Skocz do zawartości

[E46]Zablokowany zamek maski


radziu77

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,mam BMW E46 po lifcie w sedanie rocznik 2002,zablokował mi się zamek od maski przedniej.Otóż sprawa wygląda tak:

-atrapa jest zdjęta

-sprężyny nie chcą odbić

-w tym momencie zaciągam za rączkę linki jest dla mnie luźna więc nie czuje oporu

 

Co w takim razie mam robić,zaprowadziłem do mechanika ale mnie oddał bo twierdził że nie wie jak?

Ręce mi opadają czy ktoś z Was to robił?

Był BMW E30 316i 09/90 inslandgruen

Był BMW E36 323i 10/95 arktissilber

Był BMW E36 320i 03/98 ascotgruen

Był BMW E39 525i 11/00 cosmoschwarz

Był BMW E46 320i 08/02 sapphireblack

Był BMW E61 530D 05/04 alpinweiss III

Był BMW E61 530D 02/08 spacegrau

Jest BMW F11 520D 06/13 havanna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cupel z atrapy wychodzi ale nie do końca,wiadomo ze musi najpierw podnieść lekko maska to wtedy wyjdzie dalej.Najgorsze ze nie chce w ogóle wyjść.Jak mam zrobić żeby spreżyny puściły?

Był BMW E30 316i 09/90 inslandgruen

Był BMW E36 323i 10/95 arktissilber

Był BMW E36 320i 03/98 ascotgruen

Był BMW E39 525i 11/00 cosmoschwarz

Był BMW E46 320i 08/02 sapphireblack

Był BMW E61 530D 05/04 alpinweiss III

Był BMW E61 530D 02/08 spacegrau

Jest BMW F11 520D 06/13 havanna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Aby otworzyć maskę trzeba zrobić to:

1. Wyjąć prawy grill

2.Pociągnąć linkę która idzie do lewego zamka-otworzy się lewa strona

3 trzeba znaleźć mechanizm z prawej strony-tam gdzie wchodzi zatrzask od maski... Jest to czarne pudełko wielkości paczki od fajek...

4.Jak znajdziemy już ten mechanizm to bierzemy śrubokręt i lekko naciskamy na czarną plastikową pokrywę z plastiku i powinna pęknąć od przodu w lewym rogu-Tam jest cienki plastik specjalnie zrobiony do awaryjnego otwierania... następnie wkładamy tam śrubokręt i dociskamy wtedy otworzy się prawa strona.. I MASKA OTWARTA"

..........................................................................................

Generalnie to na privy nie prowadzę korespondencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

linka ci sie zerwala. ja mam przed lifta ale u ciebie pewnie jest tak samo.

linki sa 2 !!! jedna idzie od "pociagadelka" w kokpicie ( to jest ta glowna i to ona zapewne sie urwala) jesli jest luzna to na 100 %. ja zrobilem tak wyjelem "nerki" i popatrz na zamki tam masz 2 linke ktora idzie od takiej jakby przejsciowki i podnosi druga sprezyne. ja zrobilem taki hak z drutu i zwyczajnie zachaczylem za ta linke i ladnie puscilo... z łatwoscia kupisz te linki na allegro i sam zamontujesz pozdrawiam :D

BUNIA :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc tak:

Tak linka była zerwana,doszedłem do wniosku ze nie miałem inne opcji awaryjnego otwarcia to zrobiłem w brutalny sposób;)

wziąłem piłkę do metalu ściąłem te 2 bolce z sprężynami(niskie ceny zakupu)po 15zł-używki,maska otworzyła

no i teraz zamawiam linkę i spokój.

Był BMW E30 316i 09/90 inslandgruen

Był BMW E36 323i 10/95 arktissilber

Był BMW E36 320i 03/98 ascotgruen

Był BMW E39 525i 11/00 cosmoschwarz

Był BMW E46 320i 08/02 sapphireblack

Był BMW E61 530D 05/04 alpinweiss III

Był BMW E61 530D 02/08 spacegrau

Jest BMW F11 520D 06/13 havanna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radziu witaj !

Wszystkich zaskoczyłeś ale czasem prosty brutalny sposób jest skuteczny i nie koniecznie kosztowny.

Jak miałeś piłę szablastą pod ręka to trwało to 2 minuty a szukanie i dyskusje na forum to 2 dni.

Tylko teraz nie jeździj z otwartą maską bo Ci stanie dęba ;-)

Teraz mi się przypomniało że kiedyś na parkingu widziałem maskę przyklejoną przylepcem to z pewnością po takim zabiegu.

..........................................................................................

Generalnie to na privy nie prowadzę korespondencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.