Skocz do zawartości

Re: [e90] Beata 335d by FIDO (wymiana zarowki w ringach s12


FIDOOO

Rekomendowane odpowiedzi

a dziala ci skrecanie??

tak wyglada twoja lampa od srodka, widac ze masz ten dodatkowy silniczek do skrecania- to ten bardziej w glebi.

http://i52.tinypic.com/104rdef.jpg

To są lampy Pre-Lci a ja mam Lci i u mnie kierunki są diodowe.

Sprzedam, uchwyt ręcznego ze skóry, tylna klapa Pre-Lci Igiełka.

Człowiek nie potrzebuje gwiazdy, błyskawicy a nawet czterech pierścieni, człowiek potrzebuje dwóch nerek.

Moja ślicznota: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=158&t=211412 oceń:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 175
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

W lci ( przynajmniej nieskrętnym) nie jest tak łatwo. Sam przerabiałem temat i żeby to zrobić trzeba później drutować, bo nie wyciągniesz nic bez odczepienia osłonki soczewki (plastiku powlekanego warstwa chromu) którego później nie ma jak przyczepić bo w fabryce jest składane to wszystko przed sklejeniem lampy. Kombinowałem z dwa dni aby to zrobić inaczej, ale nie dało rady jak taką metodą.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Hmmm, spokojnie da się wyczyścić soczewkę bez jej wyciągania ;)

 

Wiem bo sam robiłem, kwestia zrobienia 'wyciora' i jazda. Cała operacja odbywa się przez otwór na D1S. Co prawda wiadomo lepiej wyciągnąć soczewkę i zrobić to porządnie i dokładnie.

 

Dobra robota, mam dwie lampy stare to sobie poćwiczę na nich Twoją koncepcję. :cool2: :cool2:

 

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pobaw sie troche i daj znac co sadzisz o tym wyciaganiu :cool2:

tez poczatkowo robilem drucikiem itp ale to [BAD] troche nie robota ;) nerwicy dostalem i zaczalem wszystko odkrecac i patrzyc co sie stanie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dawno nic nie odzywalem sie ale mialem troche pracy :)

Taki maly update mojego wozu :)

Od dlugiego czasu nie moglem sie uporaz ze zbierznoscia i katami w samochodzie.. zawsze przod wychodzil w czerwone pole (chodzi o katy) i auto ciagnelo delikatnie.. wymineilem juz praktycznie wszystko i zostala jedna rzecz ktora mogla miec wplyw na ten problem :)

20140306_151829.jpg

20140311_201333.jpg

20140311_201342.jpg

Po wymianie pojechalem robic znowu geometrie kol :) i co sie okazalo ze nie wiele sie zmienilo na lepiej.. czyli kasa wywalona w blote... aleee :) tym razem bylem w innym miejscy niz zwykle :) i oni powiedzieli ze to nie problem i wszysko pieknie ustawili :)

20140407_153355.jpg

I co sie okazuje mechanik co wczesniej ustawial to kawal cwoka bo sprzet ma a chyba nie wie jak dziala... Naciagneli mnie na spore koszty zwiazane z naprawa zawieszenia a jak moge przypuszczac to wiekszosci nie bylo sensu wymieniac :mad2:

Nie wspomne ze ustawiali mi tam chyba z 5-6razy i za kazdym razem kierownica byla krzywo....

W nowym miejscu ustawiali mi RAZ i kierwonica idealnie prosto.. :cool2:

 

Byla tez pora na wymiane tylnych opon :)

20140228_175006.jpg

 

Na tyl zasadzilem TOYO :)

20140226_155638.jpg

 

 

Kolejnie sprawdzalem sobie auto DIS i wyszlo ze mam uszkodzony sterownik swieczek, zakupilem nowy i udalo mi sie zalozyc bez sciagania kolektora :8)

 

20140327_164427.jpg

20140331_142153.jpg

20140331_142313.jpg

 

W lutym byla tez pora wymiany oleju i oczywiscie wszystko zostalo zrobione na czas :)

 

20140228_164948.jpg

 

na koniec wszystkich zabiegow wymylem silnik :)

20140408_170816.jpg

 

I tak wygladaly moje ostatnie dzialania z moim bolidem :)

c.d.n.

:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

No i pięknie.

Ja też byłem kilka razy ustawiać geometrię poza ASO i zawsze były problemy. Albo kierownica krzywo, albo ściągało.

W jednym warsztacie koleś mnie zapytał czy wiem jak się ustawia kąty i jakie mają być wartości :duh: Oczywiście podziękowałem za usługę.

Dlatego chyba najpewniej jest jechać do ASO.

http://i.imgur.com/eyc1PrK.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

na koniec wszystkich zabiegow wymylem silnik :)

20140408_170816.jpg

 

I tak wygladaly moje ostatnie dzialania z moim bolidem :)

c.d.n.

:D

 

Efekt piorunująco dobry. Podpowiedz mi jak myłeś silnik?? Ja u siebie chętnie też bym taki zabieg przeprowadził, zawsze bałem się używania wody w dużych ilościach i ograniczałem się do nasączonej szmatki - niestety efekt nie był tak dobry.

Używałeś myjki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i pięknie.

Ja też byłem kilka razy ustawiać geometrię poza ASO i zawsze były problemy. Albo kierownica krzywo, albo ściągało.

