Skocz do zawartości

[e34] Jaki silnik


NightVegas

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie!

Chciałbym zakupic BMW 5 e34 moj problem jest taki ze nie wiem jaki wybrac silnik. Samochód wpadł mi do głowy już dawno , chyba ze wzgledu na ten niesamowity wygląd . Rozglądałem się również za 3 dokładnie e30/36 .

Moje kryteria to:

-napewno benzyna+ lpg

-wgre wchodza 525( wydaje mi się , że te silniki bedą już zmeczone , chyba , ze udalo by mi sie kupic auto od ,,dziadka''), 530 v8( trudno dostepne i dosc sporo kosztuje), 535 ( potrzebuje troche kopa , przyznam szczerze , że jestem za 3.5 )

-Czasem latanie bokiem , ale bez przesady.

Budżet na ten czas 8 tyś , ale wciąż rośnie.

Dziękuję serdecznie za pomoc .

 

Takie sprawy tu: viewtopic.php?f=71&t=226333

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedziałbym użyj wyszukiwarki, ale za młody jestem na forum żeby tak gadać:P W każdym razie, to każda e34 którą będziesz chciał teraz kupić w dobrym stanie to prawie że cud, bo w Polsce się takich nie sprzedaje, tylko trzyma się bo to cudowne samochody. Szukaj za granicą, jeśli znajdziesz w Polsce i chcesz "czasem" polatać bokiem (co pewnie skończy sie tak że będziesz walił bokiem kazdy zakręt ) 2.5 to mało nie stety, z zamiłowania to bym wybrał 4.0 V8, dla samego faktu że marzy mi sie ten silnik, ze wzgledu na to ze chce go poprostu mieć (nie żeby zapierdalać) ,fajny dzwięk, no i rzadki, ale do swojej swap kiedyś zrobie, jak juz nie bede nią na codzien jezdzil tylko zacznie słuzyc jako niedzielny powóz. Tak na prawdę to bym szukał 2.5 bo jest nie zniszczalny, a jak wiekszy to chyba tylko 4.0 ewentualnie 3.0 V8.

 

Rada ode mnie, nie kupuj pierwszej lepszej, trzeba szukać, czasem i rok:P ale jak juz znajdziesz tą swoją to bedziesz wiedział że tego własnie chcesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

-wgre wchodza 525( wydaje mi się , że te silniki bedą już zmeczone , chyba , ze udalo by mi sie kupic auto od ,,dziadka''), 530 v8( trudno dostepne i dosc sporo kosztuje), 535 ( potrzebuje troche kopa , przyznam szczerze , że jestem za 3.5 )

3.5 tez juz zostale same trupy, nawet wieksze niz 2.5. Jak dysponuja chciaz 75% mocą fabryczną to jest dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O 4.0 v8 to mogę zapomnieć , budżet mi na to nie pozwala , może 3.0 v8 bym znalazł , ale czy w dobrym stanie to wątpię . Będzie to moje pierwsze auto z tylnym napędem , więc może wpakuje się w 2.5. Słyszałem sporo miłych słów o 3.5 , ale jeśli faktycznie już nie ma co się pakować w ten silnik to pozostanie mi 2.5 do wyboru. A jeśli już nie znajdzie się nic ciekawego , to będę musiał szukać e36 co już tak mi się nie podobają jak e34.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3.0 v8 jedzie jak 3.5 lecz 3.5 ciagnie z dolu lepiej i ma wiekszy moment. Mowi sie rowniez ze m30b35 to motor niezniszczalny i tanszy w utrzymaniu niz 3.0v8. M60b40 to juz jest coraz mnie i ceny kosmiczne. Mysle ze za kwote 10-12 tys mozna w polsce kupic ladne i zadbane 3.5 jak rowniez m50b25. Kto szuka ten znajdzie tylko cierpliwosci. A co do tego, ze za granica sa "lalki" to powiem, iz tak sa tylko za spora kase i liczac koszta rejestracji to wyjdzie tyle co ogarniete auto w polsce np z forum gdzie znasz cala historie auta itp.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.