Skocz do zawartości

Wybór Bawarki


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

Chciałbym was prosić o pomoc w wyborze samochodu. Młody jestem, ale już trochę kilometrów nakulałem. Do teraz jeździłem Vectrą i Focusem, oba w klekocie i kombi 1.9CDTI i 1.8 TDCI. Decyzją ojca Focus idzie pod młotek, więc muszę sobie sprawić pierwszy własny samochód. Zdecydowałem się na BMW, mam do tej marki szacunek, auta podobają mi się. Już od dawna skrycie podkochuję się w BMW E30, no ale... Raz w miesiącu wracam do kraju, robię trasę 1000 kilometrów w jedną stronę. Potrzebuję jednak trochę komfortu, a mam prawie dwa metry wzrostu. Właśnie tu pojawiają się pytania, czy Betka wytrzyma mechanicznie takie trasy? Czy będzie to jazda komfortowa? Być może powinienem się skłonić ku innemu modelowi, np. E32 czy E34... E30 cholernie mi się podoba i ciężko byłoby wziąć coś innego. Poza tym, jaki silnik będzie dla mnie odpowiedni? Robię dość dużo kilometrów w trasie, dzień w dzień dojeżdżam autem do pracy, jakieś 30km dziennie. Jest mi obojętne benzyna czy diesel. Zależy mi na trwałości i dynamice, jeśli benzyna to i tak z czasem ją zagazuję.

 

Dziękuję panowie za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E34 ma już dobry komfort, a benzyniaki bardzo trwałe. Proponuje egzemplarze M50 z Vanosem. Moja E34 wyniosła mnie z wymianą części eksploatacyjnych i założeniem sekwencji ponad 10 tyś zł, ale na drodze na pewno mnie nie zostawi. E32 to trochę większe koszty części i większe spalanie. E30 na dalekie drogi się nie nadaje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serce mówi e30, a rozsiądek e34 albo e32...

Co zrobić jak podoba mi się ta trumna? Muszę pooglądać Bawarki w mojej okolicy, aczkolwiek za dużo ich już nie ma w Holandii, bo większość pojechała do Polski. Jeśli jest już coś ciekawego, to silniki za małe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Serce to Cię w ogóle kieruje w kierunku starych BMW, bo na pewno nie rozsądek i nie ważne czy piszesz o E30, E32 albo E34. :) Rozsądek to by Cię kierował przy tych kwotach na Fiata Punto itd., no ale BMW to coś więcej niż samochód więc nawet Ci się bardzo nie dziwię. Jak robisz takie trasy to lepiej kieruj się stanem technicznym a nie pojemnością silnika albo rocznikiem. Też się zgodzę, że E34 będzie najrozsądniejszym wyborem z tych wszystkich, ewentualnie E36.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem kilka beemek, teraz jezdze e32, wczesniej e34, powiem ci szczerze ze jak pojezdzilem e32 to zalowalem ze wczesniej kupilem e34, to sa auta blizniacze, zawieszenie takie samo, wiele elementow takie same. co prawda wieksze silniki i wiecej miejsca w e32. Kupisz e32 z silnikiem V8 to na takiej trasie jak piszesz spali ci tyle co punto. koszty eksploatacji identyczne.

w przypadku bmw im wiekszy silnik tym spalanie mniejsze. pomysl o tym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.