Skocz do zawartości

E60 automat - odpalanie/gaszenie z pilota


DarekCHW

Rekomendowane odpowiedzi

Szukalem i szukalem. Ale nie znalazlem nic ''swierzego''. Same stare tematy i posty z okolic 2005-2010 roku.

Mianowicie chodzi mi o odpalanie z pilota. Znalazlem na allegro jakies autoalarmy z finkcja odpalania z pilota. Z tym, ze nie chcialbym zakladac dodatkowego autoalarmu, bo takowy juz posiadam.

 

Chodzi mi tylko i wylacznie o samo urzadzenie sluzace do rozruchu z pilota.

No i kwestia obejscia immobilajzera.

 

Z gory dziekuje za podpowiedzi.

 

 

BMW E60, 530i, 2004 automat

Edytowane przez DarekCHW
F30 330i, 252 hp, xDrive, 2017
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 65
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Cos sugerujesz?? :P

Nie sadze, by pytanie nalezalo do jakiejkolwiek grupy.

Jesli juz, to do grupy ''dogrzanie auta zima'.

 

Czytalem, ze po odpaleniu auta z pilota, po nacisnieciu pedalu gazu auto gasnie. Tak wiec bez obaw, ze ktos nim odjedzie..

Druga sprawa - auto moze odpalac sie bez otwierania drzwi (centralny zamek trzyma drzwi w pozycji zamknietej). Zgadza sie?

 

Auto stawiam pod domem na posesji. Zimy mamy jakie mamy. Mam male dziecko i dlatego chce uzywac tego do dogrzewania auta tuz przed porannym wyjazdem.

Pomimo odpalenia auta, drzwi moga pozostawac zamkniete :)

 

Tak wiec prosze o jakas podpowiedz - co do tego bym potrzebowal...

Z gory dziekuje.

F30 330i, 252 hp, xDrive, 2017
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jeśli ma to służyć do dogrzania przed startem to pomyśl o webasto na pilota

fakt cena wyższa ale służy to do tego do czego potrzebujesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jeśli ma to służyć do dogrzania przed startem to pomyśl o webasto na pilota

fakt cena wyższa ale służy to do tego do czego potrzebujesz

Dokładnie tak jak wyżej kolega pisze a poza tym ogrzewanie postojowe spali mniej paliwa .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Benzynowy dość szybko nagrzeje wnętrze. W dieslu trzeba by z pół godz czekać - na jałowym temp prawie nie rośnie. Dlatego do benzyny może być pilot do diesla tylko webasto... Inną sprawą, że częsta i długa praca na biegu jałowym na zimnym silniku ma niekorzystny wpływ na silnik...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie. Nie ma dla mnie znaczenia ilosc spalanego paliwa...

Tak jak wyzej napisano - webasto do diesli, a do benzyny moze byc odpalanie z pilota...

 

To jak z tym odpalaniem? Nikt nie pomoze? Czy to taka tajemnica? Urzadzenia montowane w danym samochodzie sa sprawa indywidualna. Czyz nie?

Edytowane przez DarekCHW
F30 330i, 252 hp, xDrive, 2017
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, jest to mozliwe, ale twoje pytanie nalezy raczej do grupy,

jak po otwarciu samochodu (niekoniecznie wlasnego) odpalic go bez kluczyka.

 

Czepiajac sie szczegolow.. Nie odpalisz bez pilota, badz kluczyka. Tak? Tak wiec argument jest niesluszny.

 

Tak dla scislego sprecyzowania...

 

Po zdalnym uruchomieniu silnika:

* wciskajac pedal gazu, auto gasnie

* drzwi pozostaja zamkniete - nikt nie dostanie sie do samochodu

* gdyby jednak ktos dostal sie do auta, nie odjedzie nim, bo nie wrzuci D, R, ani nawet N, poniewaz w stacyjce nie ma kluczyka - w moim przypadku jest to automat

* gdyby jednak ktos dostal sie do auta, nie ruszy nawet kierownica, poniewaz w stacyjce nie ma kluczyka - kierownica sie zablokuje

 

 

Opcja ta ma na celu (jak juz wczesniej wspomnialem) dogrzanie auta zima, jak i wychlodzenie latem, w czasie upalow. Mozna w ten sposob uniknac wsiadania do tostera, albo wyczekiwania az klimatyzacja wychlodzi wnetrze.

