Skocz do zawartości

BMW E90 320D Tarcza przegubowa wału


DawidW30

Rekomendowane odpowiedzi

Witam koledzy,

 

Jako, że mam popękaną tarczę przegubową wału i przymierzam się do jej wymiany proszę o wskazówki.

Podczas wizyty w serwisie powiedzieli mi że konieczne jest wymienienie tego przegubu wraz z tulejkami śrubkami, podkładkami itp.

Czy rzeczywiście tak jest czy wystarczy tylko tą gumę wymienić.

Czy warto kupić oryginał tej gumy czy zamiennik Febi albo LEMFÖRDER też jest równie dobry?

Proszę o opinię i jeśli ktoś ma dostęp do tańszego oryginału to proszę o kontakt.

 

Pozdrawiam

Dawid

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U siebie montowałem LEMFÖRDER, wymieniałem też podporę. Też tak trochę na wyrost, jednak definitywnie zniknęły lekkie luzy na przeniesieniu napędu przy dodaniu i odpuszczeniu gazu, jak również lekkie wibracje. Przejechałem tak już sporo kilometrów, samochód zaliczył nie jeden bardziej zdecydowany start z pod świateł i dalej jest wszystko tak jak należy,

 

Śrub nie wymieniałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Siema nikt nie robil?czy nikomu nie chce sie pisac?

panowie patrze na czesci zwiazane z wymiana i tak pomyslalem czy nie warto wymienic wszystkiego http://www.bmwstore.pl/pl/katalog/diagram/26_0218-lozysko-srodkowetarcza-przegub-hag/vVC79455

czyli

-tarcza przegubowa 480zl

tuleja centrujaca 26zl

sruba szesciokontna 15zl

nakretka sam.zab 5zl

pierscien tłumiacy 11zl

oslona lozyska 41zl

wsp.centralny 310zl

lozysko 108zl

sruba 6zl

tarcza przegubowa 480zl

tulejka 100zl

sruba 12zl

nakretka 4zl

sruba torx 12zl

mam juz ponad 200 tysi i pewnie nikt tego nie wymienial.mam tez pytanie bo nie moge znalesc marki tarcz przeglubowych wedlug katalogu bmwstore czy to jest orginal za 5stow czy zamiennik .

jak posiadacie jakas wiedze w temacie bardzo prosze o podpowiedz.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.