Skocz do zawartości

[E60] Swap silnika z M57N na M57N2


gumes

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, u brata w E60 530d poleciały klapki (pęknięta głowica, blok itp). Mamy możliwość kupienia w dobrej cenie silnika M57N2 z E60 LCI i zastanawiam się jakie niespodzianki mogą mnie spotkać przy takiej zamianie lub czy to w ogóle będzie możliwe. Może ktoś z Kolegów na forum robił podobną zamianę, jeśli tak to proszę o jakieś informacje. Edytowane przez gumes

------------------

Pozdrawiam


Gumes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zarejestrowani

Popraw wersje silnika najpiers, swoją drogą w LCI występował chyba tylko N47 i m/n57.

 

W dziale e70 jest forumowicz który zmienił silnik z 3.0d na 3.0d twin turbo , i w dziale e90 ktos zmienial z 2.0d na 3.0d tam proponuje poszukać a na pewno otrzymasz fachową pomockogoś kto swapa już robił, bo póki co przekładki w e60 na większe i mniejsze silniki raczej sa malo powszechne

b4c4c1867b858a60.jpg.30a4296d964cadcc5bbee45deeb1292d.jpg

OFICJALNY ZEWNĘTRZNY PARTNER BMW AG

Chiptuning Programowanie Carplay Kodowanie Diagnostyka BMW AOS

Tel. +48-790-465-462

https://www.facebook.com/Codemybimmer

https://www.instagram.com/codemybimmer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popraw wersje silnika najpiers, swoją drogą w LCI występował chyba tylko N47 i m/n57.

 

W dziale e70 jest forumowicz który zmienił silnik z 3.0d na 3.0d twin turbo , i w dziale e90 ktos zmienial z 2.0d na 3.0d tam proponuje poszukać a na pewno otrzymasz fachową pomockogoś kto swapa już robił, bo póki co przekładki w e60 na większe i mniejsze silniki raczej sa malo powszechne

Jasne , już też mam mętlik.

Już poprawiłem.

------------------

Pozdrawiam


Gumes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeżeli można wiedzieć to co oznacza w dobrej cenie ,tzn jaka to jest cena?

6000zł komplet ,niski przebieg

Ale i tak chyba odpuszczę temat. Nie mam nawet jak oszacować pełnego kosztu takiej zamiany.

------------------

Pozdrawiam


Gumes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.