Skocz do zawartości

E90 320d 177km automat


Edzior

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich!

Mam pytanie, kupiłam wczoraj moje pierwsze BMW, przebieg 91230km, serwisowany w ASO, ostatni przegląd przy 72000tyś rok temu, jest w świetnym stanie i w takim chciałbym go utrzymać, czy Panowie mogą mi coś doradzić, co powinnam teraz wymienić, sprawdzić? Nie będę dalej korzystała z ASO, mam serwis specjalizujący się w BMW, ale zanim tam pojadę potrzebuje wskazówek, auto kosztowało 65tyś, wiec niewiele zostało mi w kieszeni:)

Bardzo dziękuję za odpowiedź.

Edyta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Witam i gratuluje świetnego wyboru!

Oczywiście przy tym przebiegu powinnaś już wymienić olej w silniku i filtry (powietrza, oleju, paliwa, kabinowy).

Płyn hamulcowy co dwa lata - musisz sprawdzić kiedy był wymieniany.

Olej w skrzyni przy 150kkm więc jeszcze polata.

Plus to co wyjdzie na przeglądzie (np. Klocki, tarcze, oby nie łańcuch.. itp.)

Miłego latania i do zobaczenia z klonem mojego na mieście ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje, sprawdzę to wszystko. Poczytałam o tym nieszczęsnym łańcuszku rozrządu, czy w serwisie zdjagnozują ile jeszcze pojeździ czy wymienić dla świętego spokoju? Koszty duże ale auto świetne:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem jest taki, że te łańcuszki, mogą paść nawet teraz, może za tydzień, może za 4 lata, a może i wcale, czasem wcześniej szura a czasem strzela TAK o. Co do zmiany też to nie gwarantuje niczego, bo zdarzają się problemy nawet po zmianach.

 

Póki co jeździj i się nie przejmuj, jak nie słychać szurania, to można przyjąć, że jest nie najgorzej, rzadziej strzelają bez objawowo, ale przeważnie jest to poprzedzone szuraniem.

 

 

pzdr. Łukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie martw sie za duzo, wymieniaj tylko to co trzeba i nic na zapas :cool2:

Jak lancuch zacznie szurac to zmienisz, jak walnie bez ostrzezenia zmienisz silnik :norty:

Bezawaryjnosci zycze !

 

btw.

Ile auto stalo na placu ? :8)

Kiedys ogladalem bodajze 2005 ze stanem jakies 50kkm , auto 2 lata na placu stalo :shock: to juz za pozno na kupno, niewazne ze malo km i cena ok ....

Sorry za ortografie - niemiecki windows :)

http://images.spritmonitor.de/519278.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto kupiłam od żony znajomego, to było ich drugie, dodatkowe auto, nie jeździła nim za wiele, mieli go od nowości, kupili w Fusie, tam serwisowali. Więcej stało w garażu niż jeździło,nie miało żadnej przygody, jedynie trzeba akumulator wymienić:)

Fus zaproponował im wykup za 65tyś, chcieli 75tyś, wiec już nie targowałam się, auto wygląda i jeździ jak nowe.

Dziś sprawdziłam tarcze przednie, mają dość duży rancik, zapytam czy już trzeba wymienić jutro w serwisie, jednak komputer nic nie pokazuje.

Jestem strasznie zachwycona prowadzeniem, nie chce się wysiadać z tego auta:)

 

Pozdrawiam i do zobaczenia na drodze :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

komp ci pokaże hamulce dopiero jak się przetrze czujnik klocków :).

 

Jak jest jak piszesz, to raczej bdb zakup, nasłuchuj szurania itp. Ja bym tak czy siak profilaktycznie zmienił olej i filtry ( w sumie ja tak robię zawsze po zakupie auta )

 

Jak auto jeździło mało i było jako drugie, to sprawdził bym na kompie czy DPF ok, czy nie było jakiś błędów itp.

 

 

pzdr. Łukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, jest taki temat o serwisach w mazowieckim, ale jest tak tyle stron ,że aż strach czytać, jaki serwis (pomijając autoryzowane) polecilibyście w Warszawie lub niedalekich okolicach do podstawowych czynności jak wymiany lub przeglądy?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego do podstawowych przeglądów filtrowo-olejowych to lepiej mieć swojego zaufanego mechanika. Bo serwisy i obcy mechanicy to masakra jeśli chodzi o jakość pracy i kombinowanie. Znane są przypadku pozostawiania starego oleju przy zmianie lub 50/50 stary z nowym. Filtry też często są te same bo kto to sprawdzi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.