Skocz do zawartości

320 d a 320 benzyna Wasze opinie


Michał77

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

proszę o opinię, bo przymierzam się do zakupu - jeśli temat już gdzieś był (a zapewne tak, to prośba o wskazanie).

Rozważam zakup 320 diesel w manualu silnik 177km - choć niektórzy twierdzą ze lepszy jest ten o mniejszej mocy lub 320 benzyna 150 lub 163km...jakie są Wasze opinię...spalanie/osiągi i przede wszystkim koszty eksploatacji. Wiem, że nigdy nie rozstrzygniemy co lepsze benzyna czy diesel bo to rzecz gustu, proszę po prostu o opinię uzytkowników.

 

dzięki

Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Nie ma silnika na benzynę o mocy 163KM. N46 (wtrysk wielopunktowy) miał 150KM, a nowe (z wtryskiem bezpośrednim) N43 - 143 lub 170 KM. Temat był wałkowany w kilkunastu wątkach i ile osób tyle zdań.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najlepiej sprawdz sobie dane tych silnikow odnosnie osiagow, ja jezdze 320d, przesiadlem sie z passata 1,9 tdi 110.

odczucia. jak na 163 konie nie wgniata tak w fotel jak myslalem. (w passacie wgniatalo podobnie, ale to jest prawdopodobnie spowodowane tym ze jak passata deptalem to przodsie podnosil.. bo na przod naped)

natomiast jak sie spojrzy na licznik to auto zap.ier... ;]

 

ja jak szukalem e90 to od poczatku celowalem w diesla 163km, bo ogolem podoba mi sie charakterystyka diesli ,przebieg mometu obrotowego, i niższe spalanie.

 

sprawdz sobie watki o awaryjnosci,

bo chyba gdzies czytalem ze albo 318i albo 320i to bardzo awaryjne silniki- ale nie jestem pewien wiec sprawdź.

jezeli chodzi o silnik 320d, to glowna bolaczka jest turbo które lubi padać, dwu mas oraz termostaty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.