Skocz do zawartości

Koła zimowe 17"


osy4

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ma ktoś z Was sprawdzoną "metę " na zakup nowych, cały kół zimowych w rozsądnej cenie. W salonie "krzyczą" sobie 8 tyś zł/komplet, a na allegro koło 5 tyś zł. Interesują mnie 17" i nie koniecznie musza to być felgi BMW.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ja myślę,ze autor chciałby kupić na 2000 pln kpl z oponami :mad2: :mad2: :mad2:

 

 

I tyle w temacie :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

W razie pomocy pisać na PW,bo nie śledzę wszystkiego na bieżąco
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sfinks311 za 2tys to nie kupie nawet opony do mojego roweru. Ale tam takich potrzebuje. A o moje mozliwosci finansowe sie nie martw. Ja nie mam z tym problemu chyba ze ty. Nieraz co niektorzy musza sobie cos przedluzyc i poudawac macho . Tylko szkoda ze przy temacie kol.

Wracajac do tematu , bo chyba co niektorzy maja problem ze zrozumieniem płety tematu.Są felgi duzo lepsze od tych sprzedawanych w salonie. Cnota jest niepotrzebnie nie przeplacac tym bardziej ze zima jest dla nich w Polsce okrutna. A X3 to normalny samochod do codziennego tluczenia po naszych dziurach. Najchetniej kupilbym stalowe ale chyba to nie mozliwe. Duzo istotniejsza rzecza sa opony ktore powinny byc dobre ale to nastepny temat morze az strach go zaczynac bo moze jeszcze ktos znow wylewac swoje niezrealizowane ambicje. Znalazlem nowe komplety na allegro za niecale 6tys z Dunlopami i za ciut powyzej z Pirelli. Czy ktos z Was uzytkuje podobne zestawy lub ma zaufane zrodlo ich nabycia. A Panu z Egiptu juz dziekuje za wyczerpujaca pomoc. Dla mnie juz zablysnal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co kolego ??? Takich uzewnętrzniaczy się jak ty to są tutaj dziesiątki :cool2: Wpadają i wypadają :mad2:

Sam napisałeś ze 5000 pln za kpl to dla ciebie kawał kasy jak za ori więc mnie nie oceniaj a sam się nie ośmieszaj

Tematów o felgach masz tyle a tam jest opisane dlaczego ori lub dlaczego nie więc użyj :search:

 

Nieraz co niektorzy musza sobie cos przedluzyc i poudawac macho

 

Przedłużaj sobie co tam chcesz a ode mnie się :duh: :duh:

 

Cnota jest niepotrzebnie nie przeplacac.

 

Cnotą jest się też umieć zachować na forum :mad2: :mad2:

W razie pomocy pisać na PW,bo nie śledzę wszystkiego na bieżąco
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze kolego ze kompleksy rosna a znaczki w statusie niestety w twoim wydaniu o niczym nie swiadcza. Nie badz taki chop do przodu bo takich krzykaczy jak ty jest wielu co wszystkie rozumy zjedli. Posty tez wypadaloby nauczyc sie czytac ze zrozumieniem. Nikt nie pisal co i dla kogo jest duzo czy malo. I nie ty jestes tu wyrocznia i sumieniem tego forum. Skup sie na temacie a twoje wywody nie na temat sa zbedne. Jezeli chodzi o kulture to w ostatnim poscie sam strzeliles sobie w kolano. A w konstruktywnym dialogu uzywaj slow i znkow innych niz te niecenzurowane , chyba ze po prostu zabraklo ich w twoim slowniku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby ktos szukal fajnych felg na zime do X3 :) to dobrym wyborem pod katem stosunek jakosci do ceny i wygladu sa felgi Rial Salerno (pasuje do nich ori dekielek BMW), a ja z kolei wybralem na zime BBS CF

 

http://imageshack.us/a/img849/8152/x5zt.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby ktos szukal fajnych felg na zime do X3 :) to dobrym wyborem pod katem stosunek jakosci do ceny i wygladu sa felgi Rial Salerno (pasuje do nich ori dekielek BMW), a ja z kolei wybralem na zime BBS CF

Tak z ciekawości; parametr ET tych felg jest inny niż w orginalnych. Robi to jakiś problem techniczny lub np. z uznaniem gwarancji na zawieszenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Pytałem kiedyś o to w servisie, odpowiedzieli, że tak.

