Skocz do zawartości

temperatura wody/silnika bmw e46 136km 2000r


avo

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z temperatura wody/ zagrzaniem silnika mianowicie raz wskazòwka temp. Ustawi sie w pionie a nieraz ustakia sie na 1/3 i dalej niemoze sie zagrza.

Wymieniłem termostat główny ten dóży nie agr czy egr i dalej to samo raz tak raz tak

w czm tkwi błąd.

Czy problem moze byc w czujniku temperatury, dziś popoludniu temperatura na zewnatrz wynosila 9 stopni w aucie na komputerze w danych (tam gdzie wchodzisz i sprawdzasz temp wody 19-7-7.2) pokazywało 8.5 stopni po około 5 minutach pokazywalo 82 stopnie a wskazowka nie wyszła za niebieskie pole.

Mam tez pytanie czy wentylatory od chlodnicy powiazane sa tym samym czujnikiem temp. I załączaja sie nawet jak auto nie jest zagrzane i chlodzą mi wode która nie jest zagrzana ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ten wentylator mi sie nie załącza to tylko pytanie bylo o powiazanie czujnika temp.czy taki problem mógł wystąpić.

a wiec pytanie co jeszcze moge sprawdzic .płynu w chlodnicy mi nie ubywa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy problem moze byc w czujniku temperatury, dziś popoludniu temperatura na zewnatrz wynosila 9 stopni w aucie na komputerze w danych (tam gdzie wchodzisz i sprawdzasz temp wody 19-7-7.2) pokazywało 8.5 stopni po około 5 minutach pokazywalo 82 stopnie a wskazowka nie wyszła za niebieskie pole.

 

Test 7.2 o ile dobrze pamietam to temp nie plynu a wlasnie na zewnatrz czyli miales 8.5 stopnia a pozniej 8.2 stopnia temp zewnetrznej czyli ok skoro mowisz ze bylo ok 9 stopni. Spojrz na temp w tescie 7.1 co tam wskazuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.