Skocz do zawartości

E36 coupe - elektryczna szyba nie dziala


Broder

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Btw. to bedzie moj pierwszy post na tym forum (wlasnie stalem sie posiadaczem e36 coupe).

Problem z szyba elektryczna pasazera byl od kupna auta, a konkretnie wogole sie nie otwierala, byla podniesiona na maxa. Przy otweiraniu drzwi nawet nie drgnela. Przelacznik do szyb dziala i slychac czasami jakby dzwiek przekaznikow w drzwiach gdy nacisne guzik. Odkrecilem tapicerke, postukalem popukalem i... szyba sie zaczela otwierac i zamykac bez problemu :) Nastepnie opuscilem do konca i... znow przestala dzialac z tym ze otwarta na maxa. Do calego mechanizmu podlaczona jest kostka tak jakby z trzema pinami (jakby trojkatna) odlaczylem ja i szyba zaczela sie poruszac. Raz w dol raz w gore w koncu jakos zamknelem i tak juz zostawilem bo jutro trzeba jechac zarejestrowac auto a z otwarta szyba nie bede na miescie zostawial ;) Jak by nie bylo szyba znow nie dziala.

Czy ktos z was mialpodobne problemy?

Moze wie jak to rozwiazac?

Za wszystkie odpowiedzi z gory dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam. Też jak kupiłem swoja coupetke to miałem podobny problem.. tzn u mnie była szyba od kierowcy i problem był w samym mechaniźmie podnoszenia.. tzn tam są plastikowe koła zębate i poprostu jedno lekko się już wyrobiło i zaczęło blokować.. rozkręciłem popukałem, wyregulowałem wysokość opadania szyby i jak narazie działa juz ponad 8 miesięcy... nie wiem czy to będzie u Ciebie to ale może akurat.. u mnie był taki objaw że słychać było po naciśnięciu że silnik chciałby coś tam podziałać.. ale szyba nie ruszała się..

 

Pozdrawiam i powodzenia życze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też miałem problem z szyba w COUPE ale troche innej natury... Mianowicie jak naciskałem przycisk to szyba szła tylko z 2cm do góry a potem nie chciała dalej. Żeby zamknąc szybe opuszczoną do końca to musiałem naciskać kilkanaście razy... :duh: Znajomy mi to rozebrał i zaczął sprawdzać napięcia na sterowniku ale NIC :cry: aż w końcu zobaczył że znajduje sie tam taki mały magnesik na roleczce w kształcie walca... :D i okazało sie że owy magnes zsunął sie troszke (ok 1 milimetr ) :jawdrop: i to właśnie było przyczyna mojego problemu... Problem troche innej natury ale może cie to coś naprowadzi do naprawienia twojej usterki :8)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem jest wlasnie taki jak opisuje rafalxfiles. Jak naciskam guzik costam slychac jakies przekazniki, jak by silniczek chcial ruszyc, ale cos blokuje. Tapicera sciagnieta i jutro zaczynam grzebac :? Zobaczymy co z tego wyjdzie...

 

Dzieki za odpowiedzi. :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aż w końcu zobaczył że znajduje sie tam taki mały magnesik na roleczce w kształcie walca... :D i okazało sie że owy magnes zsunął sie troszke (ok 1 milimetr ) :jawdrop: i to właśnie było przyczyna mojego problemu... Problem troche innej natury ale może cie to coś naprowadzi do naprawienia twojej usterki :8)

 

to chyba tzw kontaktron. A wlasciwie element wzbudzający kontaktron. Czyli cos co pomaga liczyc obroty, ew. stwierdzic czy w ogole dana rzecz sie obraca. Gdyby tego nie bylo to wiecznie palilyby sie silniki lub bezpieczniki od podnoszenia szyb (jesli kots by trzymal za dlugo) no i nie byloby jak zaimplementowac automatycznego otw/zam do konca. Oglolnie ciekawy przypadek i warto o tym pamiętać

pozdrawiam

t.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.