Skocz do zawartości

Brak ciepłego nawiewu powietrza 325i Coupe.


arekg18

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Od zakupu auta mam problem z ogrzewaniem. Z nawiewu nie wylatuje ciepłe powietrze. Dodam iż jest to opcja z klimatyzacją manualna. Nie dawno rozsadziło mi chłodnicę przez urwaną pompę wody, tak więc wymieniłem cały układ chłodzacy. (chłodnica powietrza, pompa z metalowym wirnikiem i termostat). Odpowietrzałem układ dobre dwa dni, aż zeszło powietrze. Nawiewy ustawiałem na MAX, i zimno.. wskazówka ładnie utrzymuje się w pozycji pionowej a ciepłego powietrza jak nie było tak nie ma. Moje obawy tyczą się : Zanieczyszczonych elektrozaworów od układu nagrzewania, lub uszkodzonej nagrzewnicy. Miał ktoś z was taki problem ? Liczę na pomoc...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak odpowietrzasz to ustaw nawiew na max cieplo. Ja odpowietrzalem i nie moglem odpowietrzyc, ciagle dolewalem, z korka odpowietrzającego sie wydostawal tylko plyn. przejechalem sie kawalek, tak zeby termostat sie otworzyl, dalem gazu i nagle ogrzewanie zaczęło działać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.

 

Po pierwsze, na wyłączonym zapłonie elektrozawory są OTWARTE. Ustawienia pokrętłami niczego nie zmieniają.

 

Trzeba by sprawdzić, czy węże przy zaworach są ciepłe (czy w ogóle jest elektrozawór, bo poprzedni właściciel mógł zrobić obejście, bo np. nagrzewnica mu leciała).

Ja bym wymontował nagrzewnicę, a następnie zobaczyć czy jest przepływ, czy elektrozawory działają (zazwyczaj, jeśli są uszkodzone, to pozostają w pozycji otwarty) - zawór podpięty do kostki - przekręcacie pokrętłem w samochodzie powinno powodować słyszalny dźwięk elektrozaworu.

 

Jeśli wszystko jest ok z elektrozaworami, to zawalona nagrzewnica

 

Chyba, że masz gaz i źle jest wpięty parownik.

 

pozdr.

 

Mariusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elektrozawory są na podszybiu obok serwa hamulców. Jeśli nie masz klimatronika (a więc nie ma możliwości oddzielnego ustawienia temperatury dla kierowcy i pasażera, elektrozawór jest jeden (nie podwójny jak w klimatroniku).

Niestety, w Twoim przypadku trzeba (chyba) zdemontować dolot, bo dostęp raczej "ginekologiczny".

 

Jeśli chodzi o gaz, to ważne jest jak wpięty jest parownik.

pozdr.

Mariusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam manualną klimatyzację, ale przecież w takiej są dwa oddzielne potencjometry temperatury. A elektrozawory są dwa, przed chwilą sprawdzałem. Chciałem wypiąc wtyk elektryki tych zaworów ale ni ch..ja nie idzie. Choć może taki ze mnie mechanik:) Dzięki w każdym razie za informację. Czas udać się do kogoś kompetentnego kto będzie wiedział co z tym zrobić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.