Skocz do zawartości

E32 750IL obroty do 1800


nikersik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Nie wiem czy dobry dział ale opisze problem

W moim BMW jest problem z obrotami. Po odpaleniu jak jest silnik zimny jeśli nie przytrzymam pedału gazu to silnik gaśnie. Jest większy problem - Silnik nie wchodzi na obroty. Ile bym nie cisnął gazu obroty wolno idą do góry i zatrzymują się na ok. 1800 obr. Dodatkowo świeci się kontrolka ASC. Próbowałem zdiagnozować problem programem INPA zainstalowanym według porad z forum. Mam interface ADS zrobiony według schematu na układzie CD4053 (nie wiem jak wstawić tutaj ten schemat) ale INPA nie łączy się z autem. Coś mi poradzicie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tzn no diagnostyka jak diagnostyka, ale jak już pod komputer podłączać to nie chałupniczymi metodami tylko SERWIS BMW najbliższy, lub ktoś kto ma dostęp do programu BMW, opisane przez ciebie objawy pasują w sumie do tego jakby silnik dostawał za dużo powietrza, jednak gdyby się rozgrzał działoby się to samo i tak, nie wiem jak w 750 ale w m30b35 i m30b30 ( 3.5 R6 i 3.0 R6 ) jest takie coś zwane "REGULATOREM CIŚNIENIA PALIWA". Jeżeli on występuje w 750 i byłby uszkodzony to objawy są bardzo podobne do podanych przez ciebie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Uporałem się z moim silnikiem. Powodem wolnych obrotów był licznik a w zasadzie przerwany obwód lampki EML. W diagnozie i naprawie pomogła mi strona http://bmwe32.masscom.net/.

Świeci mi się jeszcze tylko kontrolka ASC. Jak zdiagnozować bez komputera co powoduje świecenie tel kontrolki.

http://bmwe32.masscom.net/johan/eml_bulb/wired.jpg .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli silnik juz normalnie chodzi,ma moc nie wyskauje błąd EML?? co do ASC jakie masz opony?? nie jest za duża różnica między osiami?? ABS sprawny?? może któryś z czujników od ABS-u robi zamieszanie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak silnik chodzi normalnie. Rano jeszcze pojawiła się kontrolka EML ale po odłączeniu aku naradzie przez cały dzień dobrze. Z tą kontrolką EML to może trzeba "przegonić" auto bo z powodu tego problemu z obrotami (co się okazało nie kontaktem w liczniku) stało chyba ze 3 lata na powietrzu nie odpalany. Może wtryski, może świece. Pojeżdżę i zobaczę. A na lampkę ASC może mieć wpływ mała ilość powietrza w kołach? Bo auto przez te 3 lata nie pompowane. Ale ASC zapala się już na postoju więc to chyba nie powietrze w kołach. Kontrolka od ABSu gaśnie po zapaleniu silnika. A czy na lampkę ASC mogą mieć wpływ amortyzatory z systemem NIVO?? Było coś przy nich robione, chyba coś z płynem w NIVO?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

raczej nivo nie ma nic do tego,czyli odpalasz samochód gaśnie kontrolka i zaraz się zapala ASC??a z którego roku to e32 że tak się zapytam?? ja bym sprawdził przeczyścił stykologie może komp od ABS ASC daje po kościach pzdr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto jest z 90 roku. Jeśli był odłączony akumulator i po podłączeniu odpalę silnik to ASC zapala się po około 5-10 minutach - cały czas nie ruszam się z miejsca. Puki nie zapali się to włącznikiem ASC mogę ją włączyć (czyli wyłączyć system ASC) i wyłączyć. Więc działa niby wszystko ok. Jeśli ASC jeszcze się nie pali a ruszę autem to się zapala - więc zgłasza jakich problem. Jak się już zapali to już nie gaśnie nawet na chwilę po odpaleniu silnika. i przyciskiem ASC nie mogę jej wyłączyć. Dopiero po odłączeniu aku historia sie powtarza. Oj brakuje mi kabla ADS do diagnostyki. Muszę gdzieś go kupić ale jak trafić taki który będzie działał z tym autem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.