Skocz do zawartości

BMW e39 520i 1997r. pierscienie.


Wolan

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich serdecznie. Jest to mój pierwszy post na forum.

Zacznę od początku. Kupiłem pare tygodni temu uszkodzone e39 520i (jeden vanos 150km). Uszkodzeniu uległy 4 zawory w głowicy przez (według tego co stwierdził rzeczoznawca: złe swiece zapłonowe i źle ustawiona instalacja gazowa) Silnik uległ uszkodzeniu po przejechaniu 1000km od momentu montażu instalacji. Głowica już wyremontowana, przeplanowana i czeka na montarz. Jednak moje zboczenie nie pozwoliło mi zostawić silnika w spokoju. Wyciągłem go, rozebrałem i ku mojemu zdziwieniu po przebiegu wedug licznika 230tys km wszystko jest piekne, panewki na tłokach i wale jak nowe można by powiedzieć ledwo dotarte, tłoki również. Jednak zastawiam się nad pierscieniami a dokładniej: na każdym tłoku pierscienie uszczelniające mają luz 0.35 (i do tego szczelinomierz wchodzi ciasno) natomiast pierscienie olejowe mają niestety po 0,45 najmniej. Z tego co wyczytałem na forum ten silnik ma mieć na pierscieniach olejowych max 0,35.

Czy ktoś ma może jakieś doswiadczenie w tym temacie ? Troche bez sensu kupować nowy komplet za ponad 600zł, ale z drugiej strony boję się ze bedzie brał juz olej.

 

Czy ktoś może ma jakąs zaufaną firmę w która dorabia pierscienie olejowe albo wie gdzie można kupic same pierscienie olejowe ??

 

Dziekuje za każda odpowiedź i serdecznie pozdrawiam BARTOSZ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BLUS M.K. S.C. PRODUKCJA PIERŚCIENI SAMOCHODOWYCH, TŁOKOWYCH I REGENERACJA TŁOKÓW

0 (0)

Tel: 42 616 85 08

Fax: 42 616 85 56

91-492 Łódź, Bema 60a, woj. łódzkie

Samochody - akcesoria, części zamienne - produkcja, hurt

http://www.dorabianie-pierscieni.pl [email protected]

 

 

Dobierze pierścienie i ewentualnie roztoczy rowki pod szersze pierścienie, robiłem tam tłoki i pierścienie ale do ciężarówek, firma mieści się koło fabryki pierścieni na Liściastej -- Prima-- http://www2.fpt-prima.com.pl/ , od nich bierze też pierścienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje bardzo za odpowiedź, przepraszam że dopiero teraz odpisuje ale byłem bez interentu. Zamówiłem własnie w tej firmie pierscionki olejowe koszt to 30zł za sztukę jednak pierscienie mają być jeszcze chromowane. Zobaczymy jak przyjdą, a ja odezwę się jak poskładam silnik. Pochodze z Nowej Rudy

Pozdrawiam i jeszcze raz dziękuje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.