Skocz do zawartości

Duży koszt zalożenia klimatyzacji!! Podpowiedzcie cos!!


kingfox

Rekomendowane odpowiedzi

Witam dostalem bumke mozna powiedziec ze w spadku i ona jest bez klimy!! I chcial bym sie zorientowac ile kosztuje oczywiscie uzywana i ewentualnie czy ciezko jest zalozyc?? To jest E39 97r 2.0i I ona jest z manualnym regulowaniem temp to regulowanie jest dwu strefowe!! Chodzi mi o klime nawet moze byc manualna ale zeby chlodzik lecial!!

Pomozcie cos nie nie wiem gdzie info jakiegos szukac!! Przejzalem cale forum i nie ma!! Help mi cos!!

BMW a to dobre jest!!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem "dołożyć" klime jest trudno i drogo. Trzeba włożyć dużo nowych elementów (o ile jest gdzie) nie mówiąc o ukł. elektrycznym i ewentualnym sterowaniu automatycznym. Jedynie ma sens używany ukł. klimatyzacji wyrwany z innego egzemplarza ale nie wiem czy ma to sens.
Wyłącz światła w dzień - wróć do normalności !!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

No kolego troszke pracy będziesz miał.Musisz kupic cała komletną klimę najlepiej z jednego wyciągniętego auta tzn nagrzewnicę ta stara nie pasuje i ma ręczne sterowania,wszystkie przewody cisnieniowe,wentylator ,chłodnicę sterownik ten na desce itd.

Mojemu koledze który to wymieniał zajeło to 3 dni z demontarzem starego i załozeniem nowych bebechów,a jest co robic wszystko z przodu musisz zdemontowac deska itp.koszt jaki go poniósł to 2,5 tys z nabiciem i podłaczeniem elektrycznym.Z elektryką nie ma problemu bo wiązki są.

Pozdro!!!!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam

 

Ja wlasnie jestem po montazu klimy do mojego e34 klime kupilem cala z rozbitego identycznego auta caly koszt klima +montaz +nabicie 4000zl. Troche kasy to kosztowalo ale wydaje mi sie ze jezeli masz zamiar troche tym autkiem pojezdzic to warto.

A sprzedawac auto i kupowac takie samo z klima to moim zdaniem niema sensu bo jak kupisz autko to i tak zawsze trzeba cos przynim zrobic a tak wiesz co masz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli masz trochę cierpliwości, parę dni wolnego, zakupioną kompletną klimę to mozesz się za to zabierać. Tylko pamiętaj, ze do klimy muszą być tez przekaźniki, najlepiej skombinuj sobie schemat elektryczny klimy, zebyś wiedział gdzie i jaki wsadzić bo gniazda są bankowo. Podstawowa zasada- nie spieszyć się i robić wszystko dokładnie, niektóre miejsca np. na rurki od klimy mogą być zaślepione blachą (najlepiej przyjrzyj się jak idą rurki w aucie z klimą), ale w takim wypadku wystarczy puknąć młotkiem w odpowiednie miejsce i blaszka się wyłamie, bo nacięcia są zrobione fabrycznie. Koszty są uzależnione od tego za ile kupisz klime i czy sam bedziesz to robił czy mechanik. Ja zakładałem do jednej e32 i koszt zamknął się w 2tys. pln (1,5tys. klima+nabicie i koszty własne;) ) w e39 pewnie zakręci się trochę wyzej niz 2tys, ale jezeli chcesz autem pojeździć parę latek to inwestycja się opłaca.

Bądź miły dla ludzi kiedy pniesz się w górę,

bo możesz ich spotkać kiedy będziesz spadał w dół...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.