Skocz do zawartości

[e34] 525tds szarpie przy stałych obrotach


MaLIK3232

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Problem polega na tym iż jadąc "normalnie" 1bieg,2,3,4,5 , wszystko jest ok. Trzymając silnik na stałych obrotach na 2tys. raz szarpnie i jedzie dalej. Jeśli możecie napisać co Wam się z takim objawem kojarzy będę wdzięczny, Nie wiem czy coś ma to na celu lecz 2 razy przy tankowaniu dolałem odpowiednio odmierzony ilość paliwa-ilość preparatu "czyści wtryski diesla. Słyszałem negatywne opinie o tym produkcie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może być nastawnik ponieważ z niego mam wyciek :( co prawda nie wielki i rzadko (ostatni raz ciekło mi z 2 miesiące temu, taki dziwny przypadek).

 

Na biegu jałowym trzyma mi bardzo ładnie obroty. Jeżeli na jałowym tyrkota sobie równo, a ja rusze kierownicą żeby wspomaganie ruszyło, albo szybami elektrycznymi poruszam to słychać po obrotach że na moment spadły i wskazówka obrotomierza też DELIKATNIE (żeby to zobaczyć głowa przy kierce aż obowiązkowo) opadnie i na momencie to jest chwila, wraca na swoje miejsce, gdy odpusze ruszać kierką czy szybami i po chwili znowu zaczne to bajka od początku. To normalne, że alternator tak przymulił bo skoczyło napięcie, czy to też ten nastawnik ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ze obroty minimalnie spadaja to normalne gdy wlaczasz np swiatla, dmuchawe na 3/4 przelozenie. Silnik pobiera wtedy wiecej pradu i jest w tej chwili bardziej obciazony. Nie jest to wina nastawnika napewno. A jak Ci kolego palli na zimnym i cieplym silniku?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.