 

Jak się przyjedzie na felgach nie pobłogosławionych przez BMW lub na oponach nie ROF to będę próbowali anulować gwarancję na zawieszenie.

Będziesz Miał Wydatki


http://www.motostat.pl/user_images/40716/icon1.png

BavarianVIN: WODZIKZ68FST

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż tak rygorystycznie - utrata gwarancji na zawieszenie? To mały terroryzm. Przecież felgi poza salonem są również z certyfikatem o dopuszczenie do użytkowania i sprzedaży na terenie unii. Nie przyjrzałem się moim felgą czy jest tam jakiś konkretny producent. Zapisy gwarancji coś o tym wspominają? Szczerze nie czytałem ich.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

To jest producent i jeśli elementy użyte do konfiguracji samochodu nie pochodzą od niego, może domagać się ich certyfikacji, a jak nie ma takowej to może odmówić gwarancji jeśli te elementy mogły przyczynić się do uszkodzenia pojazdu... takie życie.

 

Wydaje mi się, że w sadzie miałbyś małą szanse wygrać z taką argumentacją.

Będziesz Miał Wydatki


http://www.motostat.pl/user_images/40716/icon1.png

BavarianVIN: WODZIKZ68FST

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli kupisz felgi, których parametry są zbliżone do oryginalnych to na pewno nie zakwestionuja Ci gwarancji. Przecież niektóre salony BMW w Niemczech sprzedają także felgi Rial, Borbet czy BBS. Wiele razy widziałem nowe słabo wyposażone X1 sdrive doposazone przez dilera w BBSy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się pomęczyć dealera i zamówiłem podstawowy komplet kół zimowych, (304 i Pirellki). Zamknąłem się w 6tyś. Znośnie. Ceny w necie oscylują na podobnym poziomie, a tu mam spokój z gwarancją (zostałem uprzedzony o wymogu posiadania specjalnego certyfikatu na "obce" felgi) i gwarancje w jednym miejscu z autem.

Szczerze mówiąc, i tu mogę zostać ostro skrytykowany, wolał bym zwykłe felgi stalowe, najlepiej czarne bez żadnych kapsli. Wtedy niestraszne mi dziury, lekkie uderzenia w krawężnik i cena byłaby rozsądniejsza. Ale to chyba niemożliwe choć są do X1.

Jeżeli chodzi o ładne felgi to pomyślę na lato. Teraz mam 18 (standard w M-pakiecie) a podobają mi się czarne matowe 20. Wtedy na pewno poszukam wśród "obcych" z certyfikatem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
8 lat temu kupowałem stalowe 17tki, kolor satynowy srebrny, dedykowane do E46 coupe. Po sezonie sprzedałem, auto wyglądało bieda :mrgreen: :duh:

pozdrawiam

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem informacje że do X1 są stalówki ale do X3 już nie. Może i na stalówkach wygląda biednie ale jaka jest ulga gdy się w coś przytrąbi lub wpadnie! 304 to też bieda w wyglądzie. Mam u siebie obecnie 18 dedykowane do M pakietu i szału nie ma, szczerze nie podobają mi się.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Info dostałeś od ASO? Bo ja zamawiałem przez wulkanizatora, to nie była produkcja OEM BMW ale miała wszystkie parametry do E46.

pozdrawiam

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie info dostałem od ASO. Wiecie jak to jest, muszą czegoś się trzymać i sprzedawać według wytycznych z góry. Zamówiłem i zapłaciłem. Pozamiatane. W zimę nie musi być najpiękniejszy. Zresztą jakbym to był jakiś max wypas za 600-1000tys to może myślał bym o czymś fajniejszym, a tak żonka która nim jeździ na codzień nie będzie na pewno ich oszczędzała.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.