Skocz do zawartości

BMW e60 2.0d szelest turbiny


Radoslaw Garasimowicz

Rekomendowane odpowiedzi

Hej witam wszystkich!mianowicie kilka miesięcy temu kupiłem e60 ale dopiero od kilku dni zauważyłem(usłyszałem)delikatny szelest myśle ze to turbo!mianowicie dźwięk słyszalny tylko wsrodku auta albo wczasie jazdy!slychac to od 1.5 tys obr. w gore!bylem dziś u mechanika i powiedział mi ze te silniki tak maja tzn BMW e60 2.0d 177km!jak jest u was?ci sądzicie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety rolki wszystkie ok alternator takze!takze zagadka!co myślicie?co można jeszcze sprawdzić?turbo ciągnie jak nowe,żadnego spadku mocy!a w BMW powiedzieli mi ze z rozrzadem wszystko jest ok!kilka dni temu siedziałem w podobnej e60 i żadnego szelestu nie było!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jezeli jezdziesz bez gazu na biegu (zakladam ze to manual) to rolki sie kreca a turbina zwolnila... jak slyszysz dalej szelest to pewnie nie turbina

jezeli szelest slyszalny jest nie w czasie rownej pracy ale w momencie np jedziesz i szybko sprzeglo i bez gazu (szelest w momencie "schodzenia z obrotow") to moze byc odglos powietrza cofajacego sie do turbiny czy inne "falowe" tralalal... popularne gdy T sie przycina, klopoty z wydechen, egrem itp (czyli uklad za turbina ulegl modyfikacji / popsul sie albo bo cos z niego wycieli itp itp/

Szukaj na youtube "surge turbo" - porownasz czy to jest to...

Pozdrawiam,

Przemek

P.S.

to jest zawsze w kazdej T tyle ze producent stara sie to wyciszac konstrukcja dolotu silnika

400ps/830Nm ( a było tylko 235 :D)

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=155&t=299251

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej okaZalo sie do rozrzad!bez slo samochód z przebiegiem 120tys!po 4 tygodniach jazdy robi sie coraz gorzej!nigdy więcej n47 ! Naprawa kosztowałby ok 1800£!auto już zamieniłem niech ktoś inny sie martwi!na dzień dzisiejszy robię sobie przerwę z BMW!pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.