Skocz do zawartości

BMW E93 320i Dziwny dzwiek spod maski... (Filmik + zdjecie)


Jaroslaw_BMW

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Mam problem ze swoim BMW. Otoz wszystko zaczelo sie 2 miesiace temu... Gdy rano odpalilem samochod bylo wszystko normalnie, jadac autostrada do pracy wyskoczyl mi blad na desce rozdzielczej. Byl to blad koloru zoltego z ikonka silnika. Sprawdzalem w instrukcji obslugi BMW i pisalo ze to niby nic takiego. Postanowilem umowic sie z serwisem BMW. Ale po kilku dniach blad ten sam z siebie zniknal z deski rozdzielczej i juz nigdy nie wrocil. Podpialem samochod pod komputer i wyczytalo blad z historii bledow ze, byl to blad zwiazany z katalizatorem lub sensorem (choc sesnsor byl wymieniany w czerwcu tego roku w serwisie BMW na nowy z powodu tego samego bledu wiec wykluczylem jego ponowna awarie). Poczytalem troche po internecie i doszedlem do wniosku ze, moglo to byc "bad fuel". No wiec nic sie nie dzialo z autem, wszystko ladnie chodzilo do pewnego momentu... Dosc niedawno jadac po dziewczyne do pracy (zaznaczam ze bylo tylko kilka stopni na plusie wiec silnik byl zimny) jadac pod gorke i redukujac z 4 biegu na 3 samochod sam zgasl i w jednym momencie ponownie uruchomil (cos jak szybkie "start-stop") i wyskoczyl blad z ikonka silnika koloru zoltego. Tym razem ikonka ta byla przedzielona na pol i po jednej stronie wypelniona (dosc podobna do ikonki ktora zapala sie w dieslach gdy maja DPF do przepalenia). Przystanalem autem i zauwazylem ze obroty mi skacza z 680 do 1000. Na nastepny dzien juz ani ten blad sie nie pojawil ani tez nie mialem problemu ze wspomnianymi obrotami. Dodam ze po odpieciu pod komputer wykrylo blad wtryskiwacza nr. 5. Zauwazylem tez dzwiek "cykania" gdy samochod stoi lub jedzie z nieznajej mi czesci auta... Zalaczam zdjecie i prosze o pomoc... Co to za czesc oznaczona na zdjeciu i jaka pelni funkcje w aucie? Czy jest ona droga? ogolnie wszystko co wiecie... Z gory dziekuje za pomoc...

 

BMW E93 320i 170km

Zdjecie ze wspomniana czescia z ktorej dochodzi dziwny "cykajacy" dzwiek: http://fotowrzut.pl/BCHBW3SBE0

 

Filmik z dziwnym dzwiekiem:

Edytowane przez Jaroslaw_BMW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
To cykanie to normalna sprawa, z tego elementu ( czujnika roznicy cisnienia ). Prawdopodobnie kleka cewka lub wtrysk, mieszkasz w Polsce ? Czym czytales te bledy, chodzi mi o soft ? U mnie to cykanie slychac jak mam otwarta maske.
Krzysztof
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro mowisz ze w tych rejonach jest jakis wtryskiwacz to by mialo sens dlaczego pokazalo blad wtryskiwacza. Mieszkam w Anglii (Worcester) i tu podpinalem pod komputer u mechanika z profesjonalnym sprzetem... Softu niestety nie znam... A cykanie slychac nawet jak jade ale to trzeba sie dobrze wsluchac z otwarta maske to mozesz sam zobaczyc jak jest... Wklejam link do video:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też tak cyka ale może troszeczkę ciszej , wsiadam i jadę dalej ;) natomiast mam do wymiany katalizator bo też co jakiś czas zapala mi się ta żółta kontrolka silnika i wyskakuje, że kat do wymiany ;( czyli ok 3tyś zł
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
U mnie też tak cyka ale może troszeczkę ciszej , wsiadam i jadę dalej ;) natomiast mam do wymiany katalizator bo też co jakiś czas zapala mi się ta żółta kontrolka silnika i wyskakuje, że kat do wymiany ;( czyli ok 3tyś zł

jezeli piszesz o tym aucie co masz w opisie to zupelnie inny silnik, ttu jest N43 bezposredni wtrysk a Ty masz starszy silnik N46 na zwyklym. Nie wiem jaki masz przebieg ale pewnie ponad 150 tysi. U mnie chodzi duzo ciszej, 38 tysi przebiegu mam u siebie. U ciebie raz to ten zaworek na kolektorze a 2 wtryski slychac ale to norma na tych z bezposrednim. Dowiedz sie u dealera Bmw czy lapiesz sie na bezplatna wymiane cewek zaplonowych, byla na to akcja ja w Pl wymienialem w tamtym roku. N43 jest czuly na paliwo, ja leje tylko noPb 98 na markowych stacjach, zadnych wynalazkow...

Krzysztof
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam ponownie.

 

Chcialbym odswiezyc temat, nie piszac nowego. Otoz pojawila mi sie znowu kontrolka silnika ktora w instrukcji obslugi oznacza "redukcje mocy"

 

https://www.google.co.uk/search?q=bmw+kontrolka+engine&client=opera&hs=dtC&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ei=6t2uUvPoO4SQ7AbUvYFY&ved=0CAkQ_AUoAQ&biw=1440&bih=792#q=bmw+reduced+power&tbm=isch&facrc=_&imgdii=_&imgrc=78jfD3q_8Kq70M%3A%3BL1yi9r_tE2sgLM%3Bhttp%253A%252F%252Fi1.ytimg.com%252Fvi%252FBjyvWCVrZOE%252Fmaxresdefault.jpg%3Bhttp%253A%252F%252Fwww.youtube.com%252Fwatch%253Fv%253DBjyvWCVrZOE%3B1280%3B720

 

Auto wolno sie zbiera na wyzszych biegach 4-6 i nie jedzie powyzej 180km/h. i ma zwiekszone spalanie paliwa o 3l/100km. Dodam, ze auto wczoraj mialo wymienione: Olej silnikowy, filtr oleju, filtr powietrza i swiece zarowe. Blad zostal skasowany i jestem dopiero po pierwszej jezdzie po skasowaniu bleda. Niby narazie sie nie pojawia choc nadal jest zwiekszone spalanie i brak mocy. Czy ktos wie co te objawy sugeruja?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Problem z samochodem nadal nie rozwiazany. Auto bylo w autoryzowanym serwisie BMW w Anglii i zostalo podpiete pod komputer. Stwierdzili ze jest do wymiany "NOX converter" czyli tylni katalizator tuz pod siedzeniem kierowcy. Bylem wczoraj na wymianie tego katalizatora i problem wystepuje nadal. Auto faktycznie sie zbiera szybciej na nizszych biegach ale na wyzszych biegach problem nadal wystepuje i ta blokada predkosci. Auto bylo podpinane takze u kilku mechanikow w Anglii jak i Polsce i zawsze wyskakuje ten kod usterki: P0597 - Thermostat Heater Control Open. Silnik nagrzewa sie bez zarzutow jak i chlodzi bez zarzutow, nie ma zadnych problemow z osiagnieciem 80-90 stopni jak i utrzymaniem tej temperatury. Co zauwazylem to tylko ta blokada i zwiekszone spalanie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.