Skocz do zawartości

Stukanie podczas ostrego ruszania


neo61

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich serdecznie

 

Jestem nowym użytkownikiem 318is 93r.

 

Mam pytanie do wszystkich , którzy wiedzą cokolwiek więcej o BMW.

Nigdy nie miałem auta z napedem na tył.Podczas ruszania bardzo ostrego zdarza się ,że słychac dziwne stukanie metaliczne -wydaje mi się że z przodu auta.

Czy ktokolwiek wie czym to może byc spowodowane??

Dodam ,że auto normalnie chodzi bez zarzutu.Jeżeli ruszę bardzo ostro ale bez zrywania i będę cały czas przyspieszał to nic sie nie dzieje.Słychać to tylko wtedy kiedy koła mielą w miejscu.

Auto ma nowe amortyzatory i sprężyny.

 

Dziękuje za pomoc i informację..

 

Pozdro

E36 318is -> E46 323i -> E46 325Ci -> E92 335i -> E60 520d LCI M Sport -> E46 330ci M Sport Auto -> E81 120d M Sport -> E91 330d M Sport Tourer -> F30 330d M Sport Plus Tourer -> E91 335d M Sport Tourer -> E92 335i Coupe M Sport -> E70 Lci X5 40d M Sport ->???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdz osolony tlumika. ja mialem stukanie ale przy ruszaniu przy niskich obrotach wrecz dlawiacych slinik a tak bylo ok i okazalo sie ze oslona termiczan tlumika sie poluzowala i 15 zl za zdjecie i po krzyku. wiec najpier podjedz do jakiegos warsztatu niech sprawdza wszystki oslony!!

pozdro

Tłumaczenia: niemiecki, hiszpański, włoski.

Pozdrawiam

Grzesiek

http://img53.imageshack.us/img53/3782/pict6529panoramaresize8pl.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ruszaj ostro... szkoda samochodu.... :mrgreen:

poza tym sprawdź tuleje tylniej belki...

poza tym może to być cokolwiek w zawieszeniu, co wychodzi przy dużym przeciążeniu powstający przy ostrym ruszaniu - zrób jak możesz przegląd zawiechy...

no i jak już pisali - także osłony tłumika itp.

- to ja przepraszam! ...i znikł
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dzieki wszystkim za info.

Faktycznie trochę spanikowałem.

Moje pierwsze BMW i dlatego.

 

Po dokładnych oględzinach okazało się ,że tłumik wali w jakiś metalowy słupek.Trzeba przerobić tłumik bo poprzedni właściciel odpi.....ił fuszere.

 

Dzieki i pozdrawiam

E36 318is -> E46 323i -> E46 325Ci -> E92 335i -> E60 520d LCI M Sport -> E46 330ci M Sport Auto -> E81 120d M Sport -> E91 330d M Sport Tourer -> F30 330d M Sport Plus Tourer -> E91 335d M Sport Tourer -> E92 335i Coupe M Sport -> E70 Lci X5 40d M Sport ->???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.