Skocz do zawartości

Pilot do bramy garażowej BMW E38/E39 jak podłaćzyć


Blacharzy

Rekomendowane odpowiedzi

Hej koledzy pomóżcie z pilotem do bramy. Zakupiłem z aukcji. Dziś chciałem podłączyć i nic z tego nie wyszło. Kolory przewodów jakie mam to:

- zielono - czerwony pin 1 (grubszy) zapewne masa

- szaro -czerwony pin 2 zapewne (+) do podświetlania

- brązowo -czarny pin 3 zapewne (+) do pilota

 

Teraz pytanie czy może być podłączony z przewodów od lampki podsufitki? Podłączyłem tak i nic nie działa nawet podświetlanie.

Pytanie jeśli auto nie było wyposażone fabrycznie w pilota do bramy czy możemy go podłączyć po kupnie czy ma on w orginale rozprowadzoną instalację przez jakiś moduł sterujący i dlatego nie chce działać podłączając go pod lampkę w przy szyberdachu?

Powiem, że w domu podłączyłem pod zasilacz 12V i też nic nie rychło - nawet podświetlanie nie świeci. Może coś w środku obudowy przerwane, więc rozebrałem i nic nie znalazłem. Wszystko fabryczne i bez zarzutu.

 

Co zrobić i jak podłączyć?

Pilna pomoc potrzebna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej koledzy pomóżcie z pilotem do bramy. Zakupiłem z aukcji. Dziś chciałem podłączyć i nic z tego nie wyszło. Kolory przewodów jakie mam to:

- zielono - czerwony pin 1 (grubszy) zapewne masa

- szaro -czerwony pin 2 zapewne (+) do podświetlania

- brązowo -czarny pin 3 zapewne (+) do pilota

 

Teraz pytanie czy może być podłączony z przewodów od lampki podsufitki? Podłączyłem tak i nic nie działa nawet podświetlanie.

Pytanie jeśli auto nie było wyposażone fabrycznie w pilota do bramy czy możemy go podłączyć po kupnie czy ma on w orginale rozprowadzoną instalację przez jakiś moduł sterujący i dlatego nie chce działać podłączając go pod lampkę w przy szyberdachu?

Powiem, że w domu podłączyłem pod zasilacz 12V i też nic nie rychło - nawet podświetlanie nie świeci. Może coś w środku obudowy przerwane, więc rozebrałem i nic nie znalazłem. Wszystko fabryczne i bez zarzutu.

 

Co zrobić i jak podłączyć?

Pilna pomoc potrzebna.

 

Na moje oko pomyliłeś przewody 1 z 3

Brązowy to masa, a zielono - czerwony to plus

 

Nie potrzebny jest żaden dodatkowy moduł, w poprzednim moim BMW miałem właśnie podłączone pod lampkę i działało bez zająknięcia.

Pozdrawiam Blacharzy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej koledzy pomóżcie z pilotem do bramy. Zakupiłem z aukcji. Dziś chciałem podłączyć i nic z tego nie wyszło. Kolory przewodów jakie mam to:

- zielono - czerwony pin 1 (grubszy) zapewne masa

- szaro -czerwony pin 2 zapewne (+) do podświetlania

- brązowo -czarny pin 3 zapewne (+) do pilota

 

Teraz pytanie czy może być podłączony z przewodów od lampki podsufitki? Podłączyłem tak i nic nie działa nawet podświetlanie.

Pytanie jeśli auto nie było wyposażone fabrycznie w pilota do bramy czy możemy go podłączyć po kupnie czy ma on w orginale rozprowadzoną instalację przez jakiś moduł sterujący i dlatego nie chce działać podłączając go pod lampkę w przy szyberdachu?

Powiem, że w domu podłączyłem pod zasilacz 12V i też nic nie rychło - nawet podświetlanie nie świeci. Może coś w środku obudowy przerwane, więc rozebrałem i nic nie znalazłem. Wszystko fabryczne i bez zarzutu.

 

Co zrobić i jak podłączyć?

Pilna pomoc potrzebna.

 

Na moje oko pomyliłeś przewody 1 z 3

Brązowy to masa, a zielono - czerwony to plus

 

Nie potrzebny jest żaden dodatkowy moduł, w poprzednim moim BMW miałem właśnie podłączone pod lampkę i działało bez zająknięcia.

 

Masz rację. Pomyliłem przewody. Sprawdziłem teraz na szybko zasilaczem 12V i po wciśnięciu 1i 3 czekam ok 15 s i zaczyna diod mrugać.

Podłącze w aucie i dam znać co i jak.

 

Dzięki Blacharzy za sugestię :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest na forum ktoś komu to działa i mógłby napisać z jakiego odbiornika radiowego korzysta jego napęd w bramie? Chodzi o to pudełko z przyciskiem do "uczenia się sygnału" przy napędzie. Ewentualnie jakiej firmy pilotów używa.

Ja próbowałem już trzech różnych - bez powodzenia. Za każdym razem udaje mi się tylko skopiować sygnał z pilota od bramy do homelinka. Problem się pojawia kiedy homelink ma się nauczyć sygnału z odbiornika - nie ma żadnej reakcji. Wg speca od bram z którym rozmawiałem problem tkwi właśnie w odbiorniku, który nie potrafi się skomunikować z homelinkiem. Będę wdzięczny za pomoc bo nie mam już do tego siły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do będzie działało tylko ze starymi systemami. W nowych pójdą tylko oryginalne/dedykowane piloty.

Jeśli masz system z kodem dynamicznie zmiennym to zapomnij (np Normstahl)

 

Nie do końca... Teoretycznie ten pilot będzie działał na kodach zmiennych (oczywiście wersja z zieloną lub bursztynową diodą i białymi cyferkami). Producent bramy czy napędu tutaj nie ma znaczenia. Istotny jest odbiornik radiowy przy napędzie, który odczytuje sygnał z pilota i daje sygnał do napędu czy bramę otworzyć czy nie. Ja już u siebie próbowałem z trzema różnymi odbiornikami. Na jednym udało mi się nawet bramę z homelinka otworzyć. Tyle, że zadziałało to tylko raz. Za drugim nie było reakcji. Rozmawiałem później z człowiekiem od bram, który powiedział, że homelink używa jakiegoś swojego specyficznego kodowania czy sposóbu komunikacji z odbiornikiem i tu tkwi problem. Trzeba mieć odbiornik, który będzie potrafił się z homelinkiem "porozumieć". Dlatego właśnie zadaje pytanie na forum, czy ktoś komu to działa mógłby napisać jakiego odbiornika używa jego napęd. Ewentualnie jakich pilotów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

witam

Potrzebuję pomocy bo nie mogę dać sobie rady z zaprogramowaniem pilota do bramy.

Udaje mi się nauczyć homelink kodu ale później nie wiem jo jaki przycisk programowania kanałów na odbiorniku pilota uniwersalnego chodzi, który należy nacisnąć aż zaświeci się dioda. Czy to chodzi o odbiornik przy bramie a dioda to na pilocie w samochodzie? Czy inaczej? Może ktoś pomoże.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
witam

Potrzebuję pomocy bo nie mogę dać sobie rady z zaprogramowaniem pilota do bramy.

Udaje mi się nauczyć homelink kodu ale później nie wiem jo jaki przycisk programowania kanałów na odbiorniku pilota uniwersalnego chodzi, który należy nacisnąć aż zaświeci się dioda. Czy to chodzi o odbiornik przy bramie a dioda to na pilocie w samochodzie? Czy inaczej? Może ktoś pomoże.

Pozdrawiam

 

1) Najpierw naciskasz jednocześnie guzik 1 i 3. Jak dioda zacznie szybko mrugać to puść. W ten sposób zresetowałeś urządzenie i masz możliwość programowania przycisków.

 

2) Teraz programowanie pilota od bramy. Powiedzmy że chcesz mieć otwieranie pod jedynką. Wciskasz jednocześnie 1 i guzik otwierania bramy na Twoim pilocie oryginalnym. Trzymasz tak długo aż dioda na HomeLinku zacznie szybko mrugać. Wtedy puszczasz. Ważne żeby pilot od bramy był w odległości 2-10cm od HomeLinka;)

 

3) Teraz przytrzymując przez kilka sekund guzik 1 brama powinna się otworzyć. Jeśli tak się nie stało to znaczy że musisz jeszcze zakodować HimeLinka do bramy. Robisz to tak że w przeciągu 5 minut od wykonania kroku nr 2 musisz jednocześnie nacisnąć przycisk SMART przy sterowniku Twojej bramy i guzik 1 w aucie. Jedynie we dwie osoby to zrobisz. Samo programowanie jak wyżej. Trzymacie razem przyciski aż dioda na SMARcie bramy będzie szybko migać, zresztą tam będzie instrukcja na sterowniku ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.