Skocz do zawartości

Problemy z rozruchem - wymiana akumulatora ?


dominik19

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

 

Byłem, jestem i mam nadzieję, że będę nadal szczęśliwym posiadaczem Bmw 3 (F30). Od zimy jednak miewam problemy z rozruchem, zimą bardzo ciężko palił, latem powiedzmy że trochę lepiej jednak objaw nadal nie ustępuje. Zastanawiam się nad wymianą akumulatora, zależy mi na dobrym modelu - co powiecie na EXIDE ? Może miał ktoś z Was podobne problemy ?

 

Chciałbym kupić takie, ale chętnie poczytam jeszcze kilka opinii zanim się na 100% zdecyduje http://www.iparts.pl/czesc/akumulator,bmw,3-f30-od-2011-10,335i-306km,16-9831-12471-100042-0-24-ek920.html

 

Będę wdzięczny za pomoc !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Exide wypadają dobrze w testach podobnie jak oemy Varta..

 

 

Ale ja mam pytanie czy sprawdzales w ogole akumulator?

bo może to nie w nim jest problem. jakie masz napięcie na postoju? moze warto go sprawdzić testerem bo moze coś innego

powoduje zły rozruch... tym bardziej ze masz benzyne.... a nie diesla

 

i czy pokazuje Ci sie kontrolka akumulatora na żółto bądź czerwono? czy działa Ci auto start stop?

 

Tym bardziej za akumulator ma 1.5 roku... :duh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Jeśli samochód jest jeszcze na gwarancji to idź do ASO i niech sprawdzą co się dzieje. Ja w E46 w dieslu wymieniłem aku po 8 latach użytkowania.

pozdrawiam

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo trzeba mu najnormalniej w świecie dać w dupsko.

 

Miałem tak kiedyś z nowym Fordem Mondeo. Jeździłem delikatnie (bo nowy) aż zaczął się uruchamiać za 5-6-7 razem. Juz miałem z nim jechać do serwisu, gdy wypadła mi pilna i szybka trasa. Dostał tak w dupsko, że mam go 11sty rok i zapala od pierwszego strzału.

17201351_1531754336834932_3241894237246117208_n.jpg?oh=52637f578bbb6c04fb758f53a709581c&oe=5928CFCF
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Też tak może być. Na forum E70 były już przypadki padających aku/elektryki bo podobno jeżdżono na za krótkich dystansach.

pozdrawiam

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...
  • 4 lata później...

Nie zakładam nowego tematu bo problem podobny tyle że n47 320d.


Czasami po wciśnięciu "START" włączy się na chwile rozrusznik (lekko, przez moment próbuje zakręcić), chwila przerwy i ponownie zakręci już z odpaleniem silnika. Czyli tak jakby się zadławił, jakby coś mu ciążyło przy starcie rozruchu, jakby nie miał dostatecznej mocy na rozruch.

Zdarza się to od czasu do czasu, niezależnie czy zimny czy ciepły i niezależnie od temp. powietrza.


Co to może być?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też tak mam. Od czasu do czasu rozrusznik zakręci mułowato jakby się zastanawiał. Paradoks w tym że przy minusowych temperaturach tego nie ma. Dwa lata temu wymienili mi akumulator, ale to nie pomogło. Tak jeżdżę do dzisiaj bo to sporadyczne zjawisko, niezależnie czy silnik zimny czy gorący. Z forum niemieckiego wyczytałem że to wina rozrusznika i pomaga tylko jego wymiana. Przypadek nie rzadki w F30 Diesel.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie nie grzechocze, a dwumase wykluczam bo to zjawisko już miałem przy 30 tys.km.

Na razie mnie nie wkurza, więc jeżdżę dalej. Nakręciłem 77 tys.i jest ani gorzej ani lepiej, dlatego nie śpieszy mi się z wymianą rozrusznika, choć BMW daje upust.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Stało sie - coraz częściej mułowato palił (szczególnie po start/stop) i w koncu nie odpalił. Wymiana akumulatora na nowy - problem wyeliminowany...na 3 miesiące.


Teraz po covidowej przerwie znowu czasami mułowato pali pomimo, że przyjechałem dużo i mocno przez to doładowałem aku.


Co jest, że nowy aku powodował że autko paliło super a po 3 miesiącach problem powraca? Kto pomoże albo poleci kogoś dobrego we Wrocku?


Ładowanie niby jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.