Skocz do zawartości

Radio Professional a bluetooth


kubaj123

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy. A ja mam professional-a bez USB i BT, ale przygotowanie instalacji pod tel. Jak na razie dołożyłem mikrofon, głośnik, antenę BT i teraz jeszcze mam dołożyć TCU zgadza się ? A potem wiadomo kodowanie. Czy coś jeszcze pominąłem ? Chodzi mi głównie o uruchomienie telefonu. I czy teraz TCU musi odpowiadać konkretnie pod model samochodu, czy może być od innej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 86
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Moje radio tak jak pisałem wyżej ma już wbudowany bluetooth .

Data produkcji to 16.02.2011.

 

Proszę o odpowiedź na moje pytanie :)

Sprawdziłem z iphonem i nie można przesyłać po BT

 

A powiedz mi czy radio masz od nowości w swoim aucie czy dokladałeś?

 

Jeśli było dokładne czy byłeś je kodować pod swój VIN?

 

Rozumiem że u siebie masz podłączony mikrofon i gniazdo USB?

 

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Koledzy. A ja mam professional-a bez USB i BT, ale przygotowanie instalacji pod tel. Jak na razie dołożyłem mikrofon, głośnik, antenę BT i teraz jeszcze mam dołożyć TCU zgadza się ? A potem wiadomo kodowanie. Czy coś jeszcze pominąłem ? Chodzi mi głównie o uruchomienie telefonu. I czy teraz TCU musi odpowiadać konkretnie pod model samochodu, czy może być od innej.

Koledzy pomóżcie.

Wstawiłem moduł TCU radio zakodowane pod telefon. Po włączeniu szukania nie mogę sparować. Nie przyjmuje żadnego kodu. Z tego co zauważyłem na radiu professional bez navi pojawia mi się nazwa bluetooth jakiego mam szukać to BMW 27369 i tak powinienem go znaleźć, ale po uruchomieniu szukania pojawia mi się nazwa BMW 26860. Całkiem inna niż powinna się pojawić. Czy jest to objaw tego że moduł TCU się nie zapisał pod vin i mam problem z połączeniem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to ciekawe że takie radio nie ma funkcji odbierania muzy po bluetooth z telefonu.

 

Kupiłem je właśnie dla zestawu glosnomówiącego i muzy heh

 

Może jest ktoś na forum komu się to udało? ?

 

chyba, że coś takiego rozwiązało by Twój problem

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
Panowie odgrzeję temat. Mam radyjko Professional bez USB i BT. I chciałbym to podokładać. Robił ktoś niedawno USB i BT? Jakie są koszty obecnie? Ponieważ chciałbym mieć jednak swoje fabryczne, oryginalne radio, to preferuję bardziej dołożenie modułu do bagażnika + reszta roboty.
www.kancelariaturowski.pl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co ogarniałem to najdroższa chyba opcja. Trzeba dokupić wiązkę światłowodową i ciągnąć przez całe auto no i oczywiście moduł. Mi udało się kupić professionala z BT i USB za 450zł :) Podłączenie BT to kwestia zakupu mikrofonu i pociągnięcie kabelka mikrofonowego. Nawet żadnych kostek nie kupowałem tylko podłączyłem na zwykłych pinach ze starego kompa. Co do USB to chyba działa tylko na oryginalnej wiążce (od radia do podłokietnika) bo kupiłem jakąś która niby pasuje ale jakoś mi tego gniazda nie widzi. Chyba że cena była niższa bo akurat to było niesprawne...?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka kwota wydaje się prawdopodobna. Niestety nie potrafię Ci dokładnie odpowiedzieć bo wybrałem opcję zdecydowanie tańszą i łatwiejszą tzn. zakup radia z bluetooth i USB. Takie radia chodzą po 700-900zł natomiast można trafić tańsze u "importerów szrotu". Ja kupiłem przez prywatny warsztat serwisujący BMW, który tam się zaopatruje. Jak masz professionala to można sprzedać i dołożyć do tego bardziej wypasionego jakieś 400-500zł Nie wiem jakie możliwości daje ten moduł ale jak Ci zależy tylko na sparowanym telefonie i gniazdku USB to po co ładować się w grubsze przeróbki i wydatki? Ewentualnie dokup jakiś moduł BT zewnętrzny do swojego radia. Na filmikach widziałem że taka opcja może mieć możliwość puszczania muzy przez BT (???) (w moim radiu chyba tego się nie da zrobić bo obcina pasmo do częstotliwości telefonicznych i słychać jakbyś słuchał muzyki przez telefon, ale gdzieś ktoś pisał że jest taka możliwość więc jeszcze pogrzebię w ustawieniach modułu radia jak będzie chwila). Co do kosztów bezprzewodowego telefonu to mikrofon 50 zł używka + kabelek 2zł :).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie. Się zastanowię i trzeba będzie zadziałać coś, bo bez BT lipa straszna w autku. Chodzi o telefon. Póki co jeżdżę ze słuchawką w uchu. Lipa. Siedzi gość w kilkuletnim BMW z ledami z tyłu i słuchawkę ma na uchu jak kierowca Golfa III. Inni kierowcy mam wrażenie patrzą na mnie jak na jakiś wynalazek :D
www.kancelariaturowski.pl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • 5 miesięcy temu...

