Skocz do zawartości

Sprężyny obnirzajace do 320cdi m sport


DAVID85

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie. Noszę sie z zamiarem obniżenia swojej laleczki. Znalazłem niezłe sprężynki Apexa - 35mm. Ostatnimi czasy zmieniłem także felgi , przód 9j tył 9,5j , obecnie zawieszenie m pak seryjne. Pytanie do osób które przerabialy juz to u siebie, mam spodziewać sie ze po założeniu sprężyn będzie tarło któreś z kół o natkole czy spokojnie montować . Zastanawiam sie czy po założeniu i tak juz szerszych kół będzie można jeździć bez szurania o natkole . Jeżeli ktos juz tak miksował to napiszcie czy zrobi sie z auta konkretna taczka czy będzie jeszcze znośnie . Pozdro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawias m-pakietowy jest optymalny, jeśli chodzi o komfort (progi zwalniające) i wytrzymałość (wysokość w czasie). Raczej sprężyny obniżające nie trzymają swoich parametrów w czasie i tu jest ich największa wada (generalnie siadają). Różnie producenci definiują obniżenie (albo w stosunku serii lub m-paka). Poza tym m-pak powinien być ustawiony odpowiednio, generalnie jednak większość z mojego regionu ustawiaczy - nie obciąża aut (co jakoś można tłumaczyć - brak obciążników które można osobiście we własnym zakresie zorganizować - duża waga) ale, co gorsza jeśli chodzi o sportowe doznania - ustawia m-paka na seryjne parametry zawieszenia. No i jeździ się tym jak powinno :mrgreen: Napewno również wygląd auta cierpi na tych ustawieniach, ale nie cierpią opony zużytego zawieszenia.

No się trochę rozwinąłem. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z racji wykonywanego zawodu ( kierowca zawodowy) , auto jeździe jest tylko na weekendy wiec co do wytrzymałości to nie ma tragedii. Co do komfortu to doskonale zdaje sobie sprawę ze zrobi sie poprostu taczka bez komfortu jakiego kolwiek, m pak sam w sobie nie należy do miękkich . Bardziej chodzi mi o pomieszczenie kół w środek bez obcierki o nadkole. Sprężyny są dedykowane do m paka wiec obniżenie będzie o 35mm od serii m paka . Dodam ze przód to et38, tył et 42. Pozdro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.