Skocz do zawartości

[E87] usuwanie filtra cząsteczek stałych


olekmazi

Rekomendowane odpowiedzi

Stasiek :P czopa masz ;) mial wiecej roboty to sie przytkal.. ;) wypaliłes i chodzi dalej :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 78
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

w takim razie panie mądry kolego ponad polowa aut z allegro jest z uszkodzonym silnikiem :)

a tak na marginesie wyj**lem tą ekologie bo nie mam czasu ani gdzie śmigać na wypalenie tego szitu a na autostradę nie mam jakoś po co jechać i zdecydowałem się wywalić to cudo, ciekawe tylko czemu różni ludzie reklamujący sie na tym forum ( czyli partnerzy forum ? ) maja w swoich cennikach usuwanie dpf-a, nie mówiąc ze to jest usterka silnika a dpf-a, ale już dobrze dobrze wiem, każdy z Was pracuje przecież w serwisie BMW i wszystko wie, pozdrawiam tych co specjalnie zapiepszaja na autostradę żeby wypalić to dziadostwo, ja to wywaliłem, nawet nie próbowałem wypalać, tyle...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybyś się chwile zastanowił to odpowiedział byś na swoje pytanie. Usuwają Dpf bo jest na to zapotrzebowanie. Bo ludzie zamiast naprawić silnik wolą zrobić jakieś druciarstwo. Oni zarabiają na tym kasę. Mam auta z Dpf od blisko ośmiu lat i nigdy nie jechałem z autem na autostradę żeby wypalić Dpf. Do automatycznego wypalanie Dpf wystarcza kilka minut jazdy z prędkościami ok 60 kmh, ale trzeba mieć sprawny silnik.

I nie zasłaniaj się ekologia. Tu nie chodzi o żadna ekologię, ale o to że spaliny diesla są rakotwórcze i po to się stosuje Dpf by ludzie nie chorował tak często na raka.

A jeśli dla ciebie jest odkryciem, że na allegro zdecydowana większość aut to złom, to gratuluje poziomu umysłowego.

SPRZEDAM swoje E87 123d - szczegóły na PW


Jak dbać o BMW: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=70&t=262051 . Awaryjność silników: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=70&t=221978

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybyś się chwile zastanowił to odpowiedział byś na swoje pytanie. Usuwają Dpf bo jest na to zapotrzebowanie. Bo ludzie zamiast naprawić silnik wolą zrobić jakieś druciarstwo. Oni zarabiają na tym kasę. Mam auta z Dpf od blisko ośmiu lat i nigdy nie jechałem z autem na autostradę żeby wypalić Dpf. Do automatycznego wypalanie Dpf wystarcza kilka minut jazdy z prędkościami ok 60 kmh, ale trzeba mieć sprawny silnik.

I nie zasłaniaj się ekologia. Tu nie chodzi o żadna ekologię, ale o to że spaliny diesla są rakotwórcze i po to się stosuje Dpf by ludzie nie chorował tak często na raka.

A jeśli dla ciebie jest odkryciem, że na allegro zdecydowana większość aut to złom, to gratuluje poziomu umysłowego.

Amen

Z3 Coupe jest

Z4 Coupe jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybyś się chwile zastanowił to odpowiedział byś na swoje pytanie. Usuwają Dpf bo jest na to zapotrzebowanie. Bo ludzie zamiast naprawić silnik wolą zrobić jakieś druciarstwo. Oni zarabiają na tym kasę. Mam auta z Dpf od blisko ośmiu lat i nigdy nie jechałem z autem na autostradę żeby wypalić Dpf. Do automatycznego wypalanie Dpf wystarcza kilka minut jazdy z prędkościami ok 60 kmh, ale trzeba mieć sprawny silnik.

I nie zasłaniaj się ekologia. Tu nie chodzi o żadna ekologię, ale o to że spaliny diesla są rakotwórcze i po to się stosuje Dpf by ludzie nie chorował tak często na raka.

A jeśli dla ciebie jest odkryciem, że na allegro zdecydowana większość aut to złom, to gratuluje poziomu umysłowego.

Amen

 

drugi Amen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybyś się chwile zastanowił to odpowiedział byś na swoje pytanie. Usuwają Dpf bo jest na to zapotrzebowanie. Bo ludzie zamiast naprawić silnik wolą zrobić jakieś druciarstwo. Oni zarabiają na tym kasę. Mam auta z Dpf od blisko ośmiu lat i nigdy nie jechałem z autem na autostradę żeby wypalić Dpf. Do automatycznego wypalanie Dpf wystarcza kilka minut jazdy z prędkościami ok 60 kmh, ale trzeba mieć sprawny silnik.

I nie zasłaniaj się ekologia. Tu nie chodzi o żadna ekologię, ale o to że spaliny diesla są rakotwórcze i po to się stosuje Dpf by ludzie nie chorował tak często na raka.

A jeśli dla ciebie jest odkryciem, że na allegro zdecydowana większość aut to złom, to gratuluje poziomu umysłowego.

Amen

 

drugi Amen

 

Trzeci Amen i Bóg Zapłać;-)

Pokonując granice własnej wytrzymałości,

Wznosisz się na wyżyny własnych umiejętności,

Bo to życie oferuje nam dziś wiele możliwości,

A ty łap los w swoje ręce nadal bądź duchowo mocny!

P.S Ryszard Andrzejewski (PEJA)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
niestety nie miałem takiej możliwości i nie mam dlatego sie tego pozbyłem, ciekawy jestem jakby ci sie zapchał czy byś go sobie wypalił na miescie

 

Mi się zapchał. Rozgrzałem do "czerwoności" i pojechałem w trasę. Prawie 100km zrobiłem i pomogło ... na chwilę. Następnego dnia to samo: żółta ikona dpf. Także żadne rundki w trasie nic nie dały, a temperatura dochodziła do 97 st. Postanowiłem wypróbować pianę czyszczącą DPF Cleaner.

 

Dostęp do czujnika ciśnienia lub temperatury jest beznadziejny. Dodatkowo nakrętki tak zapieczone, że bałem się żeby jej nie zjechać na okrągło. Odpuściłem wykręcanie czujnika i wykorzystałem gumowy przewód wchodzący do DPF ze względu na łatwy dostęp.

 

1. zdjąć maskownicę silnika,

2. W okolicy klemy + wygiąć blaszkę (1) w dół, wypiąć 3 przewody i przesunąć w lewo(2) aby nie przeszkadzały,

3. u dołu "pudełka" (3) przeciąć trzeba trytytkę i delikatnie zsunąć gumowy przewód w dół.

 

Dostęp do zaaplikowania "wlewu chemii" zapewniony.

 

IMG_20160904_202117.jpg

 

Zaaplikowałem puszkę piany i zostawiłem na 10 minut, żeby rozpuściła się sadza i popiół. Później na włączonym silniku postał 15 minut i dostał 30 minutową rundkę w trasie.

IMG_20160904_202143.jpg

 

Efekt: wyleczony. Na rok co najmniej spokój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
Ja mam pytanko co się stanie jeżeli wywalę DPF i kata ale tyko mechanicznie, bez ingerencji w komputer, jaki będzie efekt? Oprócz oczywiście checka na desce, czy można tak jeździć? Będzie oczekiwany efekt, czy dopiero jak się da znać kompowi znać? Wie ktoś może gdzie można wyprogramować DPF na śląsku nie zostawiając za to jakiejś chorej gotówki ;)?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, nie za duża z czysto pragmatycznego punktu widzenia, że nie chce mi się podwójnie płacić za to samo bo w perspektywie mam chipa, ale to jeszcze nie teraz, natomiast DPF mi się zatyka (ciśnienie spalin na postoju 60-70 mbar przy maxie 35), EGR też jest jakiś kulawy i szkoda mi w niego pakować kasę też na zapas, wolę go od razu wywalić. Parę stówek za samo programowanie brzmi sensownie, spotkałem się z opiniami że zależnie od sterownika silnika da się to zrobić łatwo lub może to być trudniejsze i wymagać więcej programowania, nie wiem ile w tym prawdy...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Ah udzielałem się tu, czystki przed chipem trwają to dodam tylko dla zainteresowanych jaki efekt, że pozbyłem się DPF+kat auto zyskało sporo wigoru jeszcze bez programu, dźwięk zrobił się bardziej rasowy, mniej pali... Ogólnie same plusy :) zdecydowanie polecam!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
Hej kupilem w zeszłym roku e87 118d 2008 z usunietym dpf`em. Mam pytanie, czy wam również zdarza się ze raz może dwa razy w tygodniu zaczyna wam kopcić na lekko niebieski kolory. U mnie szczególnie przy niskich obrotach albo jak odpuszczam gaz to pojawia się chmura dymy za mną.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Ja jak podłącze INPE to mam jeden błąd, którego nie da się wykasować i on dotyczy tego że soft był modyfikowany. Nie pamiętam już kodu, ale mogę sprawdzić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...
  • Zasłużeni forumowicze
Ja zrobiłem dieslem niecałe 80k km w 7 lat i jakoś nie chce się zniszczyć :8)

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zrobiłem dieslem niecałe 80k km w 7 lat i jakoś nie chce się zniszczyć :8)

 

Niszczyć w sensie nie że podzespoly a bardziej sprawność techniczna i normę emisji spalin.

E87

200km

6.9 do setki

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak oni to zrobili, ale rura wydechowa jest idealnie czysta. Dziwię się ponieważ w mojej Alfie 159 ze sprawnym DPFem zawsze rury są trochę okopcone...

Nie zauważam także żadnej róznicy w pracy silnika i praktycznie tylko z aplikacji dowiaduję się, że DPF już się wypalił. Nie rośnie nawet chwilowe zużycie paliwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.