Skocz do zawartości

[e36] m50b25 prawidlowe zachowanie plynu chlodnicy


de_never

Rekomendowane odpowiedzi

witam, przymierzam sie do kupna bmw e36 ale odpycha mnie jeden szczegol, mianowicie zachowanie plytu w chlodnicy , gdy przyjechalem ogladac auto - na zimnym silniku - brak plynu w chlodnicy widac dno praktycznie, gdy przejechalem sie- auto nie gotowalo sie - temperatura idealnie w pionie, plyn mozna powiedziec podrosl do stanu mniej wiecej polowy moze troche nizej niz polowa i przez otworek wyrownawczy strumien dopiero sie pojawial po mocniejszym przygazowaniu - jak powinien zachowywac sie plyn w sprawnym aucie? jaka powinna byc roznica objetosci plynu miedzy cieplym a zimnym silnikiem i jak powinin sie zachowywac strumien z otworka przelewowego? powinien przelewac sie caly czas? nawet na wolnych obrotach czy dopiero po dodaniu gazu?

 

Temperatura stala rowniotko w pionie ale obawiam sie tego znikajacego plynu na zimnym - mozliwe ze nie odpowietrzony do konca silnik a mozliwe ze i nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie moje auto - wiec mnie nie karć, ja tylko ogladalem. Mozliwe ze od mechanika odpowietrzyl sie bardzije i wciagnelo plyn, aczkolwiek na cieplym plyn sie pojawil - pol zbiornika, na zimnym bylo praktycznie pusto w zbiorniczku. Wiec ktos mi odpowie jak z tym strumieniem ma byc?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To normalne że po nagrzaniu płyn się podnosi (prawa fizyki) :D

Ja bym odpuścił to auto. Skoro nie było płynu nawet jak ktoś wiedział że klient przyjeżdża oglądać, to świadczy o właścicielu i jego podejściu do eksploatacji auta.

Jeżeli nie było kałuży pod autem, znaczy że płyn nagle nie wyciekł a możliwe że ktoś jeździł autem bez płynu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.