Skocz do zawartości

Brak ogrzewania e46 320d


ronin19

Rekomendowane odpowiedzi

witam Panowie mam następujący problem .wiosna tego roku zakupiłem bete 320d e46 z webastem .wszystko ladnie nie bylo cieplego ogrzewania nie przeszkadzało mi to gdyż ciepło było.No ale czas coś z tym zrobić więc wymieniłem oba termostaty nowe założyłem myślałem ,że pomoże gdyż wskazówka nie była nigdy idealnie w pionie ale nic zero reakcji ,zdjołem węże ,nagrzewnica drożna ,elektrozaworek otweira sie i zamyka ,ale... tu niespodzianka nie dochodzi wogóle woda do zaworka tego na lewej podłóżnicy no i w nagrzewnicyb tez tyle co jest wody . weze zdjolem od zaworka i od nagrzewnicy odpaliłem i nic zero reakcji zero cisinienia.auto nagrzewa sie ok pion ładnie teraz trzyma ale czemu ten układ jest nie drożny?? czego to przyczyna??pomózcie zimno się już robiii
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
najlepszy sposob na odpowietrzenie???? moze sprobuje tak odkrece kazdy odpowietrznik i bede dolewal ciagle wode jak otworzy sie termostat zakrece je jak bedzie leciala woda przez nie i potem wyrownam stan i bedzie chyba ok??

 

Tak kolego odpowietrzysz, ale... jakby była zapowietrzona, to by się grzała i miałbyś problem. Powidz, czy po wymianie termostatów jeździłeś, czy tylko odpaliłeś silnik i poczekałeś aż wskazówka dojdzie do pionu i zgasiłeś? Odpowietrzenie i zalanie odpowiedniej ilości płynu powinno pomóc.

W wielu przypadkach brak ogrzewania, spowodowane jest też zbyt niskim poziomem płynu.

Ciekawe czy były właściciel nie miał jakiejś awarii i nie podłączył gdzieś przewodów na krótko omijając nagrzewnicę.

Były: e30: 323i '83 // e34: 520i '95, 525i '91 // e46: 320d '99 320d '02 // e39: 525tds '96, 520d '02, 528i '98, 525d '00 // e60 520 M47 + wirus, 520d N47 // e83 N47

Pozdrawiam

Krzychu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tego nie mam pojecia ale tak jak pisałem woda nie dochodzi do nagrzewnicy ten wąż z tyłu silnika co idzie do elektrozaworu nie idzie wodaz z niego ale jak dmuchne na odkreconym korku w chlodnicy(zbiorniczku) woda buzuje .wielka prosnba jakby ktos mial czytelny wykres co i jak schemat chlodzenia-ogrzewania w bmw e46 320d z webastem ???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Wpisz swój vin i masz wszystko:

http://realoem.com/bmw/select.do

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.