Skocz do zawartości

[e46] problem po wymianie termostatu M43TU


mat90cbr

Rekomendowane odpowiedzi

Po zakupie BMW nie trzymało temperatury, kupiłem termostat behr, po wymianie wskazówka trzyma sie w pionie, lecz gdy samochód jest zimny i po rogrzaniu go wywala mi płyn, korek wymieniony i nadal to samo. Kiedy auto się zagrzeje, termostat puści, włączy się wentylator to płynu już nie wywala. Nie mam pojęcia co z tym zrobić... Zauważyłem, że płyn wydostaje się z górnej części zbiorniczka, często ucieka dopiero po zgaszeniu auta kiedy wzrośnie ciśnienie w obiegu. Miał ktoś podobny problem? Nie wiem, może źle odpowietrzony układ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ja miałem to samo. Przyczyną rozsadzenia elementów pewnie był głupi wadliwy korek, ale wymiana go po fakcie nie wróci ci zbiorniczka musisz kupić nowy (nie da sie tez go naprawić)

 

zbiorniczek wyrównawczy MEYLE 150zł

 

Zobacz też czy chłodnica nie jest spuchnieta (wygięta od dołu jak banan) przygotuj sie że ona też może popuszczać jak ją nadymało... jak coś zamiennikowa nowa ok 250zł

 

No i po wymianie kupić musisz 7 litrów płynu chłodniczego, do układu wchodzi kolo 6l ale przy odpowietrzaniu śrubką troche go stracisz po tym trzeba bedzie dolewać jak ostygnie po przejażce ze dwa razy aż poziom się ustabilizuje ( Na raz od ręki nie odpowietrzysz całego układu)

 

A to że cieknie po rozgrzaniu i otworzeniu termostatu to normalne... wcześniej na małym obiegu nie ma ciśnienia w zbiorniczku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciąg dalszy... kupiłem nowy korek, rurę z kolankiem wychodzącą ze zbiorniczka, i króciec który jest z tyłu silnika. Po napełnieniu układu płynem i odpowietrzeniu, chciałem rozgrzać auto tak, żeby otworzył się termostat, po krótkiej przejażdżce i pozostawieniu auta na luzie, po pewnym czasie pękła ta rurka która jest pod kolektorem ssącym i wyciekł prawie cały płyn (w tym czasie termostat jeszcze się nie otworzył, wąż dolny od chłodnicy zimny, temperatura w normie, wskazówka cały czas w pionie). Juto założę nową rurkę ale nie mam pojęcia co będzie dalej, uszczelkę pod głowicą chyba mogę wykluczyć, ponieważ ciśnienie było poniżej 2 barów, nowy korek febi nie puścił, dodam, że wszystkie króćce są tak jakby kruche i palcami można je było wyszczypać, czy to zmęczenie materiału ze starości, czy jakaś inna przyczyna tego wszystkiego? Brakuje mi już pomysłów...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystkie króćce wymienione, a płyn dalej wyrzuca... może to zacinający się termostat? Czy po osiągnięciu temperatury 105 stopni i dłuższym postoju dolny wąż powinien być ciepły? na chwilę zrobi się letni a później znowu zimny, chłodnica cały czas zimna...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystkie króćce wymienione, a płyn dalej wyrzuca... może to zacinający się termostat? Czy po osiągnięciu temperatury 105 stopni i dłuższym postoju dolny wąż powinien być ciepły? na chwilę zrobi się letni a później znowu zimny, chłodnica cały czas zimna...

 

Wymień kolego ten termostat na OEM. Jak mi się zepsuł i chciałem kupić zamiennik, to w sklepie z częściami do BMW (mimo, że wolą sprzedawać zamienniki ze względu na wyższą marżę) powiedzieli, że niestety mimo istnienia zamienników i to producenta, który produkuje dla BMW OEM, nie polecają zamienników bo później są problemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przyczyna UPG.... zauważyłem wyciek między głowicą a blokiem przy dodawaniu gazu. Teraz takie pytanie: które uszczelki pokrywy rozrządu są do wymiany przy okazji wymiany UPG? Dodam, że widać ślady oleju w okolicach sprężarki od klimy ale wydaje mi się, że to puszcza trochę uszczelka pod miską olejową
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.