Skocz do zawartości

E46 Bi-Xenon


Johny188

Rekomendowane odpowiedzi

Witam chcę kupić takie Bi Xenony http://allegro.pl/bmw-e46-bi-xenon-lampy-przod-sedan-i3528914953.html i pytanie bo światła mijania i drogowe są na tej samej soczewce wieć 2 żarówka odpowiada za co i czy to jest zwykła żarówka H7 żółta czy też to jest żarówka xenonowa ponoć to jest tak jak był org.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam chcę kupić takie Bi Xenony http://allegro.pl/bmw-e46-bi-xenon-lampy-przod-sedan-i3528914953.html i pytanie bo światła mijania i drogowe są na tej samej soczewce wieć 2 żarówka odpowiada za co i czy to jest zwykła żarówka H7 żółta czy też to jest żarówka xenonowa ponoć to jest tak jak był org.

 

W soczewce jest taki pierdolnik ala kurtynka która blokuje cześć światła (stąd wyraźna krawędź strumienia), jak włączysz długie to odskakuje i świeci wysoko. Do tego świeci też H7 w odbłyśniku obok oczywiście. Jakie jest jej zadanie nie wiem, pewnie zdeczko więcej światła daje niż sam xenon... z pewnością miejsce na postojówkę i długie do mrugania - jak pociągniesz dźwignię świateł do siebie to zapali się tylko halogen, przysłona w soczewce zostaje przymknięta. No i jeszcze komputerowo programowane dzienne tam są :)

Są patenty na wsadzenie tam HIDa z soczewką, ale poza tym że kozacko to wygląda plusów raczej nie ma :P

 

Ps. dopiero zauwazyłem drugie ze na pierwszym zdjęciu jest jakas soczewka wcisnięta... jak trafisz na upierdliwca to przeglądu to to nie przejdzie - chyba że to jakiś myk z serii zamienników i ma homologację na taki bajer :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te lampy są do pre-lifta

 

Moim zdaniem w wersji przed 01r xenon lepiej wygląda jak ma normalnie oryginalnie 1 soczewke i 1 duże zwierciadło (typowa agresywna bawarska maszyna)

 

http://img01-otomoto.sogastatic.pl/C29201002_12.jpg

 

Na dwóch soczewkach traci juz całą tą dusze i wygląda jak lekko zezowaty chiński tuning (nie daj boże jak jeszcze tło lampy jest w chromie zamiast czarne)

Z reszta na aukcji jest link do fejsa i tam zdjęcia z dwoma soczewkami mozna samemu ocenic , choć porównanie zielonego standarda z srebrnym Mtechnikiem nie jest obiektywne

 

(w poliftowej to zupełnie inna dyskusja )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

zapytaj sprzedającego czy one są bi dlatego że maja dwie soczewki czy dlatego, że to normalny xenon z wszystkimi systemami ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

zapytaj sprzedającego czy one są bi dlatego że maja dwie soczewki czy dlatego, że to normalny xenon z wszystkimi systemami ;)

Są to Bi bo mają tą przesłonę co się otwiera i są długie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jest opcja bez tego wiejskiego niebieskiego kółka z napisami ?

 

Ten koleś sprzedaje za 250zł wkład do lampy z soczewkami na bi-ksenon nie wiem po co masz kupować całą lampe. chyba że nie masz lamp

Jest opcja bez tego napisu i bez tego są tańsze 1700 chce http://allegro.pl/bmw-e46-bi-xenon-lampy-przod-sedan-i3528914953.html te na pierwszym zdjęciu mam lampy ale zwykłe nie xenony nie znam się więc pytam tu na forum żeby uzyskać info

A tu filmik te za 2500 jak działają https://www.facebook.com/photo.php?v=173350439505580 co sadzisz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gadałem z gościem, sprawia wrażenie konkretnego. Ogólnie serwisują lampy więc to co widać na aukcji za 2500 to składak. Przykładowo klosz z e46 po lifcie, soczewka xenonowa z e60 (z tego co wyczytałem lepsza), ringi CCFL, wewnętrzna soczewka (tam gdzie w standardzie jest odbłyśnik) to tylko maskownica więc wygląda jak soczewka. Mówi że z przeglądami nie ma problemu bo wszystko jest na ori cześciach i trzeba by nie lada speca zeby się połapał, ze to nie fabryka czy zamiennik :) Kolor napisu na soczewce xenonowej też można sobie wybrać.

Do tego zestawu ewentualnie brakuje silnika poziomującego w czasie rzeczywistym (to co jest w ori bo zwykłe lampy mają pokretło w kabinie, xenon ma automat) i spryskiwacze - jeśli ktoś miał wcześniej xenony to problem odpada i wszystko powinno być legalne :P

 

Jak ktoś chce ori lampy w xenonie to też poskłądają.

 

Moje podsumowanie:

lampy złożone na wysokiej klasy częściach, jesli ktoś miał wcześniej xenony to tak jakby włozył bebechy z roku >2010 w klosz od e46. Teoretycznie sa legalne pod warunkiem że ma się system poziomowania i spryskiwaczy, w praktyce róznie to bywa. Tak czy siak ringi sa CCFL a klosze nie mają wybitego symbolu dla DLR tak więc na aych ringach jeździć nie można - jako pozycje jak najbardziej tak :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.