Skocz do zawartości

Dziwny dźwięk przy "wzbudzeniu" auta.


Sincere

Rekomendowane odpowiedzi

Od tygodnia zaczął się pojawiać dziwny dźwięk przy otwarciu drzwi zamkniętego auta oraz po zgaszeniu wydobywający się spod maski w okolicach turbiny.

Wydaje się jakby był to jakiś zawieszony sterownik.. Gdy auto stoi całą noc zgaszone, wchodzi w tryb uśpienia a potem po jakimś czasie otworze tylko drzwi a dźwięk pojawia się. Tak samo po jeździe a po 5-10 min ustaje i tak w kółko.. ludzie patrzą się na parkingu co tak brzęczy i wstyd trochę. Jestem pewien, że wcześniej tego nie było.

 

Nagrałem filmik: http://www.youtube.com/watch?v=UQkzOoTf3wE

 

Ktokolwiek??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może poprzedni właściciel zamontował alarm, aby mu nikt turbiny nie podwędził? :D

 

Tak teraz na serio. Siłownik turbiny po wzbudzeniu lekko drży, jednak jest to bardzo delikatny dźwięk. Sprawdź śrubę mocującą cięgno, być może jest tam milimetrowy luz i elementy metalowe wpadają w rezonans. Ewentualnie poszukaj na allegro, jest we Wrocławiu magik od tych sterowników i tam się właśnie ogłasza.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alarm na turbinie Mitsubishi?! -niech ją sobie wezmą za darmo z tym przebiegiem 173tkm :mrgreen:

Dźwięk nie jest raczej pochodzenia mechanicznego gdyż zmienia częstotliwość; właśnie nie nagrałem do końca..

na wideo jest; bibibibibibibibi a potem robi się bi bi bi bi -to musiałaby być szalona śrubka, zwłaszcza że przestaje po 5-10 min :duh:

 

Na parkingu jest to naprawdę irytujące :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak mowi artuj, dzwiek pochodzi ze sterownika turbiny.

Robiles cos z turbina?

Moze to urwana klapka zmiennej geometrii blokuje powrot ciegna do pozycji 0.

Jesli masz INPE/DIS'a to mozesz wymusic zmiane ustawienia sterownika przy wylaczonym silniku i zobaczysz czy ma pelen wychyl.

Ponadto tak jak mowi artuj, sprawdz czy ciegno ma luz.

Mam angielsko-jezyczny system = brak polskich znakow diakrytycznych - przepraszam :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu masz moj film z wysterowania serwa turbiny.

Tez slychac delikatne "pierdzenie" kiedy serwo jest w jednym z maksymalnych polozen (jaki ja dzis fachowy jestem w uzywaniu slownictwa :duh: ).

Lecz jest to bardzo cichy dzwiek w porownaniu z Twoim (filmik jest nagrany z duza czuloscia mikrofonu).

U ciebie dzwiek sugeruje, ze serwo ma problemy z wykonaniem pelnego otwarcia - cos go blokuje.

Po kilku minutach nieudanych prob sterownik sie poddaje i juz wiecej nie prubuje - dlatego dzwiek ustaje.

Zapytaj, czy przy mapowaniu silnika nie kombinowali ze sztanga turbiny, moze zeby sie lepiej zbieral z dolnych obrotow?

Nie ma co panikowac, moze faktycznie masz gdzies niefortunny luz na sztandze i wpada w taki dziwny rezonans.

Nie takie rzeczy sie juz widzialo - prawa Murphiego, itp :)

 

Edytowane przez zetro
Mam angielsko-jezyczny system = brak polskich znakow diakrytycznych - przepraszam :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Witam

Mam podobny problem w E61 530d

Dzwięk też pojawia się jakby przy wzbudzeniu auta. Np parkuję samochód, wyłączam silnik i siedzę sobie grzecznie w aucie. Po kilku minutach dziwny dzwięk ustaje i wtedy wystarczy że otworzę drzwi albo nawet zgaszę światło wewnątrz i znów na kilka minut pojawia się irytujące biiii biiii biiii spod maski. Na mój gust jest to gdzieś w okolicy sterownika turbiny. Mam turbo ze starowaniem elektrycznym. Poniżej film, co to może być i jak się tego pozbyć?

 

https://www.youtube.com/watch?v=_t-uaQbSJ30

Płyń pod prąd, z prądem płyną same śmieci...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...
u mnie okazało się, że wtyczka od sterownika turbiny się poluzowała. Wpiąłem ją należycie i jest już OK od kilku miesięcy
Płyń pod prąd, z prądem płyną same śmieci...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie okazało się, że wtyczka od sterownika turbiny się poluzowała. Wpiąłem ją należycie i jest już OK od kilku miesięcy
Płyń pod prąd, z prądem płyną same śmieci...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.