albo w czesci ktora naciska na ten mikroprzelaczyc. Mikroprzelacznik Nr.13 http://bmwteilekatalog.info/BMW/P/E46/Tou/330i/ECE/L/N/2000/06/47673/41/41_1318

http://bmwteilekatalog.info/BMW/P/E46/Tou/330i/ECE/L/N/2000/06/47673/61/61_1088

 

tutaj zdjecia z innego forum jak wybudowac ta czesc http://www.e46-forum.de/e46-elektrik-beleuchtung/20589-anzeige-für-offene-heckklappe-leuchtet/ (link cos nie chce zalapac. skopiujcie recznie :D

Obejrzyj mikroprzelacznik czy nie jest uszkodzony i ta plastikowa czesc która naciska na mikroprzelacznik moze byc lekko skrzywiony i nie naciskac i z tego powodu masz pokazane ze drzwi sa otwarte.

Edytowane przez speed1211

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha oki obejrzę ten mikro przełącznik. A zamek w klapie i szybie odpowiada za to jak jest nie domknięta ze ten samochodzik się pali czy coś jeszcze oprócz zamków ? A jak da się masę to powinien zgasnąć bo wtedy widzi że jest zamknięty i dałem masę na ten przewód odpowiedzialny za kontrolkę i nie gaśnie. Podejrzewam że gdzieś przewód od modułu jest trafiony. Tylko nie wiem który przewód przy module jest za to odpowiedzialny i która kość. A jak ten mikro przełącznik byłby popsuty to bum klapy nie otworzył a ona normalnie się otwiera.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Z tego co czytalem mikroprzelacznik byl u nich zepsuty i kontrolka otwartych drzwi byla wlaczona ale wszystko sie zamykalo i otwieralo. Jedynym zamkiem ktory sie nie zamknie mimo otwartych drzwi to ten od drzwi kierowcy.

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam

Sprawdziłem ten mikroprzełącznik i jest wszystko oki. Podpowiedziano mi żeby znaleźć kable odpowiedzialne za wyświetlanie na zegarach tego samochodziku. Jeden znalazłem ten co jest w klapie szaro brązowy i dałem na niego masę i dalej się pali. A nie wiem który jest odpowiedzialny za zamek w szybie może ktoś wie który to kabel. A jeszcze jedno przy module komfortu to jest środkowa kość i tam które to są kable?

Dziękuje za pomoc

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
A powiedz mi jeszcze czy swieci sie swiatlo w bagazniku? Dziala wycieraczka? Zamki sie zamykaja poprawnie? Sprawdz dokladnie te kable co z klapy do samochodu ida czy chociaz przetarcia nie ma to jest najczestszy problem w tym miejscu

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

http://imageshack.us/a/img855/2618/jewg.jpg

 

Wiesz moze co to jest to pomaranczowo brazawe prawie na srodku szyby z dolu na zdjeciu? Dziwnie to wyglada a chyba spryskiwacz to nie jest.

I po prawej tez jakis kabel jest.

Szukam dalej na necie ale jest tyle tego i niestety jak narazie nic konkretnego nie znalazlem :/

 

A zdjecie mam z tej strony tylko dziwnym trafem na googlach jest to co u gory dalem linka a na tej stronie tylko to widnieje. http://m.ebay.de/itm?itemId=111144789007 ( tak jagby zamknieya)

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

http://s294475290.online.de/Auktionsbilder/Jan/k_IMG_8692.JPG

 

Na tej stronie lepiej widac ten prawy na dole "kabel" a pod nim cos brazowego. moze to srobka moze nie, ciezko ze zdjecia ocenic ale przez przypadek moze to jest czujnik odpowiadajacy za odczyt czy syzba od klapy jest zamknieta.

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

A jesli chodzi o otwieranie tylniej szyby "klamka" "przyciskiem" "uchwytem" czy jak to jeszcze nazwac to znalazlem rozwiazanie jak to naprawic.

Jesli chcesz to przetlumacze na Pl. Oczywiscie jesli to to.

 

http://www.bmw-syndikat.de/bmwsyndikatforum/topic200355_BMW_E46_Touring_Heckscheibe_geht_nicht_mehr_auf!_3er_BMW_-_E46.html

 

i bede dalej szukac :search: :mad2:

Edytowane przez speed1211

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?p=627632

 

viewtopic.php?f=72&t=187783

 

Do poczytania:

viewtopic.php?f=69&t=148892&p=1061129&hilit=e46+touring+szyba+bagaznik#p1061129

viewtopic.php?f=69&t=123934&p=872966&hilit=e46+touring+szyba+bagaznik#p872966

 

 

 

 

 

wiecej u nas w wyszukiwarce nie znalazlem :mad2:

 

 

Na niemieckich forach sa opisane dwa bledy:

 

1. Plytka (srebrne kontakty tak jak na tamtym zdjeciu po rozebraniu przycisku/wycieraczki) ktora jest w przycisku nie laczy trzeba zmiezyc czy impuls dobrze przechodzi i poprawic polaczenia/przeciagnac kabel (z kablem nie wiem czy to dobry pomysl) w innym wypadku wymienic "przycisk" otwierajacy szybe bagaznika.

 

2. Ze zdjecia klapy bagaznika to czarne cos co pisalem ale nie bylo napisane czy po lewej czy po prawej ze zdjec ciezko to zdefiniowac. Tam powinny byc wszyskie kable z szyby w gumowej "obudowie" prowadzace do srodka samochodu czestym problemem jest ze wlasnie tam gdzies sie kabel przerwal. Bedziesz musial rozciac ta gume i to sprawdzic

 

3. To juz nie rozwiazanie problemu. Wymiana calej szby :(

 

Nadal nie znalazlem co jest odpowiedzialne za odczyt otwartej tylniej szyby. Juz sie powoli gubie w tym wszystkim kazdy pisze cos innego :mad2:

 

Jak sprawdziles ten mikroprzelacznik? Miezyles cos multimetrm czy tylko okiem? Odlaczyles i sprawdxiles czy zgaslo? Sprawdz go jeszcze raz bo nic innego nie znalazlem oczywiscie oprocz modulu sterujacego ale tu by komputer tylko mogl cos powiedziec.

 

Jesli ktos ma jeszcze jakies pomysly niech sie dolaczy do rozmowy.

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już wymieniłem zamek szyby tylnej i dalej się pali. To może jeszcze kupie zamek klapy bo tam ponoć jest siłownik może pomoże to wszystko a jak nie to muszę sprawdzić jakie są przewody odpowiedzialne za te świecenie tak przy module komfortu i może uda mi się wygasi bo już zaczyna drażnić oko

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...
  • Zasłużeni forumowicze

Heh, nawet bym nie pomtslal ze taki banal :)

A szyba grzeje? Rozwiazales sprawe czy nie da sie polaczyc kabelka?

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.