F30 330i, 252 hp, xDrive, 2017
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zarejestrowani
A wiesz ze mnie tez tematinteresuje od jakiegos czasu ? Pogadam ze znajomym w Leipzig jak to sie robi bo jego e66 760il odpala z pilota zrobol to glownie dla szpanu bo wydech ma milo brzmiacy ale.fakt faktem u mnie w "gorach" tez by sie w zimie to czasem przydalo

b4c4c1867b858a60.jpg.30a4296d964cadcc5bbee45deeb1292d.jpg

OFICJALNY ZEWNĘTRZNY PARTNER BMW AG

Chiptuning Programowanie Carplay Kodowanie Diagnostyka BMW AOS

Tel. +48-790-465-462

https://www.facebook.com/Codemybimmer

https://www.instagram.com/codemybimmer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiesz ze mnie tez tematinteresuje od jakiegos czasu ? Pogadam ze znajomym w Leipzig jak to sie robi bo jego e66 760il odpala z pilota zrobol to glownie dla szpanu bo wydech ma milo brzmiacy ale.fakt faktem u mnie w "gorach" tez by sie w zimie to czasem przydalo

 

 

Bylbym wdzieczny za informacje.

F30 330i, 252 hp, xDrive, 2017
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Moim zdaniem lepiej zainwestowac w webasto, jest to rozwiazanie dedykowane, koszt uzywanego zestawu pod benzyne to okolo 500zl + programowanie, instalacja smiesznie prosta.

 

Twoje rozwiazanie przypomina troche zamiatanie lisci lopata. Oczywiscie ze sie da, ale od tego sa grabie ;)

 

Czy bmw mialo kita do remote start ?

 

Jezeli nie to tylko rozwiazanie after market.

np:

http://www.viper.com/shopviperproducts/searchbycategory.aspx?CategoryCode=103

 

http://www.ebay.com/itm/Bmw-E60-OEM-Remote-Keyless-Entry-Activated-REMOTE-START-KIT-starter-/400249551058

 

Osobiscie bym odradzal instalacje czegosc podobnego. Chyba ze znasz temat i wykonasz robote sam = gwarancja, ze jak sie zjebie bedzie to twoja wina ;)

 

Temat bardzo ciekawy, bo faktycznie zimy sa uciazliwe ;/

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zarejestrowani
Rozmawlem z kolegą i on ma jakiś zewnętrzny szajs wpinany w szynę CAN i dodatkowego pilota

b4c4c1867b858a60.jpg.30a4296d964cadcc5bbee45deeb1292d.jpg

OFICJALNY ZEWNĘTRZNY PARTNER BMW AG

Chiptuning Programowanie Carplay Kodowanie Diagnostyka BMW AOS

Tel. +48-790-465-462

https://www.facebook.com/Codemybimmer

https://www.instagram.com/codemybimmer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zarejestrowani
w USA maja np bmw connect na iphona tam tez mozna kilka bajerkow zrobic w europie oczywiscie to nie dziala...

b4c4c1867b858a60.jpg.30a4296d964cadcc5bbee45deeb1292d.jpg

OFICJALNY ZEWNĘTRZNY PARTNER BMW AG

Chiptuning Programowanie Carplay Kodowanie Diagnostyka BMW AOS

Tel. +48-790-465-462

https://www.facebook.com/Codemybimmer

https://www.instagram.com/codemybimmer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Pamietacie film szklana pułapka 4 była tam taka akcja że odpalili im e60 przez BMW assist SOS.

 

I to jest możliwe pytałem o to BMW i potwierdzili lecz nie każde BMW idzie odpalić poza tym jest potrzebny do tego specjalny PIN. Po sprawdzeniu nr.VIN dowiedziałem się ze mam to opcje :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale moment Panowie wtrące swoje 3 grosze , tez mam dzieciaczka i chcialbym nagrzac autko przed odjazdem porannym i tez jechac na rozgrzanym motorku zeby go nie męczyc , ponoć mamy w e60 jakies juz tam webasto i wytarczy tylko ponoc sterowanie dolozyć ??? czy ktos z was wie jak sprawdzic czy ma sie to ogrzewanie ????
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale moment Panowie wtrące swoje 3 grosze , tez mam dzieciaczka i chcialbym nagrzac autko przed odjazdem porannym i tez jechac na rozgrzanym motorku zeby go nie męczyc , ponoć mamy w e60 jakies juz tam webasto i wytarczy tylko ponoc sterowanie dolozyć ??? czy ktos z was wie jak sprawdzic czy ma sie to ogrzewanie ????

:nienie: to nie webasto to coś działa tylko na ciepłym silniku i ogrzewa wnętrze samochodu na postoju i zgaszonym silniku. Jak się mylę proszę mnie poprawić. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.