Skocz do zawartości

Webasto E90 325d 2006R


Eurobusy.com

Rekomendowane odpowiedzi

  • Członkowie klubu
Webasto w E9x diagnozuje się przez moduł IHKA (sterownik klimatyzacji) z wykorzystaniem INPY. Narzędzia serwisowe Webasto przez OBD się nie połączą - sprawdzane. W INPIE należy wejśc w moduł IHKA i tam wybrać Auxiliary Heating.

 

Artuj a jakie parametry Webasta można zdiagnozować z INPY? Znam interfejs który podłączam pod sam piecyk (u mnie Thermotop V) i w dziecinny sposób można prześledzić cały cykl pracy, pokazuje wszystkie parametry. Tylko trzeba się dopiąć bezpośrednio do piecyka :cry: . Twoja metoda jest ciekawsza tylko że nie używam INPY.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nadal nic nie wiem:(

Chce jechać do serwisu webasto w Poznaniu, ale tam mi krzyknęli na dzień dobry 450PLN ponoć żeby zdiagnozować samo webasto to musi je rozebrać ?

Trwa to cały dzień i nie wiadomo czy starczy.

Nie macie może jakiegoś magika w Wielkopolsce który się tym zajmuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Pillot ma tylko dwie funkcje. Włączanie webasto oraz wyłączanie.

 

Włączanie - trzymasz przycisk MODE aż zapali się kontrolka. Puszczasz i naciskasz ON

Wyłączanie - trzymasz przycisk MODE aż zapali się kontrolka. Puszczasz i naciskasz OFF

 

Jak wszystko zrobiłeś dobrze, to kontrolka będzie mrugać 3 sekundy. Nie jest to jednak potwierdzenie, że samochód otrzymał komunikat. Ten pilot wyłącznie nadaje i mruganie informuje tylko o wysłaniu sygnału.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam inne pytanie czy problematyczne jest dołożenie webasto?

Bo na allegro są całe zestawy z demontażu webasto z innych aut w różnych cenach tylko czy się to opłaca samemu montować czy lepiej udać się do fachowców by zamontowali nowy system webasto?

Sprzedam, uchwyt ręcznego ze skóry, tylna klapa Pre-Lci Igiełka.

Człowiek nie potrzebuje gwiazdy, błyskawicy a nawet czterech pierścieni, człowiek potrzebuje dwóch nerek.

Moja ślicznota: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=158&t=211412 oceń:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 11 miesięcy temu...

Witam!

Podepne się pod temat, założyłem sobie webasto TT V, dokupiłem pilot bmw t95 i webasto potrafie załączyć tylko z idrive natomiast nie potrafie z pilota;/. Dodam że zakodowałem ncsem dodając fa $536 i przekodowałem IHK, Próbowałem tez pilot przyuczyć według schematu:

 

"Wsiadamy do auta, zamykamy wszystkie drzwi (nie na klucz)

Wkładamy kluczyk do stacyjki i zaraz wyciągamy

Naciskamy na pilocie Webasto guzik OFF i trzymamy go

Jednocześnie naciskamy 3 razy guzik ON

Puścić przycisk OFF - centralny zamek zamknie i otworzy zamki na potwierdzenie operacji"

 

 

Wie ktoś co moze być nie tak??

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Panowie podbijam temat.

Moje webasto znowuż padło. Po włączeniu z pilota, lub z kabiny tyka przez chwilę i nic się nie dzieje. Wiatraczek na wyświetlaczu pojawia się na sekundę, wraz z temperaturami i koniec.

Sprawdziłem pompkę wody tą srebrną, która jest na widoku i kręci po podłączeniu pod prąd, obok jest mniejszy czarny chyba elektrozawór i też cyka jak podam prąd.

Co dalej sprawdzać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może powodem jest temperatura? o ile pamiętam włącza się poniżej 8 stopni

Webesto włącza się w momencie pojawienia się na liczniku symbolu "śniegu" czyli u mnie jest to mniej więcej 3stopnie, jeżeli wykluczyłeś uszkodzona dodatkową pompę wody, to najprawdopodobniej masz uszkodzony zapalnik w webasto, bardzo częsta przyczyna braku startu piecyka, u mnie tak było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaki zapalnik...jak już to świeca najpierw to to urządzenie sie podłącza pod komputer a nie wymienia co popadnie(a części nie należą do najtańszych)

świeca, sztyft , kołek, palnik -- zwał jak zwał, komputer ci za wiele nie powie ot czy pompa dodatkowa wody ma błąd lub nie. W 90 % problem startu webasto wiąże się z wytartą dodatkową pompą wody, lub wadliwym palnikiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Panowie kolejny rozdział problemu webasto:

Dostałem się do webasta, wyjąłem wtyczkę, wsadziłem spowrotem. Webasto ożyło.

Niestety tylko na 3 dni, potem wróciło do stanu poprzedniego - czyli nie działa:)

O chodzi???

Po kolejnym twardym resecie webasto chodzi. Zobaczymy jak długo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.