Skocz do zawartości

ABS w E36


glina29

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć jestem nowym posiadaczem bmw e36 316i z 91r. Silnik był wymieniany na 1.8 m40 i mam takie pytanie odnośnie ABS czy ten model go posiada czy też nie? Nie wiem kiedy był wymieniany silnik ponieważ poprzedni właściciel też tego nie wiedział. Prosił bym o wyrozumiałość to jest mój pierwszy samochód i naprawdę nie wiem. Dzięki za pomoc.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na desce w kontrolkach powinineś mieć kontrolkę ABS

Przekręcasz kluczyk zapala się na pomarańczowo, po w chwili gaśnie.

Jeśli ją masz tzn. że masz też ABS, jeśli jej nie masz to może być spalona żarówka lub nie masz ABS, wtedy sprawdź pod maską gdzieś okolicy wspomagania kierownicy powinna być pompa ABS.

Jak jej nie ma, to nie masz ABS.

 

A chyba najlepiej spróbować to odkodować z numeru VIN, w 91 ABS był raczej wyposażeniem dodatkowym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprostszy sposob na sprawdzenie rozpedz sie do 40km\h i hamulec w podloge. Jak kola zblokuja to nie ma, jak nie zblokuja to jest. I do tego jak jest abs czuc jak pulsuje pedal hamulca
Kiedy znajdziemy się na zakręcie ... Redukcja but i odcięcie ^^
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprostszy sposob na sprawdzenie rozpedz sie do 40km\h i hamulec w podloge. Jak kola zblokuja to nie ma, jak nie zblokuja to jest. I do tego jak jest abs czuc jak pulsuje pedal hamulca

Jak ma ABS ale np. ktorys z czujnikow jest uszkodzony (ABS nie bedzie wtedy dzialal), do tego kontrolka spalona to taki test nie jest miarodajny. Najlepiej sprawdzic po VIN'ie tak jak sugeruje fold.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak to sprawdzić bo już sprawdzałem VIN'em na stronkach i tam nic nie było na ten temat

 

czyli raczej nie masz, ale żeby się upewnić zajrzyj pod maskę poszukaj pompy powina wyglądać tak lub podobnie

http://d.moto.gratka.pl/auto/10024/ogl/fc/25/12994986155108_A.jpg

 

stojąc na wprost auta z przodu powinna być gdzieś po prawej stronie bliżej grodzi - ale mówię na przykładzie mojego auta, pewnie też mogła być w innym miejscu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no z drugie strony to fakt ze wtedy nie sprawdzi, jak nie chce Ci sie pompy szukac to otworz skrzynke z bezpiecznikami i jak jest abs to bedzie kostka z napisem abs zaraz obok bezpiecznikow
Kiedy znajdziemy się na zakręcie ... Redukcja but i odcięcie ^^
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.