Skocz do zawartości

wyprowadzenie sygnalu na wzmacniacz w e90 ?


lukasztar

Rekomendowane odpowiedzi

witam posiadam bmw e90 z 2009 i jest w nim orginalne radio profesional tylko nawed niema wyjscia na wzmacniacz (radio nie posiada mp3 ) i chcialbym troche rozbudowac audio chodzi mi o wzmacniacz lepsze glosniki i mam tu pytanie jak mozna podlaczyc wzmacniacz bez wyjscia w radiu i zeby to w miare gralo i jeszcze jedno jak sa podlaczone glosniki te pod siedzeniami z przodu

dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a wiec musisz kupić wzmacniacz który ma wejście sygnału głośnikowego a głośniki w podłodze są podłączone przez przetwornice na tym samym kablu co pozostałe głośniki. przynajmniej tak jest w mojej e87, ale proponuje nie zmieniać głośników nic więcej z nich nie wyciągniesz w drzwiach są głośniki 10" jeśli zależy ci na bassie kup wzmacniacz o którym pisałem i tube do bagażnika podłącz pod głośniki w tylnej desce ujmiesz bassu na głośnikach w serii a dodasz na tubie będzie głośniej ale i tak radio seryjne nie ma za wysokiego poziomu głośności. Taka jest moja opinia
Loading... ██████████████] 99%
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam nie będe zakłądał nowego tematu ja zrobiłem tak jak kolega mówil sygnal wziety z glosnikow pod siedzeniami do wzmacniacza i od wzmacniacza kabel do glosnikow ale jak wzxmacniacz sie wlaczy to przednie glosniki(drzwi)nie grrają wogóle w czym problem gdzie zrobilem blad???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najprawdopodobniej głośniki połączone są w szeregu, trzeba by było rozkopać instalacje albo przynajmniej zdemontować głośniki żeby sprawdzić na jakiej zasadzie jest to podłączone, ale jak już pisałem jeśli przerwałeś połączenie wiązki głośnikiem (tym pod siedzeniem) i podpiąłeś tam wzmacniacz to głośnik w drzwiach stracił obieg tak jak byś przeciął kabel tylko ciekawi mnie jedno dlaczego z tamtąd brałeś sygnał na wzmacniacz? i co podłączałeś ? bo jeśli chodzi o subwoofer to mija się z celem wzmacniacz sam separuje sobie częstotliwości ja wolał bym robić to z czystym sygnałem :) a tył właśnie taki ma
Loading... ██████████████] 99%
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

planowalem podpiac glosniki basowe do wzmacniacza i docelowo wrzucic skrzynie do tylu aby wykrzesac troche basu ale jak widac to byl blad teraz mam dojscie do glosnikow logic 7 i planuje wymienic wszystkie i dorzucic wzmaka ale tym razem wzmaka podepna gdzies gdzie maja pojecie bo ja przekombinowalem :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a wiec musisz kupić wzmacniacz który ma wejście sygnału głośnikowego a głośniki w podłodze są podłączone przez przetwornice na tym samym kablu co pozostałe głośniki. przynajmniej tak jest w mojej e87, ale proponuje nie zmieniać głośników nic więcej z nich nie wyciągniesz w drzwiach są głośniki 10" jeśli zależy ci na bassie kup wzmacniacz o którym pisałem i tube do bagażnika podłącz pod głośniki w tylnej desce ujmiesz bassu na głośnikach w serii a dodasz na tubie będzie głośniej ale i tak radio seryjne nie ma za wysokiego poziomu głośności. Taka jest moja opinia

mam juz wzmacniacz z wyjściem sygnału glosnikowego i mam pytanie gdzie mam podpiac kabel sygnałowy bo w seryjnym radiu chyba niema tego kabla

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

kolego,

wykonanie i pomysł OK, ale ten głośnik nie zagra dobrze ponieważ nie ma jednej podstawowej rzeczy.

Przy większej mocy podanej na niego będzie rezonować i brzęczeć wszystko.

Musisz z płyty mdf dobudować z tyłu skrzynkę - będzie OK.

Siedzę w tym długo więc daj wiarę ;-)

 

pozdrawiam,

 

piotr

www.radiocar.pl - profesjonalne nagłośnienia, elektronika.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego,

wykonanie i pomysł OK, ale ten głośnik nie zagra dobrze ponieważ nie ma jednej podstawowej rzeczy.

Przy większej mocy podanej na niego będzie rezonować i brzęczeć wszystko.

Musisz z płyty mdf dobudować z tyłu skrzynkę - będzie OK.

Siedzę w tym długo więc daj wiarę ;-)

 

pozdrawiam,

 

piotr

miałem taki plan żeby wsadzic skrzynie do środka ale jak zaczynalem wszystko mierzyć to było za malo miejsca wiec postanowilem całość od wewnatrz i od zewnac pokryć wluknem szklanym myślałem ze będzie kiepsko grało ale wszystko gra dobrze bas jest ładny mimo ze sygnal idzie z tylnych głośników na wzmacniacz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.