Skocz do zawartości

E60 525d blad 4501


robert0707

Rekomendowane odpowiedzi

witam,

jako ze co srednio 3 miesiace podpinam sobie Inpe pod auta, wczoraj odczytałem jeden blad którego nigdy nie miałem-4501

(mam bledy od swiec od 3 lat ale auto pali bez zajakniecia w najwieksze mrozy wiec olewam temat)

 

auto jezdzi normalnie, nic sie nie dzieje. widze ze ma za duzo powietrza ze wzgledu na bledna regulacje recyrkulacji. co to moze byc?

przewody do EGR niby ok. zastanawiam sie nad zaworkiem sterujacym EGR? jakies pomysly...

 

http://s4.ifotos.pl/mini/2013-12-0_nqrxpwq.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej,

 

DISa nie mam :(

EGR wyczyszczony rok temu na blysk. jakies inne pomysly?

 

To proponuje sobie zainstalowac disa... Inpa wiele nie zdzialasz. To tak na poczatek. Dwa, blad wyskoczyl Ci tylko jeden raz. Warto sie tym martwic ?

A pomysl jest caly czas taki sam.

Zrob test AGR-a! (Zrobisz Disem), ewt. zrob airmasssystem test, bedziesz widzial wartosci masy powietrza przy dzialajacym AGR-ze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

DISa mam i zrobilem test EGRa. otwieral sie w tym tescie ale tak z 1mm czyli nie za duzo chyba :?:

 

wymienialem dzis swiece i modul swiec, wiec przy okazji posprawdzalem wezyki podcisnienia, przeczyscilem EGR no i wymienilem profilaktycznie zaworek sterujacy tym EGRem.

efekt zaden :mrgreen: tzn blad jak byl tak jest, po skasowaniu wraca po jakims czasie.

zastanawiam sie czy EGR wymieniac?

 

na wolnych obrotach masa powietrza, w Inpie, oczekiwana 297-304, aktulana 388-412.

 

co robic dalej? :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wiec pomierzylem dzis wartosc podcisnienia- wyszlo 450 mbar, zarowno na zasilaniu EGR jak i przed zaworkiem sterujacym, czyli bezposrednio za pompa vacuum.

i teraz pytanie czy to normalna wartosc czy za malo, a jesli za malo to czy to moze pompa padac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za malo... Przeciez pisze w tym tes cie egr jaka ma.byc wartosc oraz jak szybko ona ma byc osiagnieta...Dlaczego kolega nie czyta? Ja z pamieci nie wiem, bodajze cos kolo o.8 bara przy jednej sekundzie. Czytaj kolego jak cos robisz. Otwarcie egra na 1mm to takze za malo. Winowajce wlasnie znalazles. Za niskie podcisnienie, pompa do wymiany.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

a wiec pompa zmierzona o robi cos ponad 900mbar czyli jest ok.

zmierzylem tez przed serwem i jest to samo. z tego wniosek ze serwo kradnie podcisnienie. po podlaczeniu serwa na magistrali spada do okolo 400mbar.

 

chyba tylko wymiana serwa wchodzi w gre?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.