Skocz do zawartości

Buczenie, brzęczenie spod maski


oktawian

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ponownie, niedawno co pytałem się o trzesącą kierownice (sprawa juz rozwiązana-jak narazie ;) ) mam tylko jeszcze jedną przypdałość. Mianowicie od jakiegoś miesiąca jak przekręce kluczyk to zaczyna coś brzęczeć (buczeć) z przodu jakby pracowała pompa paliwa albo jakieś urządzonko tylko że to słychać raczej z przodu. Ogólnie buczy non-stop lecz raz na jakiś czas przestaje. Ogolnie rzecz mówiąc buczy prawie zawsze od momętu przekręcenia kluczyka. Myślałem że to coś z pompą wody ale temperatura trzyma się OK, nagrzewa się szybko i nie ubywa płynu chlodniczego. Może to przez te upały mocniej pracuje wiatrak albo może coś jest z silniczkiem krokowym poniewaz jakies 2 miechy temu mechanik mi go czyścił, oliwil itp ?? Powiedzial ze chodzi jak zegarek ale od jakiegos miecha slychac te dziwne buczenie (brzeczenie). Jak dam rade to przesle filmik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam ponownie, przeczytalem gdzies ze brzeczenie moze sie wydobywac z silniczka krokowego ktory caly czas chodzi, odlaczenie go i ponowne podlaczenie powinno pomoc, czy to prawda? Akurat jakies 2 miechy temu mechanik rewitalizowal mi silniczek krokowy i przepustnice, obroty nie skacza itp, jedynie prawdopodobnie mam do wymiany kable bo na gazie troche mi szarpie i obroty lekko faluja ale na benzynie jest ok. Doczytalem sie jeszcze ze moze byc to silniczek od dmuchawy lecz jak przekrecam wlacznik wentylatora to chodzi ok no i po tak dlugim czasie ciaglej pracy raczej by padl ? dzis postaram sie jeszcze raz nagrac owe brzeczenie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardziej skłaniam sie ku serwu poniewaz nie mam klimy itp, wykluczam tez silniczek krokowy, dzis go wysluchalem i jest cichy. Dzwiek wydobywa sie jakby z silnika, nieweim czemu ale najwieksze jego natężenie slyszalem w miejscu gdzie linka od gazu łączy się z silnikiem http://img836.imageshack.us/img836/2559/jy52.jpg P.S. to nie jest zdjęcie mojego samochodu tylko pierwszego lepszego ISa z netu. Jutro zrobie własnemu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne , nie ma tam nic takiego co mogło by burczeć ; P Po wciśnięciu pedału hamulca burczenie jest takie samo ? Włącz Wentylator na 4 bieg i wciśnij pedał Hamulca , jeżeli to bedzie wina masy , to zacznie buczeć okropnie , jeżeli nie to masa i serwo odpada .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jak slychac na filmiku silnik pracuje rowno, jedynie tylko to buczenie. Hałas pojawia sie nie po przekreceniu ale po odpaleniu, silnik musi chodzić, chyba ze poprostu stary silnik BMW tak glosno chodzi i mi sie cos ubzduralo ze powinine pracowac jak samochod elektryczny hehe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

witam, co znajduje sie w tym miejscu ktore zaznaczylem na czerwono http://img46.imageshack.us/img46/1974/qfdy.jpg , mam wrazenie ze to z tych okolic wydobywa sie owe buczenie . Pozdrawiam

 

p.s. P.S. Dziś zdarzył mi się nieprzyjemny objaw. Jak jechałem rano do pracy to na skrzyżowaniu przez przypadek zgasł mi silnik. Po ponownym odpaleniu coś zaczęło mocno zgrzytać, jakby jakiś opiłek metalu o coś ocierał. Podczas gazowania hałas i intensywność zgrzytania nasilała się. Zatrzymałem się podniosłem maskę i dźwięk wydobywał się z tych okolic co na zdjęciu. Po zgaszeniu silnika i ponownym odpaleniu wszystko wróciło do normy, zostało tylko wcześniejsze buczenie.

 

Na innym forum ktoś zasugerował że przyczyną tego może być pompa wody ponieważ samochód na powyższym moim filmiku specyficznie cyka, za to na innym forum ktoś wspomniał o elektrozaworach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.