Skocz do zawartości

Pierwszy przegląd - wrażenia


rafusa

Rekomendowane odpowiedzi

Samochód po roku na pierwszym przeglądzie ,standardowo wymiana filtrów i oleju,uzupełnienie płynów itp. ,ze względu na śladowy przebieg (o. 4000 mil) nie było nic do roboty. Gratisowa aktualizacja navi ! Kolejna pochwała dla serwisu ,miałem umówioną wizytę na 12 ,zostawiłem auto ok.8 i zapytano ,czy chcę poczekać (jeśli nie to darmowe odprowadzenie :-). Po godzinie 9 samochód po przeglądzie ,umyty i posprzątany :D Co ciekawe naciągnęli producenta na wszystkie nowe pióra wycieraczek (tylnej chyba nie używałem nigdy). Generalnie kolejny raz chwalę serwis z którego korzystam (z innych opisów wynika ,że raczej dobrze trafiłem) :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Jak całość trwała tylko 1h to śmiem wątpić o że zrobiono wszystko dokładnie... chyba, że obsługiwał Cię team F1 Sauber :D

Będziesz Miał Wydatki


http://www.motostat.pl/user_images/40716/icon1.png

BavarianVIN: WODZIKZ68FST

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ,pierwsza wymiana oleju (5W30) ,przegląd oczywiście za oceanem - no i co można robić dłużej z autem o śladowym przebiegu bez zgłoszonych usterek ? :wink:

Koszt wycieraczek = 165 USD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ,pierwsza wymiana oleju (5W30) ,przegląd oczywiście za oceanem - no i co można robić dłużej z autem o śladowym przebiegu bez zgłoszonych usterek ? :wink:

Koszt wycieraczek = 165 USD.

Tyle zaplaciles za piora????

 

A olej leja tylko syntetyczny.

Kiedyś było tak:

[...] wszyscy kupujemy BMW dla radochy z jazdy, nie zawsze kierując się do końca rozumem. [...]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie stosuje się mineralnych...

Masz racje, stosuje sie specjalne mieszanki oleju, ktore pomagaja dotrzec sie silnikowi. Z drugiej strony wymienia sie je troche wczesniej niz zwykly olej.

Kiedyś było tak:

[...] wszyscy kupujemy BMW dla radochy z jazdy, nie zawsze kierując się do końca rozumem. [...]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Gratisowa aktualizacja navi ! Kolejna pochwała dla serwisu ... Po godzinie ....

 

robiłem niedawno aktualizację navi, proces wgrywania nowych map trwał ponad 2h (wg instalatora miał trwać ~3h)...

 

rozumiem, że można w tym czasie wykonać inne czynności serwisowe ale skrócić czas wgrywania map do 1h :wink: ...

było:

E87, 120d, 2004, chip: 191KM/437Nm - 2004-2007, 30 miesięcy funu z jazdy :)

E91, 320d, 2007, chip: 193KM/406Nm - 2007-2010, 30 miesięcy czołgania się z "A" do "B" :(

E90 LCI, 330d, 2010, chip: 286KM/600Nm - 2010-2013, 42 miesiące przyjemności z skromności :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz racje, stosuje sie specjalne mieszanki oleju, ktore pomagaja dotrzec sie silnikowi. Z drugiej strony wymienia sie je troche wczesniej niz zwykly olej.

Coś tu nie rozumiem;ja mam auto od nowego a pierwsza wymiana oleju zalecana jest w październiku czyli po 2 latach! Pytałem w serwisie też in ordnung,komputer pokazuje również oktober. Proszę o info jak to się ma w Waszym przypadku :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Narzekajcie na serwisy ,narzekajcie - ja zacznę jak będę miał powód :D

To ja zaczne. Jak ostatnio odstawilem iksa na serwis, to w kafeterii nie mieli mojego ulubionego smaku kawy - poludniowego orzesznika jadalnego. :norty:

Kiedyś było tak:

[...] wszyscy kupujemy BMW dla radochy z jazdy, nie zawsze kierując się do końca rozumem. [...]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę,że trochę wpadamy w paranoję z tymi serwisami. Chyba nie jest tak beznadziejnie ? Jaka jest alternatywa ? Pan Miecio z młotkiem i przecinakiem ? :wink: Edytowane przez rafusa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O właśnie ,u mnie też słabo : sok był tylko jabłkowy i pomarańczowy ,a kawa Starbucks (a nie każdy lubi) i do tego słone paluszki - skandal :cry2:

Jesli mowimy juz o kulinariach to kawy takiej jak w BMW München to nigdzie na świecie nie uswiadczysz,wiem bo odbieralem moje dwa ostatnie samochody :D

Zreszta kawa w Niemczech jak i piwo jest the best :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie!!

To nie forum kuchennych rewolucji!!!

"Nie samym BMW zyje czlowiek, ale kazda rzecza, ktora z nim sie kojarzy. Albowiem powiadam Wam, cenzura na forum czuwa a sezon ogorkowy w pelni." :norty: :cool2:

Kiedyś było tak:

[...] wszyscy kupujemy BMW dla radochy z jazdy, nie zawsze kierując się do końca rozumem. [...]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

tak jak dandanio pisze - co roku nalezy ci sie wymiana wszystkich pior wycieraczek; nikt nikogo nie nacignal - jest to w ramach "free" maintenance 4/50

 

po raz pierwszy slysze, aby komukolwiek zrobiono gratisowa aktualizacje navi - albo miales jakis problem z navi i musili zrobic aktualizacje softu albo cos ci sie pomylilo (stawiam na ta druga opcje, ze wzgledu na czas spedzony w serwisie)

 

z doswiadczenia: pojechalem, aby dolali mi plynu Diesel Exhaust Fluid (oczywiscie powiedzialem "doradcy klienta", aby dal samochod komus kto umie dokonac tej czynnosci bez rozlewania plynu po calym silniku, masce, blotnikach i zderzaku jak poprzednim razem), generalnie 5-10 min roboty... pytam ile to bedzie trwalo - doradca na to, ze dwie godziny...ja: :shock: on na to, ze musi znalezc technika, ktory to bedzie umial zrobic... zenada

 

maja pewnie 2-3 osoby, ktore cos tam kumaja, reszta ta chlopki roztropki

 

nawet nie pozwalam im samochodu umyc ani odkurzyc - ale moze to inny swiat na tym wschodnim wybrzezu

 

Samochód po roku na pierwszym przeglądzie ,standardowo wymiana filtrów i oleju,uzupełnienie płynów itp. ,ze względu na śladowy przebieg (o. 4000 mil) nie było nic do roboty. Gratisowa aktualizacja navi ! Kolejna pochwała dla serwisu ,miałem umówioną wizytę na 12 ,zostawiłem auto ok.8 i zapytano ,czy chcę poczekać (jeśli nie to darmowe odprowadzenie :-). Po godzinie 9 samochód po przeglądzie ,umyty i posprzątany :D Co ciekawe naciągnęli producenta na wszystkie nowe pióra wycieraczek (tylnej chyba nie używałem nigdy). Generalnie kolejny raz chwalę serwis z którego korzystam (z innych opisów wynika ,że raczej dobrze trafiłem) :wink:

Run flats? NEIN, DANKE!


Yn0sTYR.jpg?1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.