Skocz do zawartości

316i - co tak wyje?


kobelson

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,od paru dni jestem posiadaczem 316i i mam pytanie czy jest to normalne ze na zimnym silniku jest to normalne , że tak "wyje"? http://www.youtube.com/watch?v=PbEK3tDTv7s&feature=youtu.be . Po 1:49min wycie przestaje i jest tak jakby "normalnie". Jest to moj drugi samochod , wczesniej mialem opla astre 1.4 i nie miałem styczności nigdy z takim czyms. Dziekuje za wyrozumiałość i czekam na odpowiedzi fachowców :oops: Pozdrawiam :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aleś sobie poleciał w kule toć to szlifierka była załączona obok ;-)

Hee,he... i co samo przestało ? takie piłowanie to powinieneś zlokalizować, turbina lubi wyć na zimnym ale tak ??? chyba zaraz sie rozleci ! bo nie sądzę że to powietrze .

Ale tu jeszcze inni coś podpowiedzą.

..........................................................................................

Generalnie to na privy nie prowadzę korespondencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt nic nie pisze ? to może sprawdź pompę powietrza wtórnego ? ona tyko na zimnym pracuje .

Może to ci trochę wyjaśni ? viewtopic.php?f=69&t=193200

Miłej zabawy

..........................................................................................

Generalnie to na privy nie prowadzę korespondencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak sie dzieje tylko na zimnym silniku przez około 2 min jak widzicie...później zgasze,odpale i normalnie nic nie wyje ,podczas jazdy też wszystko ok...co robic? usunac pompe powietrza wtórnego ? czy lepiej tylko wymienić ? mieszkam w anglii i nie wiem jak na to beda patrzec na przegladzie MOT -.- :roll:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymień na jakąś używaną, ona wtłacza na zimnym silniku powietrze do kolektora wydechowego żeby normy spalin były zachowane. Jak pojedziesz z gorącym silnikiem na przegląd to nie powinno być problemu z przeglądem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok,a stanie sie cos jak jej teraz nie wymienie ? jakby tak całkowicie padła czy coś co sie stanie poważniejszego? moge jak narazie jeździć na takim czymś do czasu aż czegoś nie znajdę ? przepraszam za tyle pytań ale jestem laikiem :oops:

 

edit.

znalazlem cos takiego http://www.ebay.co.uk/sch/i.html?_trksid=m570.l3201&_nkw=module+air+pump+e46&_sacat=0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jonny witaj !

Czy masz w Tarnowie jakoś warsztat co można polecić ?

Co prawda nie mieszkam w okolicy (bo w Montrealu) ale moja E83 2.D jest pod Tarnowem.

Jak narazie to sie nie sypie ale nic nie wiadomo .

Pozdrawiam

..........................................................................................

Generalnie to na privy nie prowadzę korespondencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co się stanie jak jej nie wymienisz ;) Jak się całkiem zatrze silniczek to pewnie spali jakiś bezpiecznik, czy będzie to miało jakiś wpływ na silnik ?

Nie wiem, pewnie nie ;) Odłącz jej zasilanie i sprawdź ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jonny witaj !

Czy masz w Tarnowie jakoś warsztat co można polecić ?

Co prawda nie mieszkam w okolicy (bo w Montrealu) ale moja E83 2.D jest pod Tarnowem.

Jak narazie to sie nie sypie ale nic nie wiadomo .

Pozdrawiam

 

PW

Tak swoją drogą to coś mi się Twój nick znajomy wydawał ;) to teraz wszystko jasne :D

Edytowane przez johnny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.