Skocz do zawartości

Zarejestrowanie na zabytek


Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym zarejestrować moją babcie na zabytek.Wiem,nie mogę jej sprzedać bez zgody konserwatora,wyjechać z kraju,mogą mi ją zawinąć do filmu i musi być w nienagannym stanie :8)

Babcia jest z 1989 roku,model E32 750i w Longu.

W przyszłym roku już bym mógł ją rejestrować bo będzie mieć 25 lat i tyle jak się orientuje musi mieć minimum.Myślę, że nie będzie z tym problemu bo ogólnie E32 zostało już mało,a 5 litrówek i w longu już wogóle.Jest w oryginale tylko ma gaz,ale to chyba nie będzie w niczym przeszkadzać,a jak będzie to się wymontuje :P

Jaki jest koszt zarejestrowania na zabytek,chodzi mi o wycenę rzeczoznawcy i wszystkie inne opłaty jakie się z tym wiążą.

Oprócz tego że musi być w oryginale i idealnym stanie co jeszcze wymagają?

Tylko teraz tak.Samochód jest zarejestrowany na moją mamę od 2006 roku.Problem w tym,że od 3 lat jest nieopłacona.

I teraz odkupić ją czy robić jakąś darowiznę?

Będę musiał płacić ubezpieczenie za okres w którym była nie ubezpieczona?

A i druga sprawa,czy matka nie dostanie kary z funduszu gwarancyjnego jak ja pójdę ją ubezpieczyć,bo jak narazie nic nie przyszło z tym ubezpieczeniem,a nie było wymówione tylko się skończyło i tyle.I czy może te kary od podobno 500 do 1000 euro tyczą się tych polis które zostały zawarte po wejściu tej ustawy.

Panowie proszę o rady co zrobić,bo szkoda takiego samochodu na złom czy na części rozbierać :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
No to żeś z tym OC pojechał po całości. :) Dowalą Ci karę maksymalną z Funduszu Gwarancyjnego na bank. I powiem Ci szczerze, że nawet ciężko wymyślić patent, żeby płacąc teraz nowe OC nie zwrócić na Ciebie uwagi. Musiałbyś się dowiedzieć na jakiej zasadzie dokładnie działa teraz ta baza OC, z której korzysta Fundusz i ubezpieczalnie. Może jakaś zmiana właściciela i wtedy OC od nowa, sam nie wiem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.