W jednym warsztacie koleś mnie zapytał czy wiem jak się ustawia kąty i jakie mają być wartości :duh: Oczywiście podziękowałem za usługę.

Dlatego chyba najpewniej jest jechać do ASO.

 

ja akurat jestem w Londynie i ceny ASO zabijaja :) kasuja za to kolo 350funtow co daje okolo 1700zl :mad2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i pięknie.

Ja też byłem kilka razy ustawiać geometrię poza ASO i zawsze były problemy. Albo kierownica krzywo, albo ściągało.

W jednym warsztacie koleś mnie zapytał czy wiem jak się ustawia kąty i jakie mają być wartości :duh: Oczywiście podziękowałem za usługę.

Dlatego chyba najpewniej jest jechać do ASO.

 

Michał na mogilskiej ogarniają za 100 zł pełna geometria :D

Sprzedam :

- ręczny M-pakiet BMW e9x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Kątów z przodu nie ustawią.

Dzwoniłem i pytałem.

Wymieniłem amortyzatory z przodu i kąty na pewno są przestawione.

Dlatego w piątek jadę zrobić geometrię do ASO

http://i.imgur.com/eyc1PrK.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kątów z przodu nie ustawią.

Dzwoniłem i pytałem.

Wymieniłem amortyzatory z przodu i kąty na pewno są przestawione.

Dlatego w piątek jadę zrobić geometrię do ASO

A pytałeś jaki koszt takiej usługi?

Sprzedam, uchwyt ręcznego ze skóry, tylna klapa Pre-Lci Igiełka.

Człowiek nie potrzebuje gwiazdy, błyskawicy a nawet czterech pierścieni, człowiek potrzebuje dwóch nerek.

Moja ślicznota: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=158&t=211412 oceń:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kątów z przodu nie ustawią.

Dzwoniłem i pytałem.

Wymieniłem amortyzatjedyniory z przodu i kąty na pewno są przestawione.

Dlatego w piątek jadę zrobić geometrię do ASO

 

U mnie wystarczylo lekko łożyska górne przestawić nawet bez usuwania pinow z nich.. w aso pewnie rozwierca :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kątów z przodu nie ustawią.

Dzwoniłem i pytałem.

Wymieniłem amortyzatory z przodu i kąty na pewno są przestawione.

Dlatego w piątek jadę zrobić geometrię do ASO

A pytałeś jaki koszt takiej usługi?

 

W uk okolo 3xcena w górę.. pewnie podobnie będzie w Polsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

na koniec wszystkich zabiegow wymylem silnik :)

I tak wygladaly moje ostatnie dzialania z moim bolidem :)

c.d.n.

:D

 

Efekt piorunująco dobry. Podpowiedz mi jak myłeś silnik?? Ja u siebie chętnie też bym taki zabieg przeprowadził, zawsze bałem się używania wody w dużych ilościach i ograniczałem się do nasączonej szmatki - niestety efekt nie był tak dobry.

Używałeś myjki?

 

Srodek do czyszczenia silnikow i myjka cisnieniowa :) dobrze na koniec jest wytrzec by sie nie robily plamy :) , a jak masz np czarnidlo do zderzakow to mozesz i tym natrzec plastiki :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

na koniec wszystkich zabiegow wymylem silnik :)

I tak wygladaly moje ostatnie dzialania z moim bolidem :)

c.d.n.

:D

 

Efekt piorunująco dobry. Podpowiedz mi jak myłeś silnik?? Ja u siebie chętnie też bym taki zabieg przeprowadził, zawsze bałem się używania wody w dużych ilościach i ograniczałem się do nasączonej szmatki - niestety efekt nie był tak dobry.

Używałeś myjki?

 

Srodek do czyszczenia silnikow i myjka cisnieniowa :) dobrze na koniec jest wytrzec by sie nie robily plamy :) , a jak masz np czarnidlo do zderzakow to mozesz i tym natrzec plastiki :cool2:

 

Dzięki za info. Czy coś podczas takiego zabiegu zasłaniałeś? Alternator bądź inne instalacje elektryczne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kątów z przodu nie ustawią.

Dzwoniłem i pytałem.

Wymieniłem amortyzatory z przodu i kąty na pewno są przestawione.

Dlatego w piątek jadę zrobić geometrię do ASO

 

dziwne bo u mnie ustawiali Wszystko zbieżność i kąty przód tył , zależy do którego dzwoniłeś bo są 2 na mogilskiej

Sprzedam :

- ręczny M-pakiet BMW e9x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:roll:

 

Dzięki za info. Czy coś podczas takiego zabiegu zasłaniałeś? Alternator bądź inne instalacje elektryczne?

 

Nie nic. Tylko po elektyce i elektronice nie robiłem zbyt intensywnie :-) tam dobrze jest ręcznie dokończyć jak zostaną jakieś niedociągnięcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy dajcie jakieś namiary dokładniejsze na te geometrie jak wymienię hamulce to tez moze sie wybiore

a gdzie mieszkasz?? :) poszukaj by mieli taka maszyne i spytaj sie czy potrafia ustawic przod w bmw :)

 

http://www.dptyres.co.uk/wpimages/wpaa2c4fe6_05_06.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładnie się zbiera :cool2:

 

no pomalu do przodu :) i nie bardzo zwalniala przyspieszania przy tej predkosci... :shock:

coraz bardziej zaluje ze moja skrzynia jest tylko do 600Nm a nie nowszy model do 700Nm :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.