Skocz do zawartości

E46 330D Nierówna wysokość zawieszenia z tyłu


michalx78

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, dzisiaj zauważyłem, że prawy tył siedzi niżej - obstawiam, że mogła pęknąć sprężyna. Jestem ok 450 km od domu i w sobotę chciałbym wrócić - czy jazda w takim stanie jest możliwa, czy natychmiast muszę coś z tym zrobić ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Podejrzewam ze masz wszystko ok a to te prawy tył siedzi nizej to musze Cie zmatrwic ze ten typ tak ma> Na forum juz był poruszany ten temat i nikt nie wiedział dlaczego tak jest. Oczywiście nic nie zaszkodzi byś sprawdził czy rzeczywiście jest wszystko ok

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=159&t=161201 Zapraszam do galerii

Sprzedam

Przekaźniki modułu komfortu do E46 3-Seria, M3, E83 X3, E52 Z8 , Z4 E85, E53 X5 E39, M5 E38 - centralny zamek, podnośniki szyb)

Zdjęcia przekaźników w galerii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W E46 tylne sprężyny podobną lubią pękać (też to miałem). Nieświadomy jeździłem jakiś czas na pękniętych (obydwie).

Koło zdejmij i sprawdź czy jest pęknięta.

 

Może uda Ci się znaleźć sprężyny gdzieś na miejscu - wymiana to przysłowiowe 5 minut.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jeszcze aktualne to wtrącę swoją opinię. Przerabiałem to u siebie. Miałem pęknięty ostatni zwój sprężyny. Zauważyłem to dopiero przy wymianie opon. Sprężyny "siedzą" w takich "miseczkach" więc ułamanie wąskiej końcówki nie zrobiło żadnej krzywdy autu oprócz porysowania tej "miseczki" ostrą krawędzią powstałą w miejscu pęknięcia. Wymiana to, rzeczywiście, niewiele zachodu, lecz w warunkach " garażowo-domowych" dobrze jest ścisnąć sprężynę przed włożeniem na jej miejsce żeby nie rozbierać wahacza ani nie siłować się z nim łomem, ryzykując awarię.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przerabiałem to u siebie w turasie i w paru innych zawsze siedział prawy tył.Spręzyny dobre.Najprawdopodobniej siadają tuleje gumowo metalow i jest to suma ich zużycia.Siadało w autach gdzie byl akumulator z tyłu po prawej.Ja u siebie podłożyłem dodatkową podkładkę pod sprężynę i jeździłem dalej.

 

Wysyłane z mojego LG-P880 za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.