Skocz do zawartości

E90 330i - wskaźnik poziomu oleju


M44444R

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Jestem świeżym posiadaczem e90 330i. Chciałem zapytać o wskaźnik poziomu oleju, mianowicie:

Czy gdy wskaźnik oleju pokazuje równo połowę i jest napisane "OK" - rozumiem, że wszystko jest DOBRZE ale słyszłem opinie o tym, iż wskaźnik poziomu oleju powinien utrzymywać się bliżej kreseczki "MAX" (oczywiście tak żeby nie przelać). Dolałem dzisiaj ok. 250 ml Oleju i wskaźnik ani drgnął. I tu pojawia się drugie pytanie: Czy po prostu "kreseczka" wskaźnika bez względu na to ile jest oleju ale zakres mieści się między MIN a MAX zawsze będzie w połowie i wskazywała "OK"? Zmieni się dopiero wtedy gdy będzie za mało albo przelane (>MAX)

 

Chodzi o ten wskaźnik: (nie mam swojego zdjęcia więc posłużyłem się googlowskim:))

http://img13.imageshack.us/img13/2696/015ddj.jpg

 

Dzięki za odpowiedź!

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wskaznik ma piec "stanow" w tym jeden min (jezeli spadnie ponizej min to bardzo zle) ale min = do maksimum brakuje jeden litr.

czyli 4 stany = litr czyli jedna "kreska" (jezeli bys mial idrive te 5 stanow jest dobrze widoczne) = 250 ml.

Jezeli dolales 250 ml to moze akurat byles zaraz na poczatku jednego stanu/Kreski a dolales np 210 m i dalej jestes w tym stanie.

 

Jezeli jestes miedzy kreska 2 à 5 jest ok. Jezeli masz bardzo agresywny styl jazdy lepiej byc na 4 lub MAX ale nie przelac.

Moja La Bunia



DO E9x :

oslona konsoli centralnej Performance OEM Carbon przed liftem - 725 zl



Wszystkie przedmioty aktualnie w galeri. Wysylka od 26/01/17. 15 dni na zwrot bez podowania przyczyn w nienaruszonym stanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Wiecej chyba nie trzeba pisac, bo Rivasi jasno odpowiedzial co i jak. Dodam tylko ze po dolaniu wskaznik uaktualni sie po nastu lub kilkudziesięciu kilometrach. A nie od razu po dolaniu.

🙃🙃

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. Niestety nie wiem albo coś kiepsko napisałeś albo ja jestem nierozumny "ma 5 stanów" "czyli 4 stany" :D to ile w końcu?

 

Tak jeszcze dopytam (żeby mieć całkowitą pewność).

czyli nie jestem w stanie osiągnąć stanu "BLIŻEJ MAX" (tak żeby poziom "kreski" był blisko poziomu max)? Jeżeli stan jest "OK" równo w połowie między MIN a MAX to nic nie ruszać i czekać aż samochód sam mnie zawoła? :)

 

Pozdrawiam

Edytowane przez M44444R
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc,

 

Z doswiadczen moich i kolegi (ktory uszkodzil silnik, bo czekal zgodnie z instrukcja, az samochod sam poprosi o olej) to najlepiej utrzymywac poziom oleju na MAX.

Tak jak inni koledzy radzili - dolewaj male ilosci (ja dolewam zwykle po 200ml), pojezdzij troche az do pelnego rozgrzania oleju, sprawdz poziom i jesli trzeba znow dolej.

 

Te wskazniki sa srednio dokladne i maja spora bezwladnosc. Kiedys po dolewce pokazywal mi 3 kreski, a gdy silnik jeszcze bardziej rozgrzalem (po dluzszym kawalku autostrady) - 4 kreski.

 

Pozdrawiam wszystkich posiadaczy 330i :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.