Skocz do zawartości

Wyłączanie się głośników podczas jazdy.


jqs1984

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

od 2,5 roku jestem właścicielem e46 330d.

W ubiegłym roku zaczął pojawiać się problem wyłączających się tylnych głośników.

Nie działały zupełnie, albo działały po uruchomieniu auta, później po przejechaniu kilkuset metrów się rozłączały.

Pojechałem z tym problemem do elektromechanika gdzie od razu mówili, że spalone.

Wyjęli je jednak i sprawdzili. Okazało się, że są sprawne. Przeszli zatem do sprawdzania wiązek, które też okazały się sprawne.

Rzucili podejrzenie na wzmacniacz, który wymontowali i dali mi do rąk z zaleceniem zawiezienia go do jakiegoś elektronika na sprawdzenie, albo kupienie nowego, bo "jest zepsuty".

Był sprawdzany przez dwóch fachowców od elektroniki samochodowej, w tym pod kątem dawania sygnału na wszystkie końcówki, na jakie powinien iść. Okazało się, że również jest sprawny.

Dałem sobie z tym spokój, wmontowałem wzmacniacz na swoje miejsce z myślą, że muzyka z samych przednich głośników mi wystarczy.

Mniej więcej po roku, czyli przedwczoraj podczas jazdy, znikł dźwięk w głośnikach po prawej stronie w drzwiach pasażera.

Wczoraj rano i przez kolejne 50km jazdy było wszystko ok - tzn działały oby dwa przednie głośniki, później znów prawy przestał działać. Zatrzymałem się na najbliższej stacji, wyłączyłem auto, uruchomiłem i pojechałem dalej by cieszyć się muzyką w obu głośnikach tylko przez kilkanaście sekund.

Postanowiłem wziąć się za demontaż radia z przodu, co nie było zbyt łatwe, gdyż nigdzie nie znalazłem instrukcji wyjmowania radia z ekranem 16:9.

Ostatecznie udało się to, spojrzałem na kostki i gniazda, które wyglądają jak nowe.

Zdjąłem też górną pokrywę, by zajrzeć do środka i jedyne co wzbudziło moje podejrzenie to biały nalot na płytce bezpośrednio przy dwóch, kondensatorach, lecz prawdopodobnie to metoda ich fabrycznego montażu (?). Tak to przynajmniej wyglądało.

Włożyłem radio na swoje miejsce. Włączyłem muzykę i grała zarówno w prawym jak i w lewym głośniku (bez tylnych). Po jakichś 5 minutach tylko w lewym.

 

Wkurza mnie to strasznie, jednak jeśli pomyślę, że mam gdzieś zaprowadzać auto i słuchać jakichś zaklęć o tym, że trzeba rozebrać pół wnętrza to wkurza mnie to jeszcze bardziej. Najgorszy już będzie scenariusz, w którym będę musiał kupować i wymieniać wszystko po kolei wzmacniacz, radio, wiązki, głośniki a i tak nic to nie da...

Może ktoś z Was spotkał się już tym problemem? Może na podstawie tego opisu uda się wskazać miejsce i przyczynę usterki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Masz wzmacniacz BM54, znaczy ze masz końcówki mocy uwalone. Miałem to samo, na poczatku przerywało. Prawa strona grała cała ok, ale lewa raz grał raz nie. Potem przestała całkowicie. Jest pełno tematów o naprawie tego. Ja swój wysłałem do http://bm54.pl i po tygodniu wszystko grało pięknie. Naprawiałem to w zeszłym roku. Naprawa polega na odcięciu końcówek oryginalnych i wstawieniu nowych.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Ja jestem z Koszalinka a ta firma z Krakowa, także zero powiązań. W sumie to jest jeszcze jedna co się ogłasza na allegro z Warszawy http://www.vgaraz.pl/. Wybór należy do ciebie. Zresztą jest sporo o tym na necie, więc :search: . Ja polecam tą pierwszą bo u nich robiłem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za naprowadzenie :) Wczoraj w międzyczasie zrobiłem research w internetach na ten temat.

Przejrzałem ich stronę i wygląda na to, że zajmują się niemal tylko tymi tunerami, więc chyba duże doświadczenie za nimi stoi.

 

Prawdopodobnie dziś wymontuję ten wzmacniacz i go wyślę.

Dam znać jaki będzie rezultat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się trochę http://bm54.pl boję. Starałem się z nimi ze 2 razy skontaktować mailowo, nigdy nie odpowiedzieli... Telefonicznie tylko raz i się nie dodzwoniłem... Może będziesz miał więcej szczęścia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się trochę http://bm54.pl boję. Starałem się z nimi ze 2 razy skontaktować mailowo, nigdy nie odpowiedzieli... Telefonicznie tylko raz i się nie dodzwoniłem... Może będziesz miał więcej szczęścia.

 

Też nie uzyskałem odpowiedzi na mail.

Telefonicznie udało mi się skontaktować, właściwie po kilkukrotnej mojej próbie, sami oddzwonili (sam oddzwonił).

Podejrzewam, że za tym stoi jedna osoba, która na własny rachunek naprawia tunery, testuje je, pilnuje swojej oferty na allegro, załatwia wysyłki itd...

W dodatku pewnie pracuje jeszcze na etacie, więc może zabraknąć czasu na maile i telefony odbiera tylko jeśli się ktoś uprze.

Mniejsza o to, wykazuję wyrozumiałość, daję kredyt zaufanie i będę czekał na rezultat, jeśli będę usatysfakcjonowany, szczerze pochwalę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.