Skocz do zawartości

[E36 1.8ti M42] Nisnie obroty na zimnym silniku.


mati_89

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ! Witam auto rano na zimnym silniku odpala ok, lecz obroty wskakują na chwilę na ok 900 po czym zaraz po kilku sek. spadają do około 700. Wskazówka nie faluje lecz autem czuć ,że trocheę telepie i momentami tak jakby przerywało ( czuć mocniejsze telepnięcie) trwa to około 1 min po czym praca silnika zaczyna się stabilizować. Po przygazowaniu nie krztusi się, Na ciepłym silniku nie ma problemów. Czy obroty na ssaniu nie powinny być wyższe, bo moim zdaniem przy takich obrotach wygląda to tak jakby go nie było? Co mogło by być przyczyną? Świece zmieniałem , silniczek krokowy też. Czy podpięty do kompa coś pokarze, chodzi mi o to czy sprawdzi się wtedy wszystkie czujniki i sondę? Może jest ktoś z okolic Koszalina kto wykonuje diagnostykę komputerową BMW bo wszędzie gdzie pytam u mechaników to twierdzą ,że nie maja sprzętu do podpięcia Bmki :cry2: . Z góry dziękuję za pomoc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na mój gust problem tkwi w elektryce, a dokładniej kable, świece.

Albo coś nie docisnąłeś jak wkładałeś albo złe świece włożyłeś. Gdzieś skacze iskra... tym bardziej, że przed wymianą jak mniemam, nie było tego co opisujesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Po ostatnich cieplejszych nocach kiedy temp sięgała około 12-13 stopni, po porannym odpaleniu drgania znacznie zmalały można by powiedzieć ,że praktycznie znikły, lecz dziś gdy temp otoczenia sięga około 2 stopni problem znowu się pojawił. Widać ,że występowanie tych drgawek na zimnym silniku zależy od temp. otoczenia bo latem nie miałem żadnych problemów :mad2: Ma ktoś może jakieś inne pomysły przyczyny? Czy zostaje mi tylko komp choć nie wiadomo czy on coś wykaże :cry2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.