Skocz do zawartości

X3 F25 28i Głośna praca wydechu


cyp

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Mam problem z głośną pracą wydechu w nowym X3 F25 28i:

Nie słyszałem innych wydechów w tym samym modelu i z tym samym silnikiem, ale dla mnie nie brzmi to normalnie.

Zgłosiłem to do BMW (auto na gwarancji), ale tam proponują mi "[…] zostawia Pan Auto do weryfikacji na dwa dni . My w tym czasie rozcinamy wydech by dostać się do klapek , które brzęczą i sprawdzamy czy nie są pęknięte. Jeżeli nie są pęknięte to ponownie mamy zaspawać wydech. Co powoduje brak podstaw do wymiany wydechu."

"Inny mniej drastyczny sposób to sprawdzić na innym modelu z tym samym silnikiem, czy objaw brzęczenie jest taki sam. BMW nie wyklucza, że może to być normalna praca wydechu."

Ręce mi opadają.

Czy jest na forum ktoś z takim samym modelem i silnikiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Niezły interes Ci zaproponowali... jak na moje ucho, to chyba wydech tak nie powinien działać...strasznie chrapliwie i nieprzyjemnie.

Będziesz Miał Wydatki


http://www.motostat.pl/user_images/40716/icon1.png

BavarianVIN: WODZIKZ68FST

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

wrzuc w google / youtube "wastegate rattle BMW"

 

wydaje mi sie, ze to moze byc to - dosc znana przypadlosc w wielu BMW; BMW oczywiscie jest swiadome tego problemu, ale pewnie maja opracowana procedure zmiekczania klientow

 

zadbaj o wlasciwa dokumentacje usterki, tj. ASO ma Ci opisac jakiego rodzaju sa to dzwieki, itp.

 

daj znac jak bedzie szlo z naprawa

Run flats? NEIN, DANKE!


Yn0sTYR.jpg?1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na razie to zmieniam serwis bo w Rawski pierwsze co usłyszałem od kolesia zajmującego się gwarancjami to: Nie wiem czy da się z tym cokolwiek zrobić. Nie wiem czy BMW uzna reklamacje.

W ogóle załatwienie czy dowiedzenie się czegoś w BMW czy u ich dealera to jak czeski film.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
To "normalna" praktyka, nie ustępuj! Każ by dali Ci na piśmie ich stanowisko i stanowisko Centrali (jeśli odmówią Ci naprawy) - takie podejście działa! Sam sprawdziłem.

Będziesz Miał Wydatki


http://www.motostat.pl/user_images/40716/icon1.png

BavarianVIN: WODZIKZ68FST

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie praca wydechu "normalna" - tj best brzeczen.

Jak auto bylo calkiem swieze to zdarzalo sie ze cos jakby "strzelil" przy gaszeniu pare razy - obciachowe to bylo, ale juz jest chyba przedmuchany i sie nie powtarza.

Cisnij temat wymiany i daj znac o efektach...

 

(Sorki za brak PL)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem w innym serwisie (Inchcape Warszawa) i po pokazaniu filmiku oraz pracy wydechu wszystko było dla nich jasne. Nie mniej sprawa znowu do decyzji centrali. Czekam…

"Jasne"... czyli...?

Kiedyś było tak:

[...] wszyscy kupujemy BMW dla radochy z jazdy, nie zawsze kierując się do końca rozumem. [...]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.