Cześć,


odgrzewam koleta.


Jestem świeżym posiadaczem e93 2011.


Mam radio PROF (bez iDrive) i jest na nim przycisk ze słuchawką natomiast nie ma w menu BT ani nie ma USB w podłokietniku.


Czy to jest po prostu "atrapa" czy też jest możliwość zmiany ustawień i odblokowania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie masz BT najprawdopodobniej. BMW w celu uniwersalizacji części na radiu i kierownicy umieszczało przyciski pod obsługę BT ale nie montując samego BT jak klient nie zamówił opcji w fabryce.


Mam tak samo jak Ty. Będę zlecał dołożenie BT komuś ogarniętemu.

www.kancelariaturowski.pl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Pierwotnie miałem tylko radio Business bez niczego :/

Teraz mam Professional i zakodowane HiFi 676 oraz radio Professional 663. Moje auto z 2005r. bez światłowodu.

Zakupiłem radio z USB i BT z 2011r. (roczniki na naklejce 11-10), obudowę kiery z e93 i gniazdo USB. Kabel koncentryczny od USB można czymś zastąpić?

Combox to mulf czy radio z wbudowanymi USB i BT?


Które kody muszę zakodować? Do USB to 6FL? A do BT? Żeby działały przyciski z kiery, parowanie telefonu i wybieranie głosowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Już wszystko zakodowałem. Pojawiło się USB i Parked oraz opcja sterowania głośnością gong i pdc. Tel już był. Nic nowego nie dodawałem do VO oprócz ponownego skasowania i dodania 663, 676 i zmiany kilku opcji w pliku FSW.

Nadal INPA nie widzi mojego radia.


Ktoś wie od czego są w radiu opcje Time w Parked?


edit: ok wiem że ta funkcja Parked a następnie Blower to wentylacja gdy auto stoi zaparkowane i można sobie ustawić czas kiedy ma się włączyć i wyłączyć. Np pół godziny przed zakończeniem pracy możemy sobie przewietrzyć auto (pomocne w upały)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Cześć,


wiem, czy może ktoś wrzucić zdjęcie, na ktorym widać różnicę miedzy radiem z Bluetoothem, a bez niego?


Niestety zdjęcia z pierwszego posta wygasły, wiem, że są radia, gdzie jest napisane na naklejce "bluetooth", jednak sprzedający od którego chcę kupić radio twierdzi, że nie ma oznaczeń, a on osobiście miał w aucie podłączony telefon przez to radio, czy to możliwe?


jak mogę ocenić czy dane radio ma moduł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radio bluetooth rozpoznajesz po tym, że u góry na nalepce jest znaczek BT i nazwa Bluetooth. To ze koleś miał bluetooth to nie oznacza, że radio ma wbudowany. Były chyba z 3 wersje sytemu BT
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam,

Ja mam navi Profesional z wbudowanym blutooth sparowany iPhone działa. Nie mam złącza USB tylko AUX. Czy wystarczy dorzucić kabelek USB. Mam też oryginalną zmieniarkę CD. Ta zmieniarka czyta tylko Audio CD nie MP3 ?



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.