Skocz do zawartości

[E39] Jazda z podłączonym interfejsem ODB


NetSerwer

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie z innej beczki do Koleżanek i Kolegów.

Mam interfejs ODB diagnostyczny + przejściówka na USB do PC. Ostatnio dokupiłem sobie moduł BT i teoretycznie mogę dzięki apce https://play.google.com/store/apps/details?id=org.prowl.torque diagnozować i śledzić pracę podczas jazdy. Fajnie, ale - przy założeniu, że się tablet z apką dogadają, a teoretycznie powinny - czy jazda z podłączonym interfejsem ODB nie jest jakimś zagrożeniem dla samochodu? Czy to jest na zasadzie: "podłącz, sprawdź, odłącz", czy może: "nie ma znaczenia, cały czas można z nim jeździć"?

Będę wdzięczny za info, tak z ciekawości...

Tanie w utrzymaniu BMW, to BMW dobrze utrzymane!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli kupiles fejsa OBD2 po BT z alledrogo, to radze ci go wyjmowac ze zlacza jak tylko skonczysz sie bawic (lub obowiazkowo przynajmniej na noc).

Z uwagi na chinskie pochodzenie (a innych na allegro teraz chyba nie ma) te fejsy biora prad przez caly czas jak sa podlaczone do zlacza OBD2, i to nie maly!

Potrafia sie przy tym rowniez porzadnie grzac.

Jest kilka tematow na zagranicznych forach o chinskich modulach ELM327 z BT.

 

Wiec zostawiajac fejs na dluzej (kilka dni) w zlaczu rozladujesz akumulator (albo spalisz samochod :cool2: ).

Mam angielsko-jezyczny system = brak polskich znakow diakrytycznych - przepraszam :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Ja kiedyś kupiłem na ebay moduł polecany przez Torque na ich stronie - wszystko ok, jeździłem kiedyś z podłączonym przez kilka tygodni (zanim mi się nie znudził) i nic złego się nie działo, ani aku nie rozładował, ani nie spalił samochodu :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam najprostszy polecany przez Torque (or looks like :? ). Przyznam, że już wszystko jeździ w samochodzie, ale jeszcze nie miałem czasu to spiąć do kupy. Pytałem na wypadek, gdybym jednak znalazł moment, nie mam wiele doświadczeń z tym gniazdkiem :lol: Jak się w końcu zmuszę, to dam znać!
Tanie w utrzymaniu BMW, to BMW dobrze utrzymane!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.