Skocz do zawartości

E34 525 m50b25 Montaz obc, wydech, plywanie tylu, liczniki


Buzka27111992

Rekomendowane odpowiedzi

Witam szanownych uzytkownikow forum. :cool2:

Nabylem wlasnie e34 za swwoja e36. 34 po swapie z m20b20 bodaj na m50b25 to napewno:-) :-) :-) i tu kilka pytan:-) poprzedni wlasciciel zamontowal male obc. Ma funkcje termometru jednak nie dziala. Jak go uruchomic? (Rozumiem ze nie ma czujnika, chodzi mi bardziej czy sa wiazki)? Kolejne pytanie to liczniki ktore stlizowal na m ale mu nie wyszlo mowil ze byly mechaniczne teraz wsadzil elektroniczne (przebieg), pytanie brzmi czy da sie wsadzic takie z elektronicznym wyswietlaczem obok kontrolek? Jest tez pelen przelot z koncowka megaflow. Czy dobrze zrobie montujac chociaz katalizator? Wydaje mi sie poprostu ze sonda nie ma odpowiedniego nadcisnienia do pracy:-) i pytanie priorytet:-) gdy sie prowadzi trzeba ostro kontrowac kierowica, szzegolnie przy ostrym przyspieszaniu. Tyl jakby jechal swoja inna droga. Co to oze byc? Prosze o odpowiedz, przepraszam jesli podobne tematy byly na forum.

Edytowane przez Buzka27111992
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sonda lambda jak wszystkim wiadomo mierzy ilosc tlenu w spalinach... aby to prawidlowo zobic potrzebuje odpowiedniego nadcisnienia. W innym przypadku powoduje to jakies anomalie bardziej lub mniej widoczne... U mnie na trasie 100km spalila wiecej niz 15 litrow przy spokojnej jezdzie. Ale praca silnika ponad zachwyt. Kultora wporzadku. Gdyby zmienic mu mapy i wgrac mody ktore uwzgledniaja ten wydech mysle ze mialo by to sems i dalo troche zrebakow. Teraz wydaje mi sie ze przelot jest bez sensu. I wlasnie chce sie dowiedziec co Wy o tym myslicie...:-) prosze tezo odp na inne pytanjia z postu:-) dzieki za zainteresowanie :cool2: Edytowane przez Buzka27111992
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do zegarow to ci podpowiem tyle ze te org.od m50b25 nie beda pasowaly bo sa na cztery wtyczki a ty bedziesz mial pewnie na dwie ale pociesze cie tyle ze podejda z elektronicznym wyswietlaczem od m50b20 tam sa dwie wtyczki bedzie golic tyle ze ekonomizer inaczej wskazuje bo jak byl zegar mechaniczny to z 20-o zaworowego silnika i dlatego bedzie eko oszukiwac a poza tym szystko dziala dobrze przerabialem ten temat juz dwa razy. :norty:co do prowadzenia to musisz odzałować kilka zlotych i pojechac do warsztatu co sie zajmuje geometria i na szarpak wtedy zobaczysz czy sa jakies luzy lub geometria jest lipa :mrgreen:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odp. Wsadzilem juz zegary z elektronicznym do tego polerowane obwodki z aluminium i jest ok. Prowadzenie sie poprawilo po przykreceniu sruby na kolumnie. Teraz dokladka klimy i pelnego obc. Szcxerze mowiac zawiodlem sie na tym forum wiem ze jest na nim wiele osob znajacych sie na rzeczy a tak malo pomaga
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.