Skocz do zawartości

E39 530d przewody paliwowe


npptma

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy,

prośb o info na temat skorodowanego przewodu z zalączonego zdjęcia. Czy to jest zasilanie w paliwo dla webasto? Cieknie mi z tego badziewia, webasto i tak nie działa - czy można to zaślepić?

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/3970a40dd96c3b92.html

 

Z góry dzięki za szybkie info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

To nie webasto, do webasto jest sporo cieńsza rurka, również stalowa, biegnie zaraz obok tych na zdjęciu.

Tej nie możesz zaślepić, to od zasilania silnika.

Wymień ją najlepiej, proponuje miedziane o średnicy 8mm, u siebie mam takie i jest okej, przy czym zrobisz to w miarę tanim kosztem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie to ten - nr 5. Kojarzysz może jak wygląda temat z drugiej strony tego przewodu? Też wchodzi w elastyczną rurkę spinany objemką? ( w którym miejscu? ) nie rozbierałem jeszcze auta z drugiej strony, więc nie wiem co mnie czeka... :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Kiedyś miałem to na wierzchu, ale dokładnie nie pamiętam, wydaje mi się że on leci aż pod maskę, ale mogę się mylić, musiał byś sprawdzić, nie mogę się końca w real oem dopatrzeć...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrałem się do tego ustrojstwa, także gdyby kogoś również dopadła ta usterka to należy odkręcić plastik nadkołem od strony webasto, tam należy omawianą rurkę wypiąć z łącznika, w którym idą wszystkie 3 przewody. Pod maską należy odkręcić objęmkę i wyjąc rurkę z przewodu elastycznego ( stojąc przodem do auta pierwsza rurka z prawej strony przy kielichu ). Ja w następnej kolejności wyprostowałem "ręcznie" wszystkie zagięcia na tej rurce i wyciągnąłem ją od strony podłogi, zaraz za webasto. Zamówiłem miedzianą i czekam... :)

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Witam.Odswieze temat troszeczke :) Mam taki sam problem.zamwilem oryginalne przewody z bmw czyli nr.5,7 i 8(3 szt).Jakies porady ktos dorzuci?trzeba podlozyc jakas miske?duzy wyciek po odolaczeniu przewodu ze zlaczki?jak nowy przewod wlozyc od gory najlepiej?i czy niema z tym problemow?z gory dziekuje
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Taką robotę na zimę, to istna mordęga, chyba że masz ogrzewany garaż. ;)

W zasadzie to pasuje całość od spodu robić, jeśli mowa o stalowych przewodach, bo numery które podałeś, to stalowy, plastikowy i opaska.

Także określ się dokładnie które przewody wymieniasz ;)

Tak czy siak, pamiętaj o nowych i mocnych opaskach na węże, stare na pewno są już słabe i mogą się rozlecieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nr 7 to jest guma do której wchodzi przewod,ta gumę mam też w oplakanym stanie,I paliwo kapie na jej końcu wiec wole wymienić calosc.Co do garażu to go niemam a właśnie spadł snieg.wiec trzeba będzie się pobawić w zimowego wojownika :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Tyle że akurat przewód gumowy dostaniesz za grosze w każdym motoryzacyjnym, szkoda kasy na ori :wink:

Tak czy siak czeka cię dużo babrania od spodu samochodu i musisz zdjąć jedną osłonę, także jeśli myślisz o podnośniku i leżeniu w śniegu pod autem to naprawdę odradzam.

Raz w życiu leżałem w śniegu pod autem, odbiło mi się zapaleniem płuc, także ten, mechanik wyszedł by taniej jak antybiotyk i lekarz. :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle że akurat przewód gumowy dostaniesz za grosze w każdym motoryzacyjnym, szkoda kasy na ori :wink:

/quote]

Jeżeli chłop chce robić na oryginale to chwała mu za to,nie neguj tego bo czasami aż płakać sie chce jak słychać pomysły druciarstwa :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Ja rozumiem zawiecha, hamulce, jakieś czujniki, ale przewód to bym sobie już oszczędził.

Około 100pln za każdy wołali w ASO, bo też pytałem. za 10pln kupisz taki sam w sklepie.

Ale nie moja kasa, niech kolega robi co uważa za słuszne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No Shadow69 musze przyznać ci race,myślałem że te elastyczne przewody bedą kosztowały w serwisie ok 30zł a kilka zł zwykły paliwowy w skepie.Ale szukałem właśnie do mojego wozu również przewodów i te metalowe długie(bak-filtr) 70zł i 90zł a złączka przewodu elastycznego(bo ja wiem 5cm zwykłego przewodu do paliwa M8) uwaga: 211zł prze rabacie 7% :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Omijajac kwestie finansowe,dzisiaj przyjda czesci,powiedzcie mi chyba niema duzej filozofii przy wymianie tego przewodu co?Pisane jest,ze niema tam duego cisnienia i nie powinno byc duzego wycieku po dolaczeniu przewodu?co do cen to za gumowy przewod zaplacilem 50 euro za te dwie czesi 110 euro,myslalem ze taka droga poniewaz jest jakas specialna,niemam miejsca ani czasu na bawienie sie z tym dlatego musialem zaplacic jak wolaja w serwisie.tu w niemczech za wymiane przewodu za robocizne wolal mechanik 150 euro wiec chce to sam ogarnac oszedzajac przynajmniej na tym.Dzieki za pomoc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ja teraz po nowym roku miałem też problem z cieknącym paliwem . Okazało się, że też mi te przewody przerdzewiały ale ten idący w stronę baku od trójnika. Na szybko mechanik mi poucinał skorodowane odcinki ( już oba żeby nie było numerów za chwilę z drugim) i pozakładał dłuższe gumowe przewody tak aby starczyły. Teraz kupię odpowiedniej długości miedziane i założę jak będzie lepsza pogoda. Trzeba uważać na mocowania bo u mnie te listwy trzymające rurki miały pozapiekane śruby i trzeba było kombinować.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam

 

Mi również zgniły te przewody paliwowe od zbiornika do pompki i webasto.

 

Jak je wyjąłem to mają na końcach takie dziwne spęcznienie ok 1,5cm przed końcem.

 

Dzwoniłem po kilkunastu firmach i nikt nie jest w stanie zarobić mi tego przewodu.

 

Jak Wy sobie z tym poradziliście?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.