Skocz do zawartości

[E91] LED MARKER RING TRWAŁOŚĆ


Szuli

Rekomendowane odpowiedzi

Jakiś czas temu padła mi żarówka od ringów i postanowiłem wymienić sobie na LED'y. Raz, że ładniej komponują się z ksenonami, a dwa, że LED'y powinny być "wieczne". O ile pierwszy warunek jest spełniony, o tyle z drugim jest [BAD]. Kupiłem na allegro coś takiego:

 

http://allegro.pl/zarowki-led-marker-bmw-angel-ringi-e90-e91-m3-i3381939859.html

 

i powiem krótko: NIE POLECAM!

 

Trwałość tego gówna to jakieś 3-4 miesiące. Po trzech miesiącach padł pierwszy komplet (różnica w czasie świecenia pomiędzy lewą, a prawą jakiś tydzień :) ), wymieniłem na nowe i znowu po 3-4 miesiącach to samo. Tak więc tych led'ów co sprzedają na allegro w okolicach 150zł za komplet można w ogóle nie brać pod uwagę. I myślę, że sprzedawca nie ma tu znaczenia bo wszystko idzie z jednej fabryki w ChRL.

 

Pytania:

 

1) czy ktoś ma pozytywne doświadczenia z innymi (droższymi?)

2) moc: widzę, że w ofertach są już nawet LED'y o mocy 20W szt., a firmowo BMW ładuje tam żarówki 5W... czy instalacja wytrzyma 10 czy 20W? Fajnie jest mieć mocne RING'i ale nie chcę spalić kabla czy zrobić coś jeszcze gorszego z instalacją.

 

Proszę o porady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zarejestrowani

Mozesz spbie tam wstawic nawet led-a 100w ale to i tak nic nie da bo konstrukcja korony ringu w wersji przed liftpwej ogranicza i rozprasza swiatlo w takim stopniu ze niewyjdziesz poza jakas tam wartosc luxow.

 

Zeby naswietlic troche sprawe, aktualnie na rynku swiatowym najlepsze i najmocniejsze led markery do pre lci to lux i mtec v4, zeby bylo ciekawe productent podaje ze maja niecale 10w :norty: a u chinczykow oczywiscie i 30w sie pojawia, tylko ze nijak nie przeklada sie to na swiatlo

b4c4c1867b858a60.jpg.30a4296d964cadcc5bbee45deeb1292d.jpg

OFICJALNY ZEWNĘTRZNY PARTNER BMW AG

Chiptuning Programowanie Carplay Kodowanie Diagnostyka BMW AOS

Tel. +48-790-465-462

https://www.facebook.com/Codemybimmer

https://www.instagram.com/codemybimmer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat wałkowałem dłuuugo :D wybrałem te

http://www.ledstrefa.pl/product.php?id_product=885 mam je na razie ok 3 miesiące i nadzieję że nie padną. Jeśli chodzi o barwę światła i jego efektywność na razie jestem bardzo zadowolony- porównywałem z markowymi m-tech i im nie ustępują .To tyle jeśli chodzi o stronę wizualną co do trwałości wypowiem się jak osiągną wiek gwarancyjny :D jeśli nie dożyją to dziąsek pewnie powie- a nie mówiłem- :D a mi pozostanie tylko :oops:

Człowiek uczy się przez całe życie i głupi umiera
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...
Temat podbijam po tak długim czasie, może się przyda komuś niezdecydowanemu, led markery wciąż działają i mają się znakomicie mimo upływu lat:)
Człowiek uczy się przez całe życie i głupi umiera
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Strona gdzie zamawiałeś te ledy już nie działa. Pamiętasz jaką mają nazwę bądź oznaczenia?

 

Kurcze nie pamiętam ale na 90 % były m-tec ale głowy nie dam :mad2: Bo to już parę lat minęło .Był to czarne ładne pudełko to pamiętam :mrgreen: W przyszłym tygodniu do domku wracam to spróbuję zajrzeć pod auto .W sumie i tak miałem to zrobić bo chciałem kupić jeszcze te markery do mojej 5-tki .Naprawdę jestem w szkoku że tyle wytrzymują .Palniki już 2 razy wymieniałem a ringi świecą i świecą:) Z racji upływu czasu na rynku tego oświetlenia na pewno zaszły zmiany .Nie jestem na bieżąco.Są pewnie już lepsze markery ale jak firma sprawdzona to warto być jej wiernym :mrgreen:

 

edit :

Wszedłem na stronkę m-tec żeby się upewnić :shock: .Poznałem po opakowaniu :wink: mam zamontowane ich markery ,nie pamiętamtylko jakiej mocy :?: Ale warto :cool2:

Człowiek uczy się przez całe życie i głupi umiera
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.