Skocz do zawartości

318i + LPG - utraty mocy, pomocy!


froncik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich, mam bardzo duży problem z moim autkiem. Mam bmw e36 318i +lpg. Ostatnio pojawił się problem z chwilowymi utratami mocy. A dokładniej mówiąc, jadąc na benzynie co jakiś czas i to dość często auto traci moc, nagle zwalnia i po chwili wszystko wraca do normy. Przy ruszaniu też ten sam problem ale nie zawsze, czasami po prostu mimo że wciśnięty pedał gazu to auto szarpie, jakbym wcale nie wcisnął gazu. Pomocy proszę.... jak to naprawić....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz ściągnąć kanapę, odkręcić dekiel który jest po stronie kierowcy, odkręcić wąż paliwowy powrotny i włożyć go do np. butelki. Następnie musisz przekręcić zapłon, zewrzeć piny 30 i 87 przekaźnika pompy paliwa aby pompa się załączyła. Jak to zrobisz to powinno Ci lecieć do butelki paliwo. Jak się nie mylę to przez 1min powinno nalecieć 2l. ale nie pamiętam dokładnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokladniej sprawdzisz manometrem. Pompka powinna dawac 3,5bar jezeli mierzysz bezposrednio za pompka, jak na listwie to 3bary chyba na regulatorze cisnienia powinno pisac. A jezeli mowisz ze nie dopuszczesz do rezerwy to ja bym stawial na zapchany filtr paliwa bo pompka jest raczej dozywotnia jak sie nie jezdzi na rezerwie chociaz z drugiej strony nie wiadomo jak poprzedni wlasciciel jezdzil. Sprawdz cisnienie przed i za filtrem i wszystko bedzie jasne
Kiedy znajdziemy się na zakręcie ... Redukcja but i odcięcie ^